bugün

Net bir şekilde anayasa ya aykırıdır.

Yaptıkları yolsuzlukların şunların bunların hesabını bir şeklide verecekler zaten, ama ortaokulların hesabını kim nasıl verecek çok merak ediyorum.

Emri verenin değil, imzası olanın yargılanacağını düşünecek olursak bundan 20-30 sene sonra epey eğleneceğiz gibi görünüyor.
memesi çıkmamış veletlerin başını bağlayan kurum.
ya abi gerçekten anlayamıyorum. adam diyor ki "kapatılması gerekiyor ne gerek var" abi gitme ya seni zorlamı götürüyorlar. neden gidene laf ediyorsun, neden gidenlere hiç bir saygın yok, neden bilgin olmadigi şeyler hakkında fikrin var, abi çok enteresan gerçekten. lise de imam hatip okuyan kişinin gördüğü dil eğitimini çok kapsamli bir şekilde öğreten bana göre çok yararlı bir sistem. elbette bir medrese değildir orası başka bir şey.
Burda bir okul yazmış "insanlığın geleceğine talibiz" içine sıçmaya talibiz deseler daha doğru olur.
Ortaokul mu? Yazık acıyorum o çocuklara.
(bkz: kapatılsın)
on numara şizofren yetiştiren okullardır.
Kapanması gereken okullardır. Arkadaş zaten üniversitesi var ilahiyat diye. Ne gerek var amk ortaokuluna lisesine.
Bence olmaması gereken okullardır. Lise düzeyi belki kabul edilebilir ama ortaokul düzeyi bana nedense garip geliyor.
ağırlıklı olarak din dersi veren bu okullarda okuyan çocukların pek ahlaklı bir birey olarak yetişmediğini gördüğüm okuldur. dün yolda yürüyorum, tam da bir imam hatip ortaokulunun önünden geçerken öğrenciler dağılıyordu. beni görmelerine rağmen önümdeki türbanlı kız yanındaki kıza "rahat dur bi ya a.ına koyayım" dedi seslice. şaşırmadım desem yalan olur. demek ki dedim sadece din dersi insana ahlak sağlamıyormuş. bir de zorla öğrencileri bu okullara yönlendirmek de yönetenlerin zihniyetindeki bireyi oluşturmak için pek bir işe yaramıyormuş. (gerçi millletin a.ına koyanlara seslerini çıkarmayıp aksine bolca ihale verdiklerine göre belki de ideal gençlikleri budur)
Her mahallede son 1-2 yıl içerisinde mantar gibi beliren okullardır.Tabi ki bunlara imam Hatip liseleri de dahil.
9-11 yaş arası çocuklara pozitif bilimlerin yanında ciddi bir şekilde din eğitimi vererek dindar bir nesil yetiştirme gayesinde bulunan bu okulların, daha ergenliğe bile girmemiş, soyut Kavramları algılamakta zorlanan bu çocuklara nasıl bir din eğitimi vereceklerine hala şaşırmayayım. Bakanlığın sitesinde diğer orta okullar ile aynı ders saatine tabi olduğunu ve aynı zamanda hiç bir fark bulunmaksızın matematik ve fen dersleri verileceği yazılmakta. Peki bu çocuklar ekstra kuran-ı Kerim, peygamber efendimizin hayatı gibi dersler de alacaklarsa, ders saati nasıl aynı olabiliyor?
Yanlış anlaşılma Olmasın elhamdülillah bizlerde Müslümanız ve din eğitiminin gerekliliğine katılıyoruz lakin mahallelerde ki normal okullar niçin imam Hatip orta okuluna dönüştürülüyor? Ben yalnızca Fakir ve orta halli ailelerin çocuklarını bu okullara göndermeleri için devletin yaptığı bu oyuna kızıyorum.

(2 ay sonra gelen edit) Bu gün en yakın imam hatip ortaokuluna kayıt için gittim. bir yakınımın çocuğuyla birlikte bana dediler ki "yalnızca kız öğrencileri alıyoruz." Nasıl ya? diye başımdan kaynar sular döküldü resmen. tabelalarında kız veya erkek ... okulu yazmıyor ama yürürlükte haremlik selamlık... sınıfları bırakın okulları bile ayıranlar varmış haberimiz yok. Kız imam hatip ilkokulu, Erkek imam hatip ilkokulu gibi şeyler duyarsanız çok şaşırmayın yakındır.
Burada ilgi büyük, kardeşim lise için Sbs'ye girdi tercihlerden birine bir tane imam hatip yazdı ilgi azdır girerim diye 600. yedekte çıktı. Geçmişte imam hatiplerden üniversiteye bile geçiş yapılamıyordu şimdi ülkemizde binlerce imam hatip var.
özüne dönme arayışı içinde olan türk milleti için bir eğitim yuvası, bir diriliş ocağı olma misyonunu barındıran kurumlardır.

temennimiz dinine, tarihine, milletine yaraşır şekilde nesillerin bu okullardan hayata atılması ve devlette yüksek kademeler elde etmeleri, devleti yönetecek liyakata sahip olmalarıdır.

2012-2013 eğitim sezonu öncesi halk tarafından önemli bir teveccühe kavuşmuştur. ne mutlu ilayı kelimetullah davası için o sıralardan geçecek ve her birisi kutlu davanın birer neferi olacaklara ve onları yetiştirecek dava için hazırlayacak hocalarına.
(bkz: türkiye nin din devletine doğru gidişi)
zihinleri uyuşturmaya daha küçük yaşta başlayacak olan yerlerdir.
dün, bulunduğumuz ilçenin en iyi ilköğretim okullarının birinin önünden geçiyordum. bahçesinin girişindeki demirlere asılmış, büyük harflerle yazılı pankartı * görünce ne yapacağımı bilemedim:

imam-hatip ortaokulumuzun kayıtları başlamıştır

bunu yazan okul bulunduğumuz ilçede her sene fen lisesi ve anadolu liselerine en çok öğrenci veren okullardan biridir. hiç değilse siz yapmayın diyecektim ki artık durumun ne kadar ciddi boyutlara ulaştığını farketmiştim. içimden okkalı bir küfür savurdum ve yoluma devam ettim.

bu saltanat kalıcı değildir, birileri de gelip sizin yaptıklarınızı yıkacak!
sadece insanların beynini sömürmeye çalışanların hatta başarılı olanların oldukları bir ülkede olması gereken en saçma şey.
Yobaz yetiştirme yurtlarıdır.
4+4+4 eğitim modeli sonucunda 2011-2012 eğitim döneminde karne alan binlerce öğrenci, okullarının imam hatip ortaokuluna ve imam hatip lisesine dönüştürülmesi sonucu yeni dönemde okullarına geri dönemeyecek.Yalnızca istanbul'da 1450 okul dönüştürülürken, 450 okul ilköğretim, orta öğretim ve imam hatip olarak ayrıldı. istanbul'un tüm ilçelerinde en az 76 yeni imam hatip okulu açılmasına karar verildi. Bu konuda şu ana kadar birçok adım atılırken okulların çoğunda değişim başlamış durumda.

imam hatipe dönüşümün bahanesi de hazır: Çoğunluk böyle istiyor
imam hatip okullarının sayısında "talebin" belirleyici olacağının açıklanmasının ardından, AKP "çoğunluk böyle istiyor" bahanesiyle kamuoyu üzerinde baskı kurmaya hazırlanıyor.

Kaynak:http://haber.sol.org.tr/d...tip-donusumu-haberi-57475

(bkz: (img #819669))

edit: olum manyak mısınız lan, haber niteliğinde bu, desteklediğim falan yok. arke* sayılmanız için başvuruda bulunacağım.