bugün

Ömrü tükendiği için.
"her iyi şeyin bir sonu vardır." ilkesinden dolayı
erkek daha iyi bir kız bulduğu zaman o kıza ulaşana kadar elindekini koruduğu için;

''1 - erkek daha iyi kız bulur ilişki biter. '' maddesinin kabul görülmediği hede hüde hübebebebebe. (çarpıldım lan.)
(bkz: çünkü eşeğin zikinden dolayı)
''ilişkinin ömrü mü varmış? '' diyolla.
gerçek olmayan herşey bittiği için.
sevgilinin (bkz: adam sandık eşeği) demesi de olabülü.
heyecan bittiği için.
ortada yalan varsa biter.
ırkçı dinci yazılarla iyi trollüyorsunuz amma bu uludağ halkı anlamıyor hacı abi.

bir zorunlu tanım daha: bir kitap ismi olabilecek soru cümlesi. belki de vardır. dur lan bi google' a bakıyım.

edit:yokmuş hemen yazıyorum.
edit2:word kasıyo not defterine yazcam.
edit3:ona da sığmıyo. neyse yeni bilgisayar alınca yazarım. *
internette bir araştırma sonucu prof muymuş doç muymuş oç muymuş * * tarafından yazılan bir yazıda konu olmuş zorttirik.

işte ilişkileri Bitiren Nedenler

Aşırı Kontrol Etme Çabası
Kontrol etmek yada kontrol etmek her zaman içerisinde kin duygusunu barındırır. Kontrol etmeye çalışanda kontrol edilen kişi de zamanla bu durum içerisinde kendisini rahatsız edecek sözleri olayları görür ve bunu aklının bir köşesinde saklar. Sonrasında da yerli yersiz bu rahatsızlığını dile getirir. Bu durumda her türlü ilişkiyi bitirmeye yeterlidir. Bu durum olmasa hiç bir insan birinin kontrolünde yaşamaktan keyif almaz alamaz. Her zaman birinin kontrolleri altında kalan insan kendine güvenini bile kaybeder.
Direnme Ve Şikayet Etme
Kontrolcülük sonrası oluşan bir sıkıntıdır çoğu zaman. Kontrol altına alınan kişi karşısındakine bir direnç gösterip kontrolden kurtulmak ister. Yada kontrol edilmekten korkan insanlar kontrol altına girmemek için eşine baskı uygular her dediğine karşıt görüş bildirmek zorunda hisseder kendini. Bu psikolojiye giren bir ilişkiyi mutluluk beklemesi de dünyanın en zor gerçekleşeceği işlerden biridir. Bir de ilişki de sürekli şikayet eden birinin olması karşı tarafın hayatını kabusa dönüştürebilir.
Maddi Sorunlar
Maddi sorunlar ne yazık ki hayatın her bölümünde önemlidir. Maddi eksiklikler çoğu zaman başka eksiklikleri doğurur. ilişki de sürekli bir şeylerin eksik olması her zaman iki tarafı da rahatsız eder. Aslında maddi anlamda eksikliklerin altından büyük sevgiler çoğu zaman kalkabilir. Asıl sorun eşler arasındaki maddi eşitsizliktir. Maddi eşitsizlik hayatın her anında eşler arasında soruna neden. Maddi gücü düşük olan kendisini çoğu zaman zayıf , maddi gücü yüksek olanda kendisini güçlü hisseder. Bu durumda bir ilişkinin bitmesi için yeterli bir sebeptir.
Daha iyilerine laiksin cümlesinin geç anlaşılması.
çünkü çok yalancısınız.
Zamaninda soylenmesi gereken seyleri sonradan soyleme yalani.
sevginin ve ömrün bitmesi dışınca hiçbir sebep ilişkiyi bitirmek için bahane değildir.
saatli bomba gibidir. o saati isletmeyeceksin arkadas..saat işlerse bomba bi yerde patlar (bkz: bardagi taşıran son damla)
başa bir anket
başka birisi,
başka bir anket,
başka bir aşk,
başka sözlükten gelen davet.
yan komşu.
karşı komşu. diye gider.

sonuç olarak anket dibinde şu çıkar:

para, huzur, aşk biter =anket cevabı.
bencillik. Ben yaptım o yapmasın. Alttan almamak, olur olmadık şeyleri büyütmek. Anlayışsızlık.
kibirdir. sen kimsin lan ben aradığımda meşgule atıyorsun, sen kimsin amk ben sana kızınca bana tirp atabiliyorsun şeklinde iç seslerin etkisi büyüktür.
1 tarafin digerinden fazla sevmesi.
yeterince sevmedigini farket meniz.
guvensizlik.
cimrilik.
karşılıklı olan tutkunun bitmesi. rutine binme.
son kullanma tarihi gelmesi.
raf ömrünü tamamalaması.
olmuyorsa zorlama der geçilir.
Aldatma, güvensizlik, sevgi yetersizliği gibi birçok sebebi olabilir.
(bkz: meriç üretim merkezi)