bugün

arkasından taklitleri yapılan, güldüre güldüre yaran, dikkat çeken ve genelde saçma olan öğretmen telafuzlarıdır.
birkaç örnek:
-çucuum sen niepüürsüb bakiim?
-şhair burda şharabı öven dizeler yazmış.
-dinleeeaaahhh!!(inek mölemesi tonunda)
-ret bişi ya(doğrusu hayret bişi ya, tabi hoca kelimeyi saniyede bir söylediği için ilk heceyi yutardı)*
-berezilya, siziyin(brezilya, sizin)*
-yoğuslavya, porotesto(yugoslavya, protesto)
bir hocamız vardı ki "rakkkam" diye "k" harfine eziyet edercesine "rakam" demeye çalışırdı ki matematik hocası olduğundan bu kelimeyi ders içersinde çok duymak zorunda kalırdık.
bursa erkek lisesi tarih hocalarından servet mertyürek yanlış telaffuz konusunda rekorlar kitabına girecek kadar iyidir. hatta doğru telaffuzu yok denecek kadar azdır. çokta sert mizaçlı bir hocadır kendisi, derslerinde gülmemek için yumruğumu filan sıktığımı hatırlıyorum. konuyla alakası yok ama kendisi müslüm gürses e çok benzer. telaffuzlarından bir kaçı şöyledir;

filedefilya (bkz: philadelphia)
bursa irkek lisesi
kafatarya
rabot
tiskotek
üskürdar

üç viurguül dogguz yüz dogsan dogguz**
ya daaaaaaaaaaaaaaaaa da ayrı.
-arkadaşlar bu buna eşittir değil
öğrenciler: euhueuheuhe ahahahhha hocammm bu eşit değildir değil mi?
-oğlum sen ne diyorsun ya? eşittir değil o.
öğrenci: oehhhhhh *
fizikçimiz:* bu kaaadı buraya asıyorum, üzerine yazı yazılmayacak! anlaşıldı mı? degilse gider, veririm kimirinal laboratuara, sınıfta bırakırım yazarını çizerini!!!

agroblen: hocam, kriminal olmasın?

sınıf: knock-out
dokunacak
-aslında-dokunaklı demek istiyor.
hoca bir an azericeye kayıyor.
tüm sınıf kopuyor.
(bkz: alabildigine/@aby)
"okşicen" *
"fentirkül"* kasım özlük.
çocuğun adı tümercan' dır ama matematik hocası daima çağırır: temurcan kalk yap soruyu bakalım çocuğum! *
"aş kare"
''ükela''
turgut tuncerden kusursuz quotelar

-kiprasma öküz kirican sabani(derste arkasina donene)
-gecdi mi diren?(camdan bakana)
-biz burda teke zortlatmasi mi oynuyoz?(dersi dinlemeyene)
arkadaaaşım
yanındaaaaki
hafızadan hiç silinmez , lise analitik kimya ögretmenim sagolsun x ( iks ) şeklinde söylenen harfi hiks şeklinde telaffuz ederdi . sayesinde neredeyse dilime aynen yerleşmişti bir dönemler *
(bkz: hankisiiii hankki soru)
ortaokulda türkçe öğretmenim ekonomiye ekönömi,ilkokula da ilkökül derdi.ne zaman bu iki kelimeyi kullansam aklıma gelir ve sırıtırım.
bu x bu x'i yir.
hoca denklem çözüyor.
coğrayfa hocamiz.. zürafa-züreyfa *
uludağ üniversitesinde bilgisayar dersi veren bir öğretim üyesinin powerpoint' i tam olarak şöyle okuması ile oluşan hadisedir.
-poverpayint...
ekvatur diyen coğrafyacı vardı. biz de az dalga gecmedik hani

madde in cayna da bonus. evet evet madde.
(bkz: kot kafalii)
*çöp tenekesine balgam attıran kimya hocamızın, olay gerçekleştikten sonraki sınıf halkına hitabı :
- siz şimdi beni bütün okula ilanse edersiniz..
fizik hocamız sıtır bışı paraaaraf yapiyuruzz derdi..satır başı ve paragraf aynı şey değil midir ??!!