bugün

fm oyunlarından cıkamamıs. adamın yenilirsem diye bir kaygısı yok, kafasındakileri uygulasında takım 5 yesin zerre umrunda olmaz.

tabi dursun özbek gibi bir baskana tudor gibi dengesiz ne yaptıgını bilmeyen hocalar müstehaktır sanırım. bu takım bu baskan ve hocalar ile adam madam olamaz.

senol günes kaldıgı her sezon bjk çok rahat sampiyon olur. kendi olmaz tabi abuz zubuk hocalarla deneme tahtası olan rakipleri sayesinde olur.
kendisine niye kızıyorlar anlamak zor. adamın geldiği yer karabük lan. bir ara fenerbahçe kendisine gol atan futbolcuyu alırdı galatasaray'da kendini yenen teknik direktörü alıyor. evet.
nigel de jong dururken josue'yi oyuna alan yeteneksiz adam. değişiklik yapmasını bilmiyor!

amk yönetimi bu adamı da al git!
Karabükspor da yaptıklarını da hiç etmiş Hırvat teknik adam. Keşke gelmeseymiş. En azından sezon başında daha kıymetli olurdu. Şu anda gelecek sezonu göremeyeceğini düşünenlerdenim.
Kendisi dünkü maçtan, özellikle soyunma odasındaki ortamdan çok memnunmuş. Napıyosunuz lan orda futbolcular falan? *

Şimdiden gelecek sene için takımın iskeletini oluşturuyormuş; genelde kaybedilen maçlarda teknik direktör suçlu olurmuş, ama bu maçlar kendisinin suçu değilmiş; galatasaray'da geçen seneden beri süregelen yapısal sorunlar varmış.

Yani kendisi pek üzerine alınmıyor olayı.
eğer bunu okuyorsan özelden bana yazsana,

şu ayakta duramayan yasin öztekinde bizim göremediğimiz neyi görüyorsun da bu sikik yerine brumayı çıkarıyorsun?
josue kim kim?
takımda forvet yok haberin var mı?
i-gor tu-dor.
Son 2 mactir cikan kadrolari kendi istegiyle cikardigini dusunmedigim hoca. Buyuk ihtimal bu sene 4 lu devam et takim alisik degil, seneye istedigin takimi kurarsin denmistir.
gs ile çıktığı 10 maçın 5 ini kaybetmiş olan kişi.
sezon sonu görevi bırakacakmış.

bana göre bu başkanla, bu oyuncularla çalışmak için fazlasıyla düzgün biri olduğu için, erkek gibi davrandığı için çok bile kalmıştır.

bu allahın belalarının ederi riekerink'tir, hamza'dır.
ilk geldiğinde fettullah gülen hoca efendileri spor kulubü için faydalı olucağınıdüşündüğüm, aksine bir halta yaramayan teknik direktör. Fazla kredisi kalmadı benim gözümde fettullah gülen hoca efendileri spor kulubü başkanı sayın dursun özbek yakında postalar gibime geliyor en azından sezon sonu fettullah gülen hoca efendileri spor da görmeyiz bu adamı.
kizamiyorum bu adama.
kasımpaşa maçından sonra söylediği şu söz ile gönlüme taht kurmuş teknik direktör.

"Bugün olan şey galatasarayın içindeki sıkıntıyı anlatıyor. Tudor önemli değil, hamza, mustafa, lippi, capello, prandelli olur. galatasaraydaki sorun hoca sorunu değil."

adam olayı çözmüş, Hamza Hamzaoğlu'nu yediler, Mustafa Denizli'yi yediler, Prandelli'yi yediler diyor resmen. Lippi, Capello gelse onları da yerler diyor resmen.

Helal olsun, adam açık açık söyledi.

Bu amına koduğum oyuncularının zaten galibiyet getirdikleri yok! 4 yılımızı hoca yiye yiye piç ettiler. adam gibi oynayan kalsın oynamayan defolup gitsin.

bu oyuncuların çoğu galatasaraydan aldıkları paraları başka yerden asla alamazlar, hatta bir çoğu süper ligte dahi oynayamaz.
sikime desem ki al bi gs kadrosu yap, bundan daha iyi yapar.

arkadaş, gecen mac 20.dkda bruma'yi cikartiyosun, bu mac adam yine 11 de.

yasin sakatlaniyor, her maç oyuna aldigin garry rodrigues kenarda, 4 asirdir kadroya almadigin sinan'i 11 e aliyorsun.

poldi gidecek eren form tutsun diyoruz, yine poldi oynuyor.

Semih oynuyor chedjou yok, carole oynamiyor linnes oynuyor anlamadim bu heriften bir sey.
galatasaray'ın aradığı teknik direktör. evet.
karabükspor'u çalıştırırken ülkemizi tanımayan teknik adam.
ne zaman ki galatasaraya imza attı işte o gün türkiye ile tanıştı.

- "büyük bir camiadan teklif aldınız ve kabul ettiniz. yarın bir gün real madrid size teknik adamlık görevi teklif ederse galatasaray'ı bırakır mısınız" sorusuna sadece yutkunmuştur.

tıkarlar adama tıkarlar. türkiye burası.

ayrıca; futbolcu tudor ile hiç bir alakası yoktur. juve forması giymiş adam sorunları kafası ile çözer. yaptırımla değil.

lakin kalsın rakibim daha beter olsun. tıpkı fener gibi.
bazı kararları almak için çok acele etmiş teknik direktör.

her haliyle acemi olduğu çok belli. büyük takımda iş yapacak kapasite yok.
"şu anda aramızda olan birçok isim gelecek sezon burada olmayacak, yakında isimleri duyarsınız. iki haftalık aradan sonra tekrar toplanacağız" demiş. Ay hadi inşallah 3s'i gönder başka birşey istemiyorum.
Bu adamdan sonra zor toparlanacagiz gibi geliyor ama umarim takimi sampiyon yapar.
ben bu hocaya güveniyorum, tamam belki müthiş bir teknik direktör olmayabilir bunu görücez ama bu zamana kadar gelip de galatasaray'ın sorunu karşısında sessiz kalan hocalar gibi sessiz kalıp işimi yaparım demedi. severim böyle adamları.
turşudan turşudan adamlar getirip galatasarayı iyice yerin dibine sokacak olan antrenör. sneijder yerine belhandayı düşünen kafa işte bu.
onumuzdeki sezona bu adamla baslarsak en iyi ihtimalle 4. yuz. bu entryi sakliyorum ilerde ben demistim diyecegim.

seneye gorusuruz baslik.
Ben bu hocaya güveniyorum. Tamam belki müthiş bir teknik direktör olmaya bilir bunu görecez ama yeni sezonda da beşiktaş a 13 15 puan geriden bakacak.
Başarılı olur olmaz bilmiyorum ama kesinlikle büyük potansiyel.
Kafası çalışıyor ve hırsı var, trabzon Ersun yanala sabrediyorken Galatasarayın tudora her türlü güvenip sabretmesi lazım.
Mesela advocaat bu yılda kalsa bambaşka bir Fenerbahçe izlerdik.
Şenol güneş iki sezondur üstüne koydu. Abdullah avcı öyle.
Tudor da uzun süreli düşünülmesi gereken hoca.
Sadece futbolcunun değil hocanın da genç ve potansiyelli olanını bulmak faydalı.
Takimdan umudu kestigim icin kendisini yakindan takip etmedim, medyada rastladikca gordugum kadariyla biraz safcana, tez canli, abdurrahimabigillerden biri gibi gelmisti bana. Kulubedeki halleri de oyle gorunuyordu.

Simdi transfer donemi, soylentiler, onlar bunlar heyecan, merak falan derken yuzde100 futbola katildigi programin tamamini dikkatlice izledim.

Oncelikle sunu soyleyeyim, harika bir karakter. Heyecanli, hirsli, samimi ve en onemlisi de akilli, mantikli bir kafa yapisi var. Halleri cok dogal, yapmacik ya da yalanci biri olmadigini dusunuyorum.

Bruma ve sabriyle ilgili soylediklerinden zorba biri olmadigini, uyumlu olmaya calistigini ama ayni sekilde caba goremedigi icin kurallarini uyguladigini goruyoruz.

Cidden guzel bir karakteri var, iyi bir insan ve caliskan biri var karsimizda.

Taktik konusuna gelirsek, bu kadroyla bir bok yapamaz. Adi gecen isimler takima can katabilir. imbula'nin adi geciyor. Kesinlikle alinmali. Gomis ligin anasini sikecektir. Acerbi'yi aldirabilirse maicon'la savunma hatti ligin cok ustunde olur. Tudor programda adam bakarken oncelikle karakterine sonra kalitesine baktiklarini soyledi. Bizim bu konuda cok agzimiz yandi, kendisi de bu oyuncu grubunun nasil problemli oldugunu yasadi. O duzenin kirilmasi sart. Yasin de sikintili bir tip, o da yollanmali. Selcuk da insallah artik gonderilir. Ama selcuk iyi bi calismayla, eger takimda transferlerle kalite de artarsa faydali olabilir.

Sneijder konusunda bence sneijder'e ayar veriliyor suan. Birlikte cok uyumlu calisacaklarini dusunuyorum. Bu olacak buyuk ihtimalle, sneijder kalacak ve milli takimi da hedefleyerek performansini cok artiracak. Ama onun da kralliginin yikilmasi lazim. Selcuk gibi, sneijder de ariza bir profil degil. Bunlar uyumlu futbolcular ama tudor'un bir kendini ispatlamasi, sozunu dinletmesi gerekiyor. Ondan sonra yol almak cok daha kolay olacak. Hele ki sneijderin liderligi hem saha icinde hem saha disinda bu takim icin cok onemli. Kadro kalitesi eger gercekten artirilirsa sneijder de kendisini toparlayacaktir bundan hic suphem yok.

Belhanda konusu, diger transfer rakamlari gibi bonservisler cok yuksek. Ama bu transferler sart. Bu paralari galatasaray zaten kotu futbolla kendisi kaybetti. 25 milyon euroluk sampiyonlar ligi gelirimiz vardi. Simdi 25-30 milyonu sayip seneye o parayi cl'den almaliyiz. Buyuk takim olmak budur, risk, rekabet bunu gerektirir.

Belhanda icin tudor caliskan oyuncu dedi. Guvenmek gerekir. Karakterinin duzgun oldugunu varsayiyorum. Saha icine gelirsek, belhanda cok onemli bir katki yapacaktir bu takima. Neye dayanarak bunu soyluyorum? Soyle, bizim kanatlarimiz bruma ve yasin, ikisi de yaratici oyuncu degil. Adam eksiltmeye odakli, top tutan, top tasiyan adamlar ama oyun tutma, oyun kurma meziyetleri kisitli. iki kanatta da bu tip oyuncuyla oynamak, oyunu bizim acimizdan dengesizlestiriyo, kontrolu zorlastiriyor. Sneijder ve selcuk gibi oyun kuruculara ragman takim olarak rakip yarisahada tutunup oyun kuramiyoruz. Belhanda kanatta ve orta sahada oynayabilen bir oyuncu. Sneijderi ortada, belhandayi kenarda kullanip, diger kenari delici bir oyuncuyla olusturdugumuzda direncli ve yaratici bir ortasahayla gomis rekor seviyede gol atabilir. O kalitede bitiricilik ve fizik var gomiste. Golleri burak da atiyordu. sinan da atar. Ama bizim becermemiz gereken sey, yaratici olabilen, oyunu tutan ve direcli bir orta alan yaratmak. Bu hem hucumu, hem de savunmayi cozecektir. Orasi selcukla tolgaya kalirsa bu yatirimlar da bosa gider. Tudorun onceligi orasi olmali, kafasinda bir olan vardir umarim.

Yeni sezonda basarilar. Sempatik ayucuk. *