bugün

olmayan 1.80 yukarsidir. bir de topuk da olursa. genelde bu kızlar çok hızlı yürürler.
1.67 dir.
1,65 maksimum ise 1,69.
Kimse de dememiş ki 1.58. Bence 1.58 iyidir efendim. Hayır başı arşa değse ne olacak yani.
1.90 dır. boyum 1.91 çünkü *
1.65 iyidir ....
Zayifsa 1.60 hafif kilosu varsa 1.70.
1,60-1,70 arası idealdir. Minyon severim efenim.
1.60 1.65 arası iyidir.
1,67 - 1,75 arası olan boydur. ne fazlası ne azı.
Erkeklerin hayalindeki, kızların ise sahip olduğu boy uzunluklarını yazdıkları başlık.
içinde insan olan herhangi bir konuyu ideal bir kalıba sokmak yanlıştır.
ideal kız boyu yoktur. ideal erkek boyu da yoktur. e bunu boyla da sınırlandırmamak lazım. insan için ideal diye birşey yoktur. bir insan için ideal dediğimiz şey içinde bulunduğumuz ülkeye, topluma, kültüre, aileye kadar bir çok yerde değişir.
herkes için geçerli olan ideal kız boyu diye bir şey yoktur. kızın ideal boyu, birlikte olduğu erkeğin boyuna göre belirlenir.
1.85 idealdir.
manavdan karpuz alıyorlar sanki şuraya bak. deminden beri bakıyorum da maşallah herkes sipariş veriyor kendisine.

(bkz: ne vereyim abime)

-münir hangisinden alsak? ben şaşırdım valla.
+ne bileyim hafız. bak şu iyi sanki ha. 170'e mi aşık olsak ne dersin?
-o da iyi ama şurdaki 177 de fena değil gibi.
+abi hadi karar verelim ezan okunacak şimdi.

aşk ulan bu aşk. boya posa bakmaz. gelir 158'lik bir kıza çarpılırsın mesela.
Nerede olduguna gore degısecek boydur.

Yatakta mı?
Koluna takıp gezdırırken mı?
Bırlıkte dus alırken mı?
Barok desenlı kadıfe koltuklarda sohbet ederken mı?

Herseyden otesı 1.80 dersın, erkegım benı tasımalı derse ne olacaktır.
Uzecek adam cok.
1.70 1.75 falandır. Ama önemli olan kilosudur boyu 170 olup da 85-90 kiloysa hiç işe yaramaz.
1.65 ten yukarısı 185 den aşağısı.
Mümkünse o olsun.
erkeğin boyuna göre değişendir.
bana göre +17/-5 cm arası en ideal aralıktır.
yani 175 boyundaki bir erkeğe 158/180 arası her kadın gider.
5cm fark o kadar da komik bir fark değildir aslında, erkek heybetli duruyorsa ve kızda zayıfsa, elaleme b*k yemek düşer.
ama her erkeğe gidecek boydaki bir kadın diyorsanız, 165' tir.
190 boyundaki erkeğe de gider, 160 boyundaki erkeğe de.
yani toplumda en çok görülen aralıkta iyi kötü bir uyum sağlayabilir 165 civarı kadınlar (-2/+3).
160 desen, 190 adama komik kaçar. 170 desen, 160 adam ezilir.
en iyisi 165' tir zannımca.
hem güzelseniz, yurtdışında da şansınızı deneyebilirsiniz.
mankenleri de unutmayalım tabi.
180/188 boyları arasındaki mankenler, boy olarak idealdir.
hele ki paris' te..
167 - 175 arası
erkeğin kaldırabildiği ağırlığa göre değişen boy, 10 eksik 5 fazla..
ideal kız boyunu bulmak kolaydır. Bende formülü var lakin; diyelim ki bir kız var ideal boyda ama kız ideal kız değil, bi kız daha var o ideal kız ama ideal kız boyunda değil. üçüncü bir kız daha var ne ideal kız ne de ideal kız boyunda ama sizden hoşlanan kız da bu kız. Ne olacak şimdi? Asıl önemli olan şu an boy değil hangi Göründüğü üzere.
erkeğin arasında ki 5-10 santimdir ideal boyu.
öncelikle belirteyim;

(bkz: kız değil kadın)

ideal tanımı:

ideal ile sıradan arasında uçurumlar vardır ama insanların kafasında sıradan zamanla idealleşir. yani sıradan bir rottweiller 50 kilogramsa algıda yapılan genellemeler sonucunda ideal ölçü bu kabûl edilmeye başlar. oysa daha iri ve cüsseli rottweiller da mevcuttur.

hâl böyleyken ideal gibi göreceli ve kişisel beğeniye göre değişen konular toplumdaki genelleme ve sıradanlaştırma takıntısı nedeniyle tek tipleştirmeye maruz kalırlar.

dönelim konumuza:

malûm, türkiye'de ortalama kadın boyu 1.60 dolayında. hâl böyleyken sıradan olan bu boy, toplumdaki tek tipleştirmenin de katkısıyla idealize edilmektedir. ama ortalamayı söylemek de nefes alsın yeterciliğe girdiği için hep 5 cm uzun söylenir. herkes de kendi beğenilerini çok özel sanar.

insan dediğiniz özgün olacak hanımlar beyler. boyunuz gibi fiziksel özelliklerinizi değiştirmek pek mümkün olmasa da durum budur. biraz aykırı, biraz kardelen, biraz ayrık otu olmak gerek. erkek dediğin jenerik "1.65 boy, balık et, büyük meme" üçlüsünden öte beğeniler geliştirecek. konu kadın olduğu için yazdım. aynı yaklaşımı yeme-içme, gezi-tatil, otomobil gibi pek çok konuya uyarlayabiliriz. neyse...

hâl böyleyken türkiye'de şanslı bir kadın ya 1.60'ın altında ya 1.70'in üstünde boyda olacak ki sıradanlıktan kurtulsun. en azından bir özelliği, diğer kadınlar yanında bir farkı bulunsun. ideali de bu değil mi zaten? sürüdeki kara koyun olmak değil mi insanı insan yapan?

ekleme: kişisel beğenim kadının erkekten bir ayak* kısa olması yönündedir. maksat portatif olsun.*