bugün

05.12.2010 tarih saat 03:07 itibarı ile yolun sonu görünüyor parçasıyla kulaklarımdan beynime oradan da kalbime giderek beni ufaktan ağlatmaya başlayan kişilik. bir insan kendine bunu neden yapar bilmiyorum. hem de ibo'yla.
tanım: aşırı sevdiğim adam! yaklaşık bir ay önce seyrantepe tatlıses restoranda yemek yerken kırmızı bülten tavırlı birkaç adamla gelip arka masamıza oturan sanatçı. gördüğümde aklıma direk kendisini çok çok seven alt komşumuz geldi, bu teyzem 50-55 yaşlarında ve ben hayatımda ibrahim tatlıses'i bırakın, herhangi bir sanatçıyı bu kadar seven bir insana daha rastlamadım! akabinde aklıma ibrahim tatlıses ile fotoğraf çektirip alt komşumuza göstermek geldi ama sonra bunun kimseye bir faydası olmayacağını düşündüm, daha sonra aklıma daha parlak bir fikir geldi ve elime cep telefonumu alıp toplantıda olduğu her halinden belli olan ibrahim tatlıses'e giderek; "ibrahim bey afedersiniz, rahatsız ediyorum ama sizi gerçekten çok seven bir komşum var, acaba telefonda bir merhaba demeniz mümkün mü?" diye sordum. ayağa kalktı, müthiş bir kibarlıkla yanındaki mafya kılıklı adamlara "beyler sizi biraz bekleteceğim" dedi, bir eliyle sırtımı sıvazladı, küçük bir gülümseme akabinde; "tabi ki delikanlı, ne demek!" dedi. ardından komşumuzu aradım ve "bak şimdi telefona kimi vereceğim" dedim. sonrasında yaklaşık 3-4 dakika konuştular, ibrahim tatlıses o kendine has üslubu ile konuşurken komşumuz fatma teyzenin heyecandan attığı çığlık sesleri ibrahim tatlıses'in elindeki telefonumdan ta benim kulağıma kadar geliyordu. kapanışta ibo, fatma teyze ile konuştuğuna çok memnun olduğunu söyleyip telefonu kapattı. ben de kendisine minnettar olduğumu söyledim ve teşekkür ederek yanından ayrıldım. akşam eve dönerken fatma teyze beni camda bekliyordu, geldiğimi dönünce kapıyı açtı, sonrasında kan dolaşımımı engelleyecek şekilde sarıldığını hatırlıyorum o kadar. işte benim için böyle bir adamdır ibrahim tatlıses! evet belki krodur, mırodur ama piyasada burnu ağrı dağı'ndan daha yükseklerde olan bir sürü sanatçı bozmasından daha adam gibi adamdır!

bu arada; (bkz: ibrahim tatlıses eli değmiş satılık telefon)
canı sıkıldıkça olay çıkartan arabeskçi..
zamanında aldığım cep telefonunda ismini kayıtlı görünce aradığım adam. sonuç mu eloww diyen bir adam ve korkudan o telefonu kapatan bir adet liseli.
şubat ayının ilk haftası itibariyle beyaz tv'de programına başlayacak olan sanatçı.
Kendisine sevmem ama 'ben insan değil miyim' arabesk şarkısını ne güzel bestelemiş, ne güzel okumuş, o ne ses, o ne söz, ya o orkestraya ne demeli ibo.
mutlu ol yeter şarkısı da ayrı bir güzel.çok da hüzünlü.
an itibarı ile, beyaz show'da, önümüzdeki seçimde milletvekili adayı olacağını açıklamış şahsiyet.
başımsız girmeyi düşünüyorum fakat hükümet olan partiden teklif gelirse geri çevirmem, muhalefet olmak istemiyorum şeklinde açıklama yapmıştır. bide şakşakcısı varki telefonla bağlanmış, evlere şenlik...
allahım ne günlere, ne adamlara kaldı bu ülke...
beyaz show'da bu gece itibariyle yine saçma sapan kendine has esprileriyle iticiliğine iticilik katmış ve klişe laflarından biri olan mağaradan geldim sokaktan geldim gibi şeyler demeyi de ihmal etmemiş olan güzel sesli adam.
akp'ye göz kırpmış türkücü...
--spoiler--
Beyaz Show'da bir hayranın sorularınına yanıt veren Tatlıses, adaylık konusunda CHP'yi de kızdıracak bir söylemde bulundu. "Ben muhalefet olamam. Muahlefette ben iş yapamam. iktidar olmam gerek benim. Ancak o zaman çalışabilirim" sözleri ile adeta aday olmak istediği partiyi işaret etti.
--spoiler--
allah razı olsun(!)...
bizlere hizmet edecekmiş...

ama milletvekili aday adayı olduğu anda kendisinden taahhüt alınmalı ve böylece herhangi bir bayan milletvekiline "vay küçük orospu" demesi engellenmelidir.
pişmanlık duyup da bir gün anarsan,
nerdeyim, nasılım, beni sorarsan..

dinleyip efkarlanmamı sağlayan kişi.
bir insan soyadı ile bu kadar mı uyumlu olur arkadaş?

''yanıyorum söndürelim mi?'' diyor ya nasıl kendimden geçiyorum. anlatamam.
yaptığı müziği sevmem fakat şu adamın karakteri düzgün olsaydı, hiç değilse susmayı bilseydi, konuşmasaydı. sahip olduğu ses ile daha büyük bir sanatçı olabilirdi. ama o şarlatan olmayı seçti. küçüldükçe küçüldü insanların gözünde.

(bkz: biliyorsan konuş ibret alsinlar bilmiyorsan sus adam sansınlar)
kıro ama sevgi onda.
atatürk olmasaydı adının 'abraham sweetvoice' olabileceğini idda eden urfalı türkücü.
kafasına tek kurşun sıkıldığı haberleri çıkan şarkıcı. durumu konusunda an itibariyle bir açıklama yok.

edit: uzun namlulu silahtan açılan ateşte başına tek kurşun isabet etmiş.
silahla kafasından vurulmuş dediler telegolde.
son dakika.ibrahim tatlises yasiyormus...otomatik silahla ates acilmis, tatlises yarali.
Uzun namlulu silahla basindan vurulmus sarkici.

Uzak mesafeden vurulmus olmasi bu is mafya isi degil dememize sebiyet veriyor. akla pkk geliyor.
vurulduğu haberi çıkan şarkıcı.
ayağından ve başından kurşun yemiş sanatçı..
uğradığı silahlı saldırıyı ahmet çakar mafya hesaplaşması olarak yorumlamıştır.
başından vurulduğu ve öldüğü haberleri fazlalaşan kişi. sevmesemde insan tuhaf oluyor.
(bkz: toparağı bol olsun)
yedi saat önce yazılan haber başlığı: 'tatlıses söyledi didem oynadı'
şimdi yazılan haber başlığı: 'ibrahim tatlıses silahlı saldırıya uğradı.'
hayat.
üzücü tabi şahsını çok sevmesemde iyi bir yorumcu. doğan haber ajansı durumunun ağır olduğunu bildirmiş inşallah iyileşir acil şifalar diliyorum.