bugün

ibrahim tatlıses

tanım: aşırı sevdiğim adam! yaklaşık bir ay önce seyrantepe tatlıses restoranda yemek yerken kırmızı bülten tavırlı birkaç adamla gelip arka masamıza oturan sanatçı. gördüğümde aklıma direk kendisini çok çok seven alt komşumuz geldi, bu teyzem 50-55 yaşlarında ve ben hayatımda ibrahim tatlıses'i bırakın, herhangi bir sanatçıyı bu kadar seven bir insana daha rastlamadım! akabinde aklıma ibrahim tatlıses ile fotoğraf çektirip alt komşumuza göstermek geldi ama sonra bunun kimseye bir faydası olmayacağını düşündüm, daha sonra aklıma daha parlak bir fikir geldi ve elime cep telefonumu alıp toplantıda olduğu her halinden belli olan ibrahim tatlıses'e giderek; "ibrahim bey afedersiniz, rahatsız ediyorum ama sizi gerçekten çok seven bir komşum var, acaba telefonda bir merhaba demeniz mümkün mü?" diye sordum. ayağa kalktı, müthiş bir kibarlıkla yanındaki mafya kılıklı adamlara "beyler sizi biraz bekleteceğim" dedi, bir eliyle sırtımı sıvazladı, küçük bir gülümseme akabinde; "tabi ki delikanlı, ne demek!" dedi. ardından komşumuzu aradım ve "bak şimdi telefona kimi vereceğim" dedim. sonrasında yaklaşık 3-4 dakika konuştular, ibrahim tatlıses o kendine has üslubu ile konuşurken komşumuz fatma teyzenin heyecandan attığı çığlık sesleri ibrahim tatlıses'in elindeki telefonumdan ta benim kulağıma kadar geliyordu. kapanışta ibo, fatma teyze ile konuştuğuna çok memnun olduğunu söyleyip telefonu kapattı. ben de kendisine minnettar olduğumu söyledim ve teşekkür ederek yanından ayrıldım. akşam eve dönerken fatma teyze beni camda bekliyordu, geldiğimi dönünce kapıyı açtı, sonrasında kan dolaşımımı engelleyecek şekilde sarıldığını hatırlıyorum o kadar. işte benim için böyle bir adamdır ibrahim tatlıses! evet belki krodur, mırodur ama piyasada burnu ağrı dağı'ndan daha yükseklerde olan bir sürü sanatçı bozmasından daha adam gibi adamdır!

bu arada; (bkz: ibrahim tatlıses eli değmiş satılık telefon)