bugün

meme.

me-me!
duştan sonra yeni yıkanmış nevresimin üzerine boydan boya yatmak. çok sıkışıp patlamak üzereyken işemek ile kapışır bu.
balkonda karpuz yemek. özledim. huzur verirdi herhalde.
Mutfaktan gelen üzümlü cevizli kek kokusu.
Tam da şu an yani.
dua etmek, dua edebilmek bence. şunu anladım ki insan duadan uzak kalınca kendini eksik hissediyor. inancınız ne yönde bilemem ama en azından dua ederken beni dinleyen birileri elbet var hissi geliyor. son günlerde uzak kaldım, şeytanın vesveselerine kapıldım. huzur biraz da insanın içinde yani aslında. içine sinen her şey huzurdur. en ufak sinmeyen bir şey ise rahatsızlık.
hafif bir rüzgarda gece balkonda sokak lambaları ışığında kahve icip sehri dinlemek.
Ben akşamleyin balkonda çayını şıngırdatıp karıştırma eşliğinde sohbet diyorum.
Kışın güzel bir tiyatro oyunundan sonra keyifle dışarı çıkmak ve ciğerlere soğuk havayı çekmek bunlardan biridir.
Sessizlik, yalnızlık, kimsesizlik, sorumsuzluk.
Ne kadar klişe de olsa tabiiki kitap kokusu,
taze çiçek kokusu,
Toprak kokusu.
yaz ve tatil kafan boş olacak. Hayat huzurlu olsun.
kıymet verdiğin bir sözlük yazarından yanıt gelmesi.
Denizi seyretmek. Çocukları seyretmek. Namaz kılmak. Mezarlıktan geçmek. Sonuncusu tuhaf gelebilir ama. Ben mezarlıktan geçerken bu dünyanın fani olduğunu tekrar hatırlayıp hırslarımı ve üzüntülerimi unutuyorum.
Böyle ıhlamur ağacı altında gözleme yiyip ayran içmektir. O yeni açmış çiçekleri çok güzel kokuyor.
Dalga sesi ve bebek kokusu.
karadenizin ufak bir şehrinde yaşamaktır.
Hafif yağmurlu bir havada yorganı üstüne çekip film izlemek.. Kahve ve sigarayı söylemiyorum bile.. iki kişi olsak ne güzel olurdu.. Neyse hayal kırmayalım şimdi.
görsel

Çocuklar, hayvanlar ve müzik.
Hele Üçü bir arada olunca şahane.
insanlardan uzak heryer huzur verebilir.
Olmayacağına kendimi inandırdığım bir işin olması durumudur, örneğin lisede tam sınıfta kalacağıma kendimi inandırdığım anda dersinin kredisi yüksek olan bir hocanın sözlülerimi hakettiğimden fazlasıyla yüksek girerek sınıfı geçmemi sağlayan ve benim bunu öğrendiğim andaki durumdur.
bir kadeh viski ve sigara.
Tam anlamıyla hiçbir şey yapmamak. Düşüncesi bile huzur verdi.
sevgiliyle olan eski fotoğraflara bakmaktır. hey gidi.
görsel
Hmm.
görsel
Deniz.

Baska seyler de huzur verebilir ama hicbiri deniz kadar huzur veremez. Bir deniz huzurun her turlusunu verir. Olmek isterseniz oldurur bile sizi. Denizkizi olmak isterseniz olursunuz. Gozlerinizi kapatirsaniz hayaliniz, suyun altinda acik tutarsaniz yeni bir dunyaniz olur.

Hem eglendirir sizi dalgalariyla hem de aci verir. Cunku butunlesmek isterken sizinle tum acik kapilarinizdan iceri sizar. Ve ayrica kendi kollarinizla ucabileceginiz tek yerdir deniz. Suzulebileceginiz, konabileceginiz tek yerdir.

Bagdas kurup dibe cokebileceginiz, baliklama atlayabilecegiz tek konudur. Ne yaparsaniz yapin kucaklar sizi. Denizde balerin de olabilirsiniz mesela. Denizden iyi partner yoktur. Sizi kaldirir, dusmeden yakalar. Zarifce savurup yine belinizden kavrar.

Siz onu birakip gitmek isteseniz bile tutmaz sizi, eslik eder parmak uclariniza sahile kadar. Sahilde biraniza eslik eder, mehtapla sarabiniza eslik eder.

Gece bile guvenebileceginiz tek yerdir. Karanliktir, bosluk gibi. Neyle isterseniz onla doldurursunuz. Ve doldurmak istemezseniz bos birakabilirsiniz butun sorulari. Butun sac telleriniz o siyahla dalgalanir. Sacinizin dalgasiyla denizin dalgasi ayni tondan sarki soyler.

Deniz, ozgurluktur. Yercekimi kanununa karsi dahi korur sizi. Kuralsizdir. Kuralsizlik bekler. Hep sizi savunur, bazen de savurur. Ama onunla savrulmak da guzeldir.

Bu yuzden huzurdur deniz. Sizi oldugunuz gibi kabul eder. Sarsar, kendinize getirir. Hem yakar hem sondurur.