bugün

uluslararası ilişkiler öğrencileri için kamburdur.
(bkz: mutlak butlan)
iyi öğrenilmesi gereken, aksi takdirde hukuğun size gireceği derstir.
yer yer hukukun temel kavramları adı altındada anlatılan ders.
bi şeyler öğrenmek isteniyorsa kemal gözlerden okunmalıdır.diğer kitaplar her şeyden vermeye çalışıp bi bok öğretmiyor.
Hakkaniyet nedir hukukun ilkeleri nelerdir gibi sikindirik genel kültür formatında bir derstir.
adalet istiyoruz diye tencere tava ile gezip duran böceklerin anlayamadığı ders. böcek demişken soruşturma açtığımı yazmayı unutmuşum. geçti geçti. sakin olalım. please.
Bir ibne yuzunden 4 yil boyunca geçemediğim, ayağının kırılması dolayı ile hukuk fakultesinden gelen arastirma gorevlisi kiz sayesinde 5.senemde ba ile geçtiğim ders.
Siyasalda bile okutulan ders.
Çıkışı baya zor olandır.
bol bol ceza hukuku gördüğümüz ders.
iktisat bölümü 1.sınıfın en eğlenceli dersidir.
muhtemel soru:

objektif hüsnüniyet

http://kamucu.com/durustluk%20kurali.htm
çıkışı olmayan bir yoldur.
genelde hocalarının acımasız ve öğrencilerine hukuk okumadıkları halde* sanki hukukçu olacakmış gibi davrandığı derstir.bir cc alana kadar kafayı yedirtir.*
turhan esener' den alınması gereken derstir. adam tarih zaten ayrıca çok şeker. *
uludağ üniversitesi için, yarın final sınavı gerçekleşecek derstir. ayrıca bu bir yardım çağrısı olarak kabul edilebilir.
çok sıkıcı bi derstir. belki bizim doçentimizin anlatım tarzı sıkıcıdır. bilemedim şimdi bak!
iyi öğrenildiğinde sonraki yıllarda çok işe yarayann derstir. "işe yaramak"tan kastedilen diğer hukuk derslerini kolay geçmeye neden olmasıdır. en azından sbf/iibf gibi fakültelerde böyledir. *
uluslararası ilişkiler bölümünde okuyan öğrencilerin 3. senelerinde aldıkları ders.
açık öğretim fakültesi' ne önlisans programlarından dikey geçiş yapanlara uygulanan hazırlık programı derslerinden biri.

konuları gayet yalın sadeleştirilmiş olmasına rağmen sıkıcı derstir.

allah hukuk okuyanlara evliya sabrı versindir.
hukuk fakültesinin hukukla ilgili olan en basit dersidir. genel kavramları açıklar. ilkokulun hayat bilgisi dersini hatırlatır.
hukukta okutulmaz. hukuk başlangıcı diye bir ders vardır ilk sınıfta, o da bir halta yaramayan bir derstir. hukuk kitaplarının hemen hemen hepsinin ilk 50 sayfası, ilgili hukuk dalına girişi anlatır ve bunu hukuk başlangıcı dersindne daha başarılı yaparlar. hukuk başlangıcı dersi daha çok lisedeki felsefe dersleri tadındadır.

edit: efendim tabiki hukuk fakültelerindeki hukuk başlangıcı dersi bir anlamda hukuka giriş dersi ki bazı üniversitelerde adı da hukuka girişmiş zaten. ama benim demek istediğim şuydu: o dersle hukuka filan giremezsiniz. boş bir ders. sadece adı öyle.
hukukta ve hukukla sıkı ilişki içinde olan bölümlerde birinci sınıfta okutulan; amacı öğrencilere hukukun temel ilke ve esaslarını öğretmek olan ders. öğrencileri hukuka ısıtmayı hedefler.

yaşayan akademisyenler arasında, türkiye'de bu dersi en iyi veren hoca prof. dr. ersan şen'dir.
çerezlik derstir. sadece hukuk fakültesinde değil iktisadi ve idari bilimler fakültesinde de okutulur.

hukuka da giriş yapamıyorsan okuma zaten paşam.