bugün

iyi öğrenilmesi gereken, aksi takdirde hukuğun size gireceği derstir.
hukukun ana ilkelerini kavratmak amacıyla okutulan ders. iktisadi idari bilimler fakültesi ve hukuk fakültesinde okutulur. bir de adalet meslek yüksekokullarında. ayrıca bu isimde bir de doğan şenyüz kitabı vardır.
açık öğretim fakültesi' ne önlisans programlarından dikey geçiş yapanlara uygulanan hazırlık programı derslerinden biri.

konuları gayet yalın sadeleştirilmiş olmasına rağmen sıkıcı derstir.

allah hukuk okuyanlara evliya sabrı versindir.
çerezlik derstir. sadece hukuk fakültesinde değil iktisadi ve idari bilimler fakültesinde de okutulur.

hukuka da giriş yapamıyorsan okuma zaten paşam.
* hukuka giriş de hukuktan çıkış da zor iştir.
(bkz: mutlak butlan)
çıkışı olmayan bir yoldur.
uluslararası ilişkiler öğrencileri için kamburdur.
Bugün elime ulaşan kitabın ismidir.Dr.Leyla Çakıcı Gerçek'in olmakla beraber 155 sayfadır.Hukuka yeni başlayan arkadaşlara başlangıç için öneririm.
hukuka saldır anlamına gelen emir cümlesi

daha geçenlerde vuku bulan bir olayda, dava sonucu hoşuna gitmeyen davalının, bayan hakime saldırarak "herkes işini yapacak. gitsin evinde otursun, çocuk doğursun, yemek yapsın. insanların kaderiyle oynamasın" demek suretiyle yaptığı şey buna bir örnektir, hatta davalı hızını alamayıp görüldüğü gibi hukukun yanında hakime de girişmiştir.
genelde hocalarının acımasız ve öğrencilerine hukuk okumadıkları halde* sanki hukukçu olacakmış gibi davrandığı derstir.bir cc alana kadar kafayı yedirtir.*
eğer rona aybay gibi bir hocadan almışsanız bu dersi, ne oldum ne olmaya geldim gibi bir cümle ile aynada delirirsiniz. * hukuk'a girdereceğine adeta çıkartmaya çalışıyor gibi bir his doğurur içinizde.
muhtemel soru:

objektif hüsnüniyet

http://kamucu.com/durustluk%20kurali.htm
bol bol ceza hukuku gördüğümüz ders.
Çıkışı baya zor olandır.