bugün

küçük bir veletin iki tane hırsızı şamaroğlanına çevirebildiğini gördüğümüz film.
(bkz: macaulay culkin)
sari pipi bir cocugun iki legoyu bir araya getiremeycek yasta iki suclunun anasini aglattigi film. dort serisi cekilmistir. ilk ikisinde macaulay culkin ve joe pesci rol almisti. cekildigi zamanin cocuklarinin sadist birer iskenceci olmasinda buyuk rolu vardir bu filmin.
ayrica serinin ilk filmidir bu. yilbasi icin tatile giden aile evde unuturlar sari pipiyi ve olaylar gelisir.
seri olarak ele alınırsa 4 filmi barındıran seri. ilk ikisi iyi, gerisi fiyasko.
(bkz: 90 lı yıllar).
bütün bilyeleri hazırladın,

un çuvallarını, bozuk yumurtaları..

tüm o sevimli bubi tuzaklarını.

öğrenmiştin, öğretilmişti nasıl karşı koyacağın,

biliyordun nasıl korunacağını onlardan,

ne kadarda eğlenceli olacaktı hem.

hırsız gelmediğinde ne yapacağını bilmiyordun bir tek.

ve hala gelmedi

değilmi..?
ilk iki filmini harry potter'ın da ilk iki filmini yöneten chris colombus yönetmiştir, izleyenler belki farkındadır iki farklı filmde de müzikler birbirine benzer, bunun dışında bence her iki filmin de ilk iki filmi en güzelidir, evde tek başına 3 ü baştan sona izlemeye dayanamadım bile ama ilk iki filmi ne zaman tekrar gösterseler izlerim.
şu anda show tvde yayınlanmaktadır.
vizyona girdiği seneden bu ana kadar kaç sene geçmişse o kadar izlemiş olmamıza rağmen annemle oturup tekrar izlediğimiz filmdir.
dün akşam game of thronesi indirdim ama yok bu filmin yerini tutamaz. ya da anneme önersem izlemez.
yarın akşam da bebek firarda varmış öğlenden dondurmamızı falan hazırlayıp onu da izleyeceğiz.
kelimenin tam anlamıyla benim için mükemmel filmdir. izlemekten bıkmadığım filmdir.
tekrar tekrar izlenilesi sıkmayan filmdir.
tam şu anda show tv'de onu izliyorum. bir küçük çocuk ailesiyle birkaç nedenden dolayı tatile gidemez ve tek başına 2 hırsızla baş eder. bana en komik gelen replik şudur : "tanrı dondurulmuş makarnayı yapanları ve satanları korusun" . on kez izlesem de yine sıkılmam.
edit: geliyo yine tipini öptüğüm.
eskiden kanal d de haftasonları gündüz kuşağında hep çıkardı. çocuğun dudağına az küfür etmemişimdir.
bana çocukluğumu hatırlatan filmdir. tavsiye edilir kesin izleyin.
çocukluğumun filmi. izledikçe çocukluğuma dönüyorum, niye büyüdük lan diyorum. o zamanlar gerçekten iyimiş.
http://www.youtube.com/watch?v=sjBL7cYxgpc

başarılı.
yine bir yılbaşı öncesi bir duble izleyeceğim filmdir.
bi aralar her akşam farklı bi kanalın yayınladığı komedi filmi. veletimiz bu filmde hırsızları hırsız olduklarına olacaklarına pişman etmiştir.

görsel
annenin uçağa bindiğinde oğlunun adını haykırarark onu unuttuğunu hatırladığı film.

(bkz: kevin)
http://www.internethavadi...ne-hale-geldi-h27596.html

(bkz: yıllar neleri götürdü özünden)
bir adet, oğlunu tatile çıkarken evde unutan anneyi barındıran film.
görsel
soğuk kış gecelerinin en özleneni, nostaljisi en çok arzulananı. bir klasik.
görsel
(bkz: yılbaşı denilince akla gelenler)
Olsa da seyretsek güzel filmdi.