bugün

Biri onlara:
-Neden hiçbir erkeğe güvenmiyorsun? diye sorduğunda,
"Neden güveneyim?" diyecek kadar olayın idrakine varmış,hayatın gerçeğini anlayan kızlar.
(bkz: mesaj iletildi)
(bkz: güven problemi yaşatan erkekler)
fena halde kuyruk acisi olan kizlardir...haklidirlar. *
ne istediklerini asla bilmeyen kızlardır aslında güvensizlikleri erkeklere degil kendilerinedir.
hiç bir erkeğe güvenmeyen ama gene inatla gerçekten güvenilemeyecek, it kopuk takımından vazgeçemeyen kızlardır. hem korkarlar hem de vazgeçemezler diye de özetleyebiliriz durumu.
peki bu neden böyledir?
inanın bilmiyorum.
hiçbir kıza güvenmeyen erkekler modelinin yaygınlaşmasına sebep olan kızlar
(bkz: kendine güveni olmayan kızlar)
güvenilecek erkek varda biz mi güvenmiyoruz diye kafasında soru işaretli olup ve bu konuda hayli haklı olan kız grubuna verilen isimdir.
kendini bir bok sanan kızlardır.
Potansiyel abazan hanımlardır.
her gecen gün sayıları artan abazalar bulundugu sürece kıyamete kadar sürecek olan sezi.
(bkz: babama bile güvenmem)
bu kızlarımız sanki cenneten inmedirler ve erkeklere yaptıklarını görmeden devamlı tüm erkeklerin kötü olduğunu düşünürler ki kendileri kötü değilmiş gibi ve bu kızlarımız kötü bir genelleme yaparlar benim yaptığım gibi
canı erkekler tarafından acıtılmıs ıncıtılmıs kızlardır.guvenlerı sarsılmıstır ve bu yuzden dıger erkeklere yaklasırken daha dıkkatlı olmaları gerektıklerını dusunduklerı ıcın yanlıs anlasılan tıplerdır.
(bkz: guven vermeyen erkek modeli)
karşısına düzgün bir erkek çıkmamış kız modelidir.
eğer karşısına doğru insanlar çıksaydı, daha farklı bir hayatı, dertlerini anlayabileceği bir dostu, her şeyini paylaşabileceği bir sevgilisi olabilirdi.
bunlar aşık oldukları tiplerden yüz bulamamış modellerdir ki intikamlarını kendilerine ilgi duyan erkeklerden alayınıza güvensiziz şeklindeki triplerle alırlar,saf ademoğlu da kendinin ne kadar farklı olduğunu ispat yolunda döt yırtar ya nafile,yok oğlum problem genel güvensizlik değil,problem ya babanın mesleği ya da atının rengidir aslında.denk getirene kadar bekler,oldu oldu,olmadı 30 a doğru güven sorunu kendiliğinden aşılıverir,münasipse tecavüzcü coşkunla bile izdivaç düşünülebilir
beni de bu genellemeye dahil ederek kaybeden kızlardır.onlar bilirlerdir.*
eski çalıştığım işyerimde bir tanesi mevcut olan işkilli büzük sürüsü. o kadar kaptırmıştı ki kendini herkese dravdan nişanlı olduğunu filan da söylerdi. çirkindi üstüne, güzellik göreceli bir kavramdır lafını icat edenin, tekrar düşünmesini gerektirecek kadar çirkin.

ilk işe başladığımda yemin ederim aşağıdaki diyalog aynen yaşandı.

+ ayşe şu ışığı açar mısın?
- ben nişanlı birisiyim deep.
+ yanlış anladın sanırım. ışığı açar mısın demiştim...
- ben de çok iyi hatırlıyorum nişanlı biriyim demiştim.

e yuh. yuh....

daha sonra canım sıkıldığında başvurduğum kaynak olmuştur o ayrı.

+ ayşe gelirken bana da bir kahve getirir misin?
- nişanlıyım.

-----

+ ayş...
- nişş...

ehehehe

-----

+ ayşe benimle evlenir misin?
- nişanlıyı... ne dedin sen?
+ evlen diyorum benimle.
- ciddi misin sen?
+ şaka kız şaka. şu ışığı açsana.
- pezevenk...
hic bir erkeginde kendilerine guvenmeyecegi kizlardir....
biz böyle degildik. yasarken olduk.*
çevresinde bir sürü aldatan erkeğin var olduğu kızlardır.bu yüzdende aldatılma korkusuyla hiç bir erkeğe güvenmeme kararı almışlardır.
daha önceki kötü tecrübelerine dayanarak genelleme yapan kız modelidir.
(bkz: pire için yorgan yakmak)
yerden göğe kadar haklılardır dedirtecek başlık