bugün

kimilerinin aşık olduğu uğruna çok şeyip feda edebilecek insanlara , diğer insanların yüzüne bile bakmaması,

kiminin yüzüne bile bakmadığı kıza , diğer insanların ölüp ölüp bittiği durumdur.

onun içindir;

(bkz: çirkin kız yoktur az votka vardır)
güzellik hakkında söylenmiş en acemi yalandır.
güzelin tanımı olsaydı herkez aynı kıza ( yada erkeğe )aşık olurdu tezi doğrular niteliktedir.
güzellik aslında bir felsefe sorunsalıdır. o yüzden herkes kendi duyularla algılanan mükemmelini söyleyerek felsefe yapabilir. göreceli kavramlarla da yargılara ulaşılabilir.
(bkz: leyla mecnun)
hani albeni denilen auranın etki alanı var ya işte o hiç göreceli değildir.
kör bile olsa farkeder.
güzel güzeldir. çirkin çirkindir. iş bitmiştir. bu sözü kim uydurduysa da eminim çirkindir.
öle bişeyin olmasının imkanı yok.
örnek ekledim.
genel olarak doğru önermedir.aşık veysel çok güzel yorumlamıştır bu konuyu güzelliğin on para etmez bu bendeki aşk olmasa.

BENDEKi AŞK OLMASA
Güzelliğin on par'etmez
Bu bendeki aşk olmasa;
Eğlenecek yer bulaman,
Gönlümdeki köşk olmasa.

Tabirin sığmaz kaleme ,
Derdin dermanıdır yâreme,
ismin yayılmaz aleme,
Aşklarda meşk olmasa.

Kim okurdu kim yazardı?
Bu düğümü kim çözerdi?
Koyun kurt ile gezerdi,
Fikir başka başk'olmasa.

Güzel yüzün görülmezdi,
Bu aşk bende dirilmezdi;
Güle kıymet verilmezdi,
Aşık ve maşuk olmasa.

Senden aldım bu feryadı,
Bu imiş dünyanın tadı;
Anılmazdı Veysel adı,
O sana aşık olmasa.
o yüzden msn var mı, cam var mı gibi muhabbetler vardır. görmeden olmaz.
güzellik o kadar da göreceli değildir. şöyle bir tespit yapılabilir:

karşı tarafın; sizi seviyor olması, davranış ve yaklaşımları ruhu hoşnut kılar.
gözdeki güzellik hazzını esnetir.
aşkta; ruhen duyulan açlık, güzelliğe duyulan açlıktan daha baskındır! ikame durumu vardır.

böylece; o nasıl olursa olsun, sizin için hep güzeldir...
(bkz: çirkin kız yoktur kısa dönem askerlik vardır)
güzelliğin derecelendirilmesi göreceli bir kavramdır, kimine göre çok güzel olan kimine göre normal güzeldir. sadece bayanlar için değil, her durum için düşünülmesi gereken savdır.
doğru bir önermedir.
güzellik denen kavram kişinin kişiliği, beklentileri ile alakalıdır.
hiçbirimiz aynı insanlar değiliz.
ve bu yüzden beğeniler kişiden kişiye farklılık gösterir.
bakmak ile görmek arasındaki farktadır güzellik.
aslında güzellik gören gözdedir.
bakın ne demiş mecnun leyla için:
Mecnun'a demişler, "-Yahu bu kadar övdüğün, senin Leyla'n pek güzel bir şey değilmiş!" Mecnun gülmüş...,
"-Sen onu benim gözümle bir görebilsen!" demiş..
kese kağıdı bu kavramı daha da pekiştirmektedir.
güzellik göreceli falan değildir bu çevre tarafından çok güzel bulunmayanların uydurduğu teselli. bi insan kusursuzsa birşey söyleyemezsin doğal olarak herkes onu güzel bulur çirkinse de kusur bulabilirler tabi bu olumsuz birşey değil herkesin bir yeri mutlaka güzeldir.
kesinlikle doğru olan önerme.. güzellik, tamamen ona güzel sıfatını koyan kişinin kendisiyle ilgilidir.. genel bir güzellik olmaz, olamaz.. dişilerin bir kısmının erillere genel olarak güzel gelmesinin sebebi de tamamen cinsel çağrışımlar ve türün düzgün devam edebilmesi için dna da önceden kodlanmış bir kaç ayrıntıdan ötürüdür..
güzellik görecelidir. çünkü güzellik i seçmek bir zevk konusu olduğundan , güzel olan kişiden kişiye yiğit den yiğide değişiklik gösterir.
dogrudur. gorecelidir.

cunku bazilarinin begendigi kizlari/erkekleri ben hic begenmiyorum.
Görecelimi bilemem ama, kesinlikle geçicidir. çirkin karakter o güzelliğide alır gider.
(bkz: göreceli göreceli bir kavramdır)
o şu şekilde beğenir bu bu şekilde beğenir. buna kimse karışamaz ama lakin ki öyle değildir.
(bkz: görecelilik güzel bir kavramdır)
Aşık olmanın güzellik çirkinlikle bir ilgisi yoktur insan sevdiğini herkesten farklı gördüğü için seviyodur zaten veya bu sadece karşı cinsi sevme manasında değil de bir arkadaşı sevmek olarak olsun insanı gözünüze güzel gösteren sizi ona bakışınızdır güzellik göreceli değildir güzel kız herkese güzeldir bazısı bunu kabul edemez öyle görmek istemez veya kendince kusurlar bulur.
değildir, aristocu estetik anlayışı benimsediğim için oradan gideceğim. güzellik oran orantıdır, bir nevi matematiktir ve insanda güzelliği dna denen bilgi sarmalı sağlar. yani belli bir güzellik oranında anlaşılabilir. nitekim rönesansçılardan tut neoklasiklere kadar bunlar hep resimlerinde akli yasaları kullanmış bu yönde resim yapmıştır. hatta insan bedenlerini bile( kiliseye rağmen) incelemiştir. tabi belli oranlar var ama ben içeriğini tam bilemeyeceğim.

yani demem o ki güzellik göreceli değildir. belli bir oran orantının göze simetrik görünmesi de hazzı oluşturabilir ve bu iyidir konusunda ortak karara varılabilir.