bugün

Muhtemelen önümüzdeki saatlerde israile geniş çaplı bir saldırı düzenlemesi olası bir gruptur.
Hizbullah silahlı bir gruptur savaşçıdır, şimdi saldırı yapmşcaksan dükkanı kapat git.
Cumhur ittifakının desteklediği terör örgütüdür.
iran zaten olaylara dahil. Adamlar bölgede tek başına. Ne kadar daha göz önünde olsunlar. Sen kendi ülkene bak. Evet.
Bir iddia.

"#SONDAKiKA
Hizbullah, kendisine bağlı olan tüm birlikleri “ACiL KOD” ile Lübnan’a çağırdı.."

Şu olaylar üzerine de olaya dahil olmayan iran'ın amk.
Daha hiçbir şey için dahil olmasınlar.
Gaffar Okkan'ı öldüren orospu çocuklarının yer aldığı örgüt.
Zamanı gelince bunlarla karşı karşıya geleceğiz bu kaçınılmaz.

Büyük ihtimalle Türk ün gücü ile ezeceğiz.
Hizbullah 1978 Tarihinde Şii Dünyası açısından kutsal şehirler arasında yer alan Kum şehrinde kurulmuş bir örgüttür. Lübnan iç savaşında Müslümanlara yardım etmek amacıyla ilk başta EMEL ismiyle kurulan bu örgüt adını sonra Hizbullah olarak değiştirmiştir. Günümüzde Hasan Nasrallahın komutanlığını yaptığı Hizbullah, iranın Ortadoğu coğrafyasında etkili bir aktör olmasında önemli bir örgüttür. iran bu tarz velayet örgütleri vasıtasıyla sadece siyasi ve güvenlik politikaları açısından değil, istihbarat açısından da bölgede etkili bir aktör konumundadır. 2006 tarihinde israilin, Lübnanı işgalini önlemeyi başaran bu örgüt, bu başarısı ile siyasi olarak ta güçlenmiştlr. Hizbullah bugün de askeri teçhizat açısından önemli bir güce sahiptir. Bu Hizbullahın, bir dönem Türkiye gündemini işgal etmiş olan Hizbullah ile bir ilgisi yoktur. Zaten biri Şii kökenli bir siyasi ve militer bir yapı iken diğeri Sünnilik temelinde ortaya çıkmıştır.
Bir kaç bin militanı güney lübnana toplamış.

israil de lübnan sınırına yakın şehirlerdekilere boşaltın diyor.
Tüm Filistin ve Hamas bunlardan medet umuyor ama bunlar alenen israil'e savaş ilan edemez.
Sadece video ile tehdit eder.

Hizbullah ve iran Hamas ile Filistin'i büyük bir ateşin içine attı.
Hamas iran'a güvenerek bir yola çıktı ama büyük ihtimalle yaya kaldı.

Tüm Filistin'e şimdiden geçmiş olsun.
Gaffar Okkan'ın katili.
bir terör örgütü.
https://www.instagram.com...5e/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==
izleyelim bakalım.
En az pkk kadar tehlikeli fikirlere ve vahşi infaz metodlarına sahip terör örgütü. Öldürdüklerinin çoğu müslümandır tıpkı ışıd gibi.
en az pkk kadar bölücü ve onun kadar tehlikeli olan terör örgütü.
onlar müslümanları öldürüyor zaten.
bir iki gün önce rüyamda görmüştüm. beni vurmasınlar diye müslüman görunmüştüm.
iran'ın ortadoğu'daki komşu ülkeleri, avrupa ve abd tarafından tehdit olarak görülmesinin sebeplerinden biri olan terör örgütü. lübnan'da ortaya çıkmasına rağmen en çok iran tarafından desteklenmektedir. zira iran'ın temel dış politika hedefi şiilik temelli islami rejimi çevresindeki ülkelere yayıp sonra da bu rejim birliğinin lideri olmaktır. hizbullah ise bunu başarması yolunda kullandığı aygıtlardan biridir. zira lübnan'daki hizbullah bir şii oluşumudur.
Ne diyeceğimi bilemiyorum bu oruspu evlatları için analarınızı sikeyim sizin.
terör örgütüdür.

günümüzde pkk'yı aklamak, hdp'yi cici göstermek, hdp ile olası chp işbirliği için "ama akepe de yapıyor" diyebilmek için gündemde tutulmaya çalışılıyor.

pkk senin 50.000'den fazla insanını katletmiş. gündemde tutman gereken bu durum olması lazımken, "hizbullah terör örgütüne terör örgütü demeyen hüdapar meclise girecekmiş" demek çok da tutarlı bir hareket olmuyor maalesef.
Yazdıklarımdan bunumu anladın bir daha oku sen kafayı yemişsin kim aklıyor, terör örgütünü aklayan vatan hainidir. Ben iddialardan bahsettim ve o dönem Devlet ve terör örgütlerinin kirli ilişkilerinden bahsettim.
Yukarıdaki arkadaş bunları aklayıcı üstü kapalı ifadeler kullanmış. Gaffar okkan cinayetindeki yargılamalar hizbullah üzerinden yapılmış ve suikasti o dönem hizbullah üstlenmiştir. Kaldı ki cem ersever in ortadan kaybolması 2001 yılından da öncedir. Her şey bir yana hizbullah ın 2000 yılında ortaya çıkartılan ve insanların domuz bağı ile bağlanıp işkence edildikten sonra canlı canlı gömüldüğü hücre evleri mevcuttur. Özetle bunları aklamaka için gecelerin 6 ay sürdüğü iskandinav ülkelerinde bile sabahlar olana kadar yazsanız bile nafile. Bu oluşumu ortalama zekaya sahp ve okuduğunu anlayabilen muasır medeniyet seviyesindeki herhangi bir birey gözünde aklayamazsınız.
Gaffar Okkan cinayeti hala sırrı çözülmemiştir, iddiaların bazıları, 1,pkk 2,Hizbullah 3,c timi(derin devlet) 4. Mak timi(derin devlet). 5,cide fetö (bu benim tahmin) Aklıma cem erse en geldi, hanefi avcının kitabı haliçte yaşayan siyon lar kitabında geçiyor. Devletin hiçbir zaman varlığını kabul etmediği jitemin komutanı cem, bir sürü olaylardan sonra doğuda görev yapan cemi mit çağırıyor bir villaya sonra bir daha haber alınamıyor buhar oluyor. Ve askeriye dava açmıyor bizim komutan nerde diye peşine düşmüyor üstü kapanıyor. Yani o dönemde kim kimi vuruyor kim kime hizmet ediyor belli değil. Ha o dönemde tüm faili meçhuller taşeron örgüt Hizbullah üzerinden birileri kendini aklıyordu.
Bunlar zamanında gaffar okkan ı 19 kişi tarayarak şehit eden kanı bozuklar. Milliyetleti yok bunların. Varsa yoksa ümmetçilik.
(bkz: nasrallah)a saygım vardır! iran hizbullah'ının lideri.
Eski komunistim şeriatçı değil.
Delikanlıdır! Düşmanım israil der... onun haricinde bir eyleme falan girmezler hiç.

Bizdeki hizbullah, son 20 yılın marksist-leninzm ile uzak yakın alakası kalmamış, mitin parmağında oynattığı dhkp-c den farkı yoktu 90'larda.
(Az buçuk uçlara kayarsan sempatizanlık da olsa, şüphelenmek nedir iyi bilirim. Her örgütte bu vardır ve her örgütte sivil polis veya mit vardır... nasılını fazla sormayın yani. Odtü'de eyleme katılıp akşamına babam emniyet müdürü diye polis yurduna gittiğimi duyunca bir düşün bakayım faraza ilk akla gelecek muhbir kim olur?... neyse)

Derin devlet... yani yasayı vs siktir et diyen devlet... 90larda bunları destekledi. Hem de öyle böyle değil! Biri birini öldürecekse neticede! Devlet yapmıyor görünecekti güya.
Siz bakmayın hüdapar ile ittifak sonrası burada hizbullah savunan acizlere... pkk li öldürüyordu vs diye.

Kendi elleriyle hangi devlet bir canavar yarattı ise sonrasında ya savaşmış ya öldürmüştür! Aynı ülkede olmasına da gerek yok! El-kaide/abd gibi. Taliban/Abd gibi.
Sovyetler çekilince afganistandan ne yapacaktı tonla silahı olan şeriatçı? Demokrasi mi getirecekti?

Kimi insanlar vardır... liyakat bilirler! Bu kimi zaman general kimi zaman bir vali kimi zaman bir emniyet müdürü veya en alttaki bir memur.

Gaffar okan, derin devletçi deģildi. Hizbullah bir tehditti. Aman vermedi. Şehit ettiler!!!!!
Sonrasında devlet o zamana kadar gözlediği bilmem kaç kişinin gömüldüğü yere baskın yaptı!

Sonrası? Salıverildi idamlık adamları... bakın kimin zamanı diye!

Size sevgi güvercini gibi gösterilen bu adamlar, çıkıp her yerde seni beni vuracak adamlar! Sadece pkk değil aq! Oradaki bir nüfuz ve yer edinme savaşıydı! Batman ve bingöl kazandılar sempatizan ve militan olarak!

Kendilerine göre devrime yaklaşsınlar chpli de vururlar akpli de!