bugün

Evrenin en dingin müziğidir kendisi. Manzaraniz da varsa evrenin sonsuzluğu hissedilebilir hale gelir.
panic at the disco da güzel iş çıkarmış bence.
Ne zaman dinlesem hep aynı duyguları uyandıran, yaşasın rock müzik dedirten, sözleri ayrı, müziği ayrı güzel nadide bir parça. Yok böyle bir şarkı ya daha gelmedi, gelemez.
Çok güzel bir şarkı. Nakaratı ise daha bir güzeldir.
Yüzyılımızın bize yaptıklarını özetleyen nefis ötesi eser.Bir zamanlar çocuktuk. Mutlu ve heyecanlıydık. Hayaller kuruyorduk. Her şeyin tadı bir başka gibiydi. Sonra hepimiz aynı kişiye dönüştük. Özümüzden varsa hala bir şeyler bu şarkıyı daha çok sevdik. Şarkı tekniğinden anlamam ama kusursuz gibime geliyor. Çok seviyorum sayın seyirciler.
dunyanin en guzel solosuna sahip olan sarki.

https://youtu.be/o3o_wi9udfy?t=311
beynim otomatik düzeltip great expectation diyor.
Ölürken arka planda çalmasını istediğim parça. Hatta mümkünse, sözleri ile son derece örtüşen klibini de izlemek isterim.

Hayatım bir film şeridi gibi gözümün önünden geçerken kapanış sahnesi olacak parça.
ne zaman dinlesem iyiki varsın rock müzik dedirten parça.
inandığım tüm değer yargılarını, yaşadığım ve sürdürülen yaşamımdaki en güzel ilahidir.
hayatım boyunca cidden en çok sevdiğim ve dinlediğim müzik grubu olan pink floyd yun en güzel şarkılarından biridir. son günlerde gene pink floyd a düştüm. şiddetle de tavsiye ederim.
otuz altı senelik yaşamımda daha fazla etkilendiğim (resim, heykel, sinema gibi başka alanlar dahil) bir sanat eseri yok. bir şarkı insanın dna'sına işler mi, olduğu kişinin varlığına tuğla dizer mi, mümkün işte.
ilk dinlediğim pf şarkısı, şansıma hala en sevdiğim üç şarkısından biridir.
(bkz: The great gig in the sky)
(bkz: Set the controls for the heart of the sun)
gecenin sıradaki sarkisidir. hadi dinleyelim:

https://www.youtube.com/watch?v=7jMlFXouPk8
Yaratanın eli değmişçesine bir parça.
uyuşturucu gibi şarkıdır.
David gilmour o zamanlar bu sarkiyi yazarken kiz arkadasi polly samson'un soylediklerinden esinlenmistir. Yani sadece david'in isi degil bu. Hatta needeyse tamamen polly'nin yaratisi.

Simdi aklima geldi, bu sarki hakkinda soyle bir ayrinti vardir;

Eger high hopes sarkisini uzuncalardan dinlerseniz ve sarki bitmesine ragmen plaga mudahale etmezseniz plak dondukce sonsuza kadar surecek kalp atisi sesi baslar. Bu tekrarin aynisi atom heart mother lp'sinin sonunda da vardir ama oradaki kalp atisi yerine su damlacigi sesidir. Ayrica bu sesleri plakta cikarabilmeniz icin ayarlama yapmaniz gerekir. Plagin yapisi ve igne bu seslere sebep oluyor. Yani kasten yapilmis seylerdir.
3.45 te açılan pink floyd parçasıdır.
dünyanın en mükemmel gitar solosuna sahip şerkıdır. david gilmour reisin şaheseridir. her versiyonu dinlenir ama özellikle barış benice'nin çaldığı solosu harikadır.

buyrunuz: https://www.youtube.com/watch?v=Vn25gbbXeFM
Vokaliyle, altyapısıyla başka bir dünyada bestelenmiş, söylenmiş şarkı.

O dünyanın kapıları dinleyince size de açılıyor. Benim için akşamüzerilerinde ağaçlar ile güneşinin batışının seviştiği anların sesidir.
the division bell albümünün 11. parçası.
david gilmour imzalı şarkının back vokallerini:

Carol Kenyon, Durga McBroom, Jackie Sheridan, Rebecca Leigh White, Sam Brown

bas: guy pratt

ritim gitar: tim renwick

davul: nick mason

klavye: richard wright

mastered: doug sax ve james guthrie

mix: chris thomas

şeklinde bir ekiple icra edilmiştir.

bu şarkının bir şanssızlığı pink floyd un ilk defa grammy ödül kazandığı marooned ın bu albümde bulunmasıdır.

90 lı yılların ortalarında ödülle birlikte marooned eseri ön plana çıkmış bir diğer eser de coming back to life ise high hopes ve marooned ın gerisinde kalmıştır.
Bundan tam 4663 gün önce başlığını açmış olma şerefine nail olduğum pink floyd eseri.
Bu eser dünyada gelmiş geçmiş en güzel eserdir. Bu eseri dinleyen insan ne güzel insan, bu eseri seven insan ne güzel insan. Solona kurban bee.
Pink Floyd'un çok beğendiğim ve sıklıkla dinlememe rağmen sıkılmadığım ölçüt üstü eseridir.
Rock müziğin ilahisidir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar