bugün

bankaların genellikle yılda 1 veya 2 kere, tutturabildikleri nüşterilerin cari hesaplarından aldıkları ücret.
neden alındığı sorulunca, verilecek cevap aşağıdadır..

- size daha iyi hizmet verebilmek için.. * * * *
banka soygunudur. soyulan banka değildir, bu yolla banka sizi soyar.
az bir miktar para kalan hesap unutulur, bir kaç ay sonra hesap cüzdanı tesadüfen ele geçer, hesapta para kaldığı farkedilir, parayı çekmek üzere bankaya gidilir ve neredeyse borçlu çıkılır.
örn: garanti bankası'nın müşterilerinden 6 ayda bir 29 tl olmak üzere kestiği ücret. bildiğin dolandırıcılıktır, hukuki olarak dayanağı yoktur. tüketici hakları'na başvurulduğunda hemen bu para hesabınıza aynen iade edilmektedir.
çoğu bankanın özellikle garanti bankasının 3 tane otomatik ödeme talimatı verilmesiyle kesilmeyen ücret. ama verilecek otomatik ödeme talimatı yoksa durum vahimdir.*
bankanın anasına avradına küfür ettiren uygulama. ulan 33 tl ne yaptında hakketin haram zıkkım olsun dedirtir.
efendim üstünden 2 ay geçmediki aynı kazığa birdaha beni yers oturtu sevgili yapı kredi ... "hani 6 ayda birdi" dediğimde "efendim eskiden kalma cart curt" diye ümüğünü sıktırtacak bir açıklama yapıldı.bugüne kadar hesaba yatan para toplamda 190 tl 67 tl sini yapı kredi gasp etti.
son paranızın banka tarafından gaspedildiğini görüp bankamatiği yumruklamanızla sonuçlanacaktır. düpedüz hırsızlıktır. ne zaman ne kadar keseceğini bilemezsiniz. küsüratlı keserler, örneğin 21 tl gibi. bankamatik kullanan insan için 21 tl ve 30 tl arasında bir fark yoktur. 9 tl yi de nasıl olsa çekemeyecek ve birkaç ay sonra bankaya kaptıracaksınızdır.
sizin haberiniz olmadan hesabınızdan düşürülen miktardır.
'nasıl soyuyoruz ama sizi lan işte' demenin kibar hali.*
bankaların rutin gelir kaynağı.
halkın cebine el atıp ordan para çalınmasıdır.bankaların en iyi dolandırıcılık yaptığı işlem türüdür.
bunun yanısıra bankamatikten kredi kartı borcunuzu ödediğinize dair verilen çük kadar makbuza da 0,25 tl gibi makbuz ücreti kesilmeye başlanılmıştır.
ulan açlıktan nefesiniz mi kokuyor da yüz milyonlarca yatırdığım para karşılığında verdiğiniz 3. kalite el kadar fişe 0,25 tl para kesiyorsunuz.

ilgili banka için ;

(bkz: akbank)
Vadesiz hesabımdan hunharca 35 tl gasp ettiler.
(bkz: akbank)
hırsızlıktır. bunca banka arasından bir bankayı seçip, paramı değerlendirmesi için ona fırsat verirken bırakın ücret kesmeyi üzerine bir de "bizi seçtiğiniz için teşekkür ederiz çeki" yollamaları gerekir. ama asıl suç onların değil, onlara tepki göstermeyenlerindir.
Fortis bankasının her ay 5 lira kesinti yapıtığıdır.

TL HESABINDAN 5 LiRA
DOLAR HESABINDAN 3 DOLAR
EURO HESABINDAN 2 EURO
haksız kazançtır.sesini çıkarmayan herkesi enayi yerine koyup üzerlerinden kazanç sağlayan kurumlar karşılarında dişli kişileri görmeyince işin bokunu daha da cıkarmışlardır, gerekli önlemler alınmalıdır.bana yapılan bu durum karsısında gerekli hukuki işlemleri başlatmış bulunmaktayım bakalım sonucunu izleyip göreceğiz ama hiç bir zaman enayi,hakkını savunamayan insanlar olmayacağız.

not: isteyene hukuki işlem süreci ve yapılması gerekenler konusunda yardımcı olabilirim.
geri alınabiliyor örnekleri var, yöntemi de var. biraz para biriksin öyle başvurmayı düşünüyorum, en azından elime toplu para geçer.
tutanın* tutturabildiğinden* götürdüğü ücret.

bunu yapana şunu yapın:

1. bankaya telefon açıp işlemin iptalini isteyin. olumsuz cevap alırsanız:
2. banka genel müdürlüğüne iade/iptal talebinizi içeren mektubunuzu iadeli taahhütlü posta olarak iletin. olumsuz cevap alırsanız:
3. tüketici hakem heyeti'ne dilekçeli başvuru yapın. heyet kararı da olumsuz olursa başka yollar da arayabilirsiniz sanırım.

ama muhakkak yapın bunları. bırakın hayır cevabını hukuk versin sonunda. en azından hakkınızı aramış olursunuz.
(bkz: yağlı kazık)

öğrencinin parasına da göz dikiyorsunuz ya helal olsun size.
ziraat bankası hesabımdan kafasına göre 2 ayda bir 10 tl civarı kesiyor. cidden anlamıyorum napıyorsun da paralarımı alıyorsun? yakında hesabımı kapattıracağım.
vatandaş ses çıkarmadığı için son yıllarda kol gibi artan rakamlara sahip ücrettir. yılda 80 - 100 tl civarındadır.
ne amaçla alındığı belli olmayan, yılda 90 lira gibi örnekleri bulunan, bankaların kendilerince uyguladığı olmayan hizmet ücretlendirmesi.
hem müşterinin parasını değerlendir hemde hesap işletim ücreti al, mantık olarak genelevde siktiğin karıdan para almaya benzer.
öğrencinin her zaman en sıkışık zamanına denk gelip, her seferinde de öğrenci olduğunuz sistemde gözükmüyor öğrenci belgesi getirin diye paranızı rehin aldıran işlemdir. ulan bir yaptınız yemedik iki yemedik yeter artık denemeyin.