bugün

sürekli yapılan iş.sık olarak tekrarlanan
hep aynı,hep aynı durumudur.
inisiyatifi ve yaratıcılığı boğan, esnekliği azaltan durumdur.insan beyni organize olabilmek , düşünebilmek için düzene ve var olan yaşam kalıplarına da ihtiyaç duymakla birlikte dozu kaçtığında düşünemez, üretemez,yaratamaz olur.
hemoroid ve varise karşı özellikle çok etkili olan güçlü bir antioksidandır. biyoflavanoid lerin en güçlüsüdür.

(bkz: p vitamini)
aslında standart bir motor düzeneğidir. adından da anlaşılacağı gibi sürekli ve aynı güçte enerji üretir. tribünler buna örnektir.
Fransızcası "routine" olan, kısa süre içerisinde evrimleşerek dilimize geçen bir kelime. Türkçe kullanmayı tercih edenler için yerine önerilen sözcük "olağan"dır.
rutin öldürür.

(bkz: the oz)
(bkz: augustus hill)
(bkz: yuvarlanıp gidiyoz işte)
putin'in durumu denilebilir.
dünün yazar namzeti, bugünün sözlük neferi.

(bkz: ho$gelmi$)
RUTiN

Gözlerim kapanıyor..
Dışarıdan sessiz sessiz sızıyormuşum gibi ;
Bir gün daha bitiyor sıradan
Bir gün daha rutin..

Yorgun düşüyor diyor dünya benim için..
Dudaklarım kapanıyor..
Yalnızlığım sessizliğe gömülen ruhuma gülüyor..
Orada kısa sessizlikler var biliyorum..
Omzuma yüklenenleri hissediyorum..
Üzerime alamadığım sorumlulukları da..
Anlayamadığım tüm basit haller..
Hiçbiri bilmiyor ;
içimde büyüyen bir çığ..
Ve geride kalanlar kızıl rengini alıyor..
Uyurken yüzüme yansıyan masumiyet hırçınlaşıyor..
Göz bebeklerim titriyor..
Şaşırtıcı şeyler yapıyorum sırf bu yüzden
Uyanıkken gördüğüm rüyamda..

Bir gülüşle başlıyorum seyre dalmaya..
Mutluyum bazen,
Bazen sadece öyleymiş gibi davranıyorum..
Bu haller nasıl başladı bilmiyorum..
Ama sonun oradan nasıl göründüğünü biliyorum..

Gözlerim kapanıyor..
Dışarıdan sessiz sessiz sızıyormuşum gibi ;
Bir gün daha rutin..

Yorgun düşüyor diyor dünya benim için..
Dudaklarım kapanıyor..
Yalnızlığım sessizliğe gömülen ruhuma gülüyor..
Bir gün daha rutin..

Samuelenko
bir öğrencinin hayatıdır.. evet acıklı
makat çatlaklarına birebir ilaçtır.21 lira.doktor yazsa da devletin ödemediği bir ilaçtır.
sıklıkla ihtiyaç duyulandır. hiçbir zaman sahip olunmadığında ihtiyaç olarak görülmeye başlanır.
rutin, geleceğimiz hakkında az da olsa bir söz söz sahibi olduğumuz yanılgısını yaratarak güven hissetmemizi sağlar.

önemlidir geleceği kontrol edebildiğini düşünmek.. bunları bunları yapacağım ve şunlar şunlar olacak diyebiliriz rahatlıkla, hiç düşünmeden.

rutin, milyarlaca olasılığın başımızın üstünde sallanmasına aldırış etmeden eller cepte rahatça yürüyebilmektir.

saatin tik taklarını dinleyerek, metronomun ritmik sesleriyle daha rahat uyunulur.
Kimi saat başıdır efenim. Kolay gelsindir.
rutin güzeldir. her gün her şeyin saati bellidir, olacaklar önceden yazılmıştır ve süprizlere yer olmayan sürekli bir düzen hakimdir.
M4nm çetesinden ağaçkakan ın albümünün adıdır.
düzenli olarak yaptığınız ya da yapmak zorunda olduğunuz şeylerdir.

veya sürekli gördüğünüz, deneyimlediğiniz olayları nitelendirirken kullanılabilir.

örnek: "artık çok rutin geliyor, hissetmeden sevenler."
sıradanlaşan şeyler için kullanılan sözcük. ya da belirli periyotlarla yapılan şeyler.

rutine dönüşen her şey sıkıcıdır. bu yüzden komşunun bahçesindeki çimen daha yeşil görünür bize, her zaman.

ama rutine dönüşmeyen hiçbir şey de kalıcı olamaz hayatta.

(bkz: kk)
Çokça şikayet etsek de, akıllıca hayata yerleştirilenlerin huzura katkısı büyük.
Gözünüz, kılcal damarlarınız, toplardamarlarınız ve bacaklarınız için mucize sayılabilecek bir bioflavonoid. Elmada bol bulunur; portakal kabuğunda da çoktur. Ama besin takviyesi olarak da kullansanız hiçbir zararı yoktur.
ailemden ve büyüdüğüm çevreden uzak bir yerde yaşayınca insanın düşünmeye çok vakti oluyor. bugünlerde aslında yaşadığım her günün birbirinin kopyasıymış gibi hissediyorum. alarmla sabahım köründe uyanıp işe gitmeyi geçtim sonrasında yaptığım şeyler de aynıymış meğer. hayatıma ufak tefek şeyler katıyor gibi olsam da hepsinin bir yerden sonra adı rutin denen şey oluyor. Hep böyle miydi? yoksa zamanımın çoğunu tek başıma geçirmeye başladığımdan beri böyle düşünüyorum,bilemiyorum.
bir şeyler değişmeli artık.
Bulunmaz nimet. Her şey kontrolüm altında. Bu hissi çok seviyorum. rutinimin dışındaki her şey beni huzursuz ediyor. Belirsizliğe hiç tahammülüm yok. Belirsizlik yiyip bitiriyor beni. Üfff.