bugün

yeni yavrulayan ailelerde çokça görülen hadise. götüyle oynuyor çok zeki. bokundan top yapıyor, çok zeki. bu kadar zeki çocuğa bu geri kalmış ülke nasıl oluyor?
Sanırım Uludağ sözlük e geliyorlar.

Herkesin iq +120.
Kaynımda da var aynından
Repliğini getirdi aklıma.
-her çocuk güzeldir?

-emin misin?

-her çocuk zekidir?

- peki.
bir atasözümüz bu olayı özetliyor.

(bkz: kimse yoğurdum ekşi demez)
elalemin oğlu bak ne yapıyor diyen ebeveyn en büyük kanıtıdır bunun.
Kime sorsan çocuğu aynştayn...bizimkiler sünepe amk.

Not. Çocuğum yok ...anamı babamı refere ettim.
Değişik versiyonu: ayhh çok hiperaktif bi dakika durmuyo, zaten Doktor çok hiperaktif dedi, cok şaşırdı.

Amk veledi diyemeyince hiperaktif diyorlar napsinlar.
Hiperaktivite tanısı konulunca cocugunun cok zeki oldugunu düşünen sevgili halkımız, mental retarde ve hiperaktivitenin de birliktelik gösterdiğini anlatmaya çalışsak ama bizimki cok zeki diyecek halkımız.
--spoiler--
Çok zeki Ayşen biliyor musun, çok özel bi' çocuk.. Zahit berke'ye öğretmenleri bayılıyor biliyor musun, daha bu yaşta nasıl resim çiziyor biliyor musun, zahit berke Yurt dışında okumalı diyorlar, matematik hastası biliyor musun, çok zeki Ayşen, ama zahit berke daha 1 yaşındaydı belliydi biliyor musun...
--spoiler--
Çocukların çoğunluğu gerçekten çok zeki. Çünkü beyinleri bomboş temiz bir sayfa gibi. Ne öğretirseniz hemen öğreniyorlar.
Ama bazı çocuklar sahiden ileri zekalı. Ailelerin de bu konuda bilinçli olup o çocukları doğru yerlere yönlendirmeleri lazım. Yoksa o çocuklar harcanıp gidiyor.
Eğitim ve destekleme çok önemli. Yoksa o çocuğun üstün zekalı olması bir işe yaramıyor.
genellikle böyle denilen çocuklar dehbli oluyor.
anormalliği zeka olarak algılayan bir milletiz.
--spoiler--
Zahit berke Bedmimtına başladı biliyor musun zehra... Çok yetenekli bir çocuk, federasyon başkanı bizatihi üstüne düşüyor, altın çocuk diyorlar... Bu yaşta sen o Smashı nasıl yapıyorsun yaa, görmelisin. Şey şekerim, Smash bir vuruş tekniği neyse onu sana göstersin olmadı. Zahit Berkeeeee, gel çocuğum zehra teyzene Smashını gösteeerr. Bak duymadı, kesin kitaba daldı, çok okuyor biliyor musun? Edebiyata çok düşkün, özel bir edebiyat ilgisi varmış öğretmeni söyledi, şair ruhlu oğlum benim, zahit berkeeeee! Gel dedim sana
--spoiler--
Kuzguna yavrusu şahin görünür.
Benim Bi kıstasım var eğer kopiliniz varsa başkaları bu çocuk zeki diyorsa zekidir kendi kendinize salak çocuklarınızı boşuna gazlamayın.
yok ya bazıları aptal gerçekten.