bugün

ego tatmini için bütün karşı cinslere asılmak.
veya birliktelik ihtimali doğuracak şekilde yakın davranmak
hayırsever bir boncukçu eylemi.
(bkz: gösterip vermemek)
halk arasında p.ç ya da o.... diye tanınan insanlar. ama haksızlık etmemek lazım belki bir bildikleri vardır demekten kendimi alamıyorum. ayran gönüllü olabilirler, bir aşktan yara almış ve unutamıyor da olabilirler.. belli mi olur?.. olmaz.. *
GÜLÜMSEME ,MUHABBET VE iLGiYi FARKLI YAKINLAŞMALARLA KARIŞTIRMAK. BONCUK iSTEYEN iNSAN HALi.
boncukları geri toplamakta sorun yaşamayacak bünyelerin yapması gereken iş. vermeden alınmaz ki zaten , bir nevi geri dönüşüm olayı bu. dağıt boncukları * sen , sonra vermeye gelenlerle uğraş . uzun iş bu. en iyisi için;
(bkz: vermeden almak)
kendine asılan herkesi yakışıklı çirkin salak avanak akıllı kurnaz ayırtetmeden vericem dercesine bir havada kandırmaktır.
birçok kişiye birden sevgi göstermek ve söz konusu kişileri, bu sevginin yalnız kendisine verildiğine inandırmak.
(bkz: göster ama elletme)
eldeki fazla boncukları telef etmektense kullanılsın işe yarasın diye ihtiyacı olan herkese dağıtmak. bir çeşit yardım severlik denilebilir.
karşı cinse yeşil ışık yakıp sinyal göndermek anlamına da gelir bu davranış. ama aynı zamanda başkalarına da yapılır. artık "ne çıkarsa bahtıma..." der sanırım mavi boncuk dağıtan kişi.
ismi boncuk olan binlerce mavi gözlü yumağımsı kediyi halka bedava dağıtmak.
"onda bunda şundadır bunda şunda ondadır mavi boncuk kimdeyse benim gönlüm ondadır " demeden önce karşı cinsten herkese sempatik bir şekilde umut vermektir .
kendinden hoşlanan ama o kişinin hoşlanmadığı kişilere umut vererek eziyet etmesi kendince ego tatmiin etmesidir.
sonunda g*t gibi ortada kalmaktir.
zararsız bir boncuk çeşidi diyebiliriz buna, flörtöz bakışlar gerektirir.
kimseyi kıramıyorum ayağı ile herkesle yüz göz olmak.

bunun savunması olarak, kırmak istemedim ben kıramıyorum kimseyi napayım demek, dahası tepki gösterildiğinde kavga çıkartmak.
kız için durum şudur:
-etrafta çok fazla erkek vardır ve ortam bir üniversite ortamıdır, kız ortalama güzeldir ve profosyonel bayır gülüdür hatun. bu hatun diğer dişi rakiplerini egale etmek için gruptaki bütün erkeklere mavi boncuk dağıtır cinsel içerikli olan ve aşırıya kaçan hareketleri konusunda diğer kızlar tarafından uyarıldığında " aay ne var bunda onlar benim arkadaşım hem ben çağdaş biriyim" diyerek cevaplamaktadır durumu, diğer kızların içsesi ise "senin çağdaşlığını siqiyim" şeklinde çoşmaktadır bu durum karşısında. bu bayır gülü gruptan gelen tüm çıkma tekliflerine red yanıtını vermektedir çünkü gruptan biriyle çıkarsa bir erkeğe bağlanmak zorunda kalacaktır diğerleri boşta kalacaktır oysa o "hepsi benim, hepsi benim" mantığı ile hareket etmektedir ya biriyle çıkarda gönlü geçer başka erkekle olmak isterse ve o erkekte başkasına kaptırılmışsa; işte bu durum bu kızın felaketidir. işte bu yüzden tüm erkeklere verecekmiş gibi yapıp hiç birine vermeyen ama buna rağmen tüm erkekleri etrafında tutmayı başaran hatundur. kendisi muhakkak geç orgazm olan tiplerdendir.
(bkz: mallık)
bazı kızların kasıtlı olarak yediği boktur. yeni tanıştığı erkeklere canım yaaa çok tatlısın, ya gözlerin ne güzel, burnun çok hoşmuş, senin sevgilin olmayacak ben atarım kendimi şuradan gibi klişe övgülerle yaklaşıp daha sonra kız kankalarına; ya herkes beni yanlış anlıyor, niye benim erkek arkadaşım olmuyor hiç? diye dert yanarlar. bir çok kez şahit olmuşumdur. ayırt etmek zor değildir; ortama giren herkese farklı konularda övgüler yağdırıyorsa mavi boncuk dağıtıyordur, iltifatlarına teşekkürle cevap verip geçiştirmek gerekir yoksa yanarsın arkadaş.

(bkz: yanma arkadaş)
(bkz: sevgi pıtırcığı olmak).
nazar boncuğu satan bir yerde tezgahtar olmaktır.
Açık oylayan yazarların yaptığıdır.