bugün

Bir türlü dinlenememektir.

Sanki hergece uykuda biri gelip beni haşat ediyor ve gidiyor. Lan yoksa !

Sabah uyandığımda yataktan kalkmaya derman bulamıyorum . Sırt bel kas ağrısı vs de cabası.
genelde yorgun olunduğunda ve divanda yatıldığında oluşan durum. sabah bin bir çabayla zor kalkarsınız yattığınız yerden.
yatak ve yastığını değiştirmeyi dene.
vitamin eksikliği yüzündendir. bol bol meyve tüketin ve uyku saatlerinizi düzene sokun.
evliyseniz yanınızdakinden şüphelenin.
Evet şuan olduğun gibi. Var yoluyla kendimi duşa attım. Birde mideniz de iç kanama var gibi bir hal olur duşta garip sesler çıkarırsiniz,..
guatr olduğunuzu gösterir.
Kronik rahatsızlıklardan suphelenmeyi gerektirebilir durumdur.

Yaş uygunsa romatizmal rahatsızlıkların başlangıcı için uygun bir semptom anlayışı.

Bunun haricinde kronik vural hastalıklarda da benzer durumlar görülebilir. Hepatit b hepatit c hiv. Gibi. Cogalatilabilir.
uykuyu alamamak değildir.

her sabah mı alamadın yani?

ben de böyleyim, sanırım hastasıyız kanka biz.
bazen tam tura kadar uyuyorum.
ama yine hüsran.
Kafanız doluysa uyanınca büründüğünüz hal.
(bkz: uyku apnesi)
(bkz: cpap cihazı)
burunda tıkanıklık, uyurken horlamak, uyku bölünmeleri, kansızlık buna etkendir.

Muhakkak başka erkenleri vardır ama bikdiklerim bu kadar.
Uyku apnesi, uykuda nefesin düzgün ve tam alınmaması,uykuda düzgün pozisyonda yatıp doğru nefes alinmasi gerekli.
Sigara içiyorsanız ihtiyaç vakti gelmiştir.
Düzgün nefes alın gündüz içinde aynı şekilde yarım nefes almayın tam nefes alın ciğerlerin her hücresine oksijen dolsun.
--gece geç yatmak, yatmadan önce çok yemek yemek, çok çay kahve içmek. (dolu mideyle uyumak insanı perişan eder.)
--oda nın havasız kalması, iyi havalandırılmaması. uyumaz dan önce çok sigara içmek.
--çok yumuşak yatakta yatmak.

şayet geniz eti varsa acil tedavi edilmelidir. uyku apnesinin sebeplerinden birisidir. diğeri menenjit bir diğeri astım, koah v.b.
bir şikayettir. sayın sözlük yazarları, gece hiç bir şey yapmamanıza rağmen '' ulan sabahları yorgun uyanıyorum '', '' ya her sabah yorgunum sanki bir şey yaptım '', '' ulan bir türlü kendimi dinç hissedemiyorum '' şeklinde şikayetleriniz varsa bunun en önemli sebeplerinden biri şimdi buraya dikkat '' gün içinde yeteri kadar su tüketmediğiniz için '' olabilir.

evet su tüketimi oldukça önemli ve yeteri kadar içmezsen sabahları hatta gün içinde de bu yorgunluk halini hissedersin.

özellikle ofis ortamında gün boyu masa başında çalışan kişiler fiziksel olarak yorulmadıkları için ( efor sarf etmemek ) suya ihtiyaç duymazlar. ama siz siz olun masanızda büyük bir cam şişe bulundurun ve onu gün içinde bitirin.

bir de sigarayı mümkünse bırakın. öyle boş beleş sallamıyorum takriben 10 sene içtim ve sonra bıraktım. şüphesiz kendini daha iyi hissediyor insan.

hadi sağlıcakla.
Sigara kullanmıyorum uykumu uyuyorum ama yorgun uyaniyorum. Acaba rüyamda mi çok yoruluyorum nedir. *
yatak değiştirmeyi gerekli kılan durumdur.

özellikle son bir haftadır yataktan sürekli ölü gibi kalkmam sebebi ile artık düşümneye başladığımdır.
Niran Ünsal'ın siyasi yorumlarını dinlediğim zaman ben.

http://www.msn.com/tr-tr/...erdi/vi-BBnzx74?ocid=iehp