bugün

Düşündüğüm sorudur.
ikinci şans..
Zaten güvenmiyorsun, zaten yara almışsın, zaten acı çekmişsin.
Yalvarsa, ağlasa, yemin etse size. Yeminler. Bir şans. Sadece tek şans. Ne istersen o olsun. Sadece, bir hata yaptım, affetme ama bir fırsat ver. Düzelteyim hatamı... bir tane. Tek şans. Yeminler olsun aya. Yeminler yıldıza. Yeminler tanrıya. Bir daha sana zarar vermeyeceğim. Yek şans. Tek şans. Bir şans.
Nereden bileceksin daha çok acı çekmeyeceğini?
Aynı şeyi kendin için düşün.
her insan ikinci bir şansı hak eder.

Bu ettiği yeminleri etmese bile hak eder. Ama insanlar neyse odur. Açı çektirdiyse yine açı çekeceksin durumu vardır. Bunu bile bile her seferinde insanlara 2-3. şansı vermekteyim.
kişiliğini az çok anlamışsındır. yine aynı haltı yiyip yemeyeceği onun yüzsüzlüğüne kalmış. hak eder.
2 nci şans vermek; 2 nci riski göze almak demektir.

Doğal olarak Etmez.
sayıları ya da geçmişi boşverin bunlar sizi yanıltır önemli olan niyettir. eğer 100 üncü şansı istemeyecekse 99. şansı bile verebilirsiniz.
Hak etmez.
vatan haini siyasetçiler,teröristler ve sapıklar haketmez ver ikinci şansı da aynı şeyi yeniden yapsın.
Çok ironik bi durum. Her iki koşulda da pişmanlık duyuyosun ne biliyim bi tuhaf bi değişik.
Zamanın geri akmadığı ve insanların çoğunlukla değişmeyeceği göz önüne alındığında bir haktan ziyade fanteziye dönüşen söylem. Hiç kimse ikinci bir şansı hak edemez. Çünkü hiç kimse ilk seferinden farklı olarak kabul edilmeyecektir. Anlık kararlarla farklı yollara sapıyorsak ve çoğunlukla geri dönemiyorsak bu bizim lehimizedir. Kimseden hatta kendinizden bile yeni bir şans istemeyin yeni bir hayat isteyin. Denklemin tarafları aynı kaldıkça farklı sonuçlar elde edemezsiniz. Şans dediğimiz şey olasılıkların toplamıdır. Ve hayat bu olasılıkların sonuçlarını düşünüp değiştirme umudu taşımak için oldukça kısa.
kendin bilecegin durum,
yeminler olsun aya. yemin yildizlara. ?!
sozlukte nasil bir kafa merak ettigimdir. itiraf sayfasi yapalim en iyisi biz burayi.
Hak eder ama bazı durumların affı asla olmaz.
Asla vermiceksin.bi defa kalbini kiran ikincisinde de kirar ucuncusundede.
tanrı bile insanları hayatları boyunca yaptığı doğru ve yanlışlara göre yargılarken, biz insanlar kim oluyoruz da insanları tek bir hataları için cezalandırabiliyoruz demek istediğim başlık. Herkes ikinci bir şansı hakeder.
Aldatmak hariç. Her insan ikinci bir hakkı hak eder. insanız sonuçta.
herkes hata yapar tabii ki ama bazı hataların affı olur bazılarının olmaz.
duruma göre değişir.
ikinci şans hiçbir zaman önceki heyecanı vermez.
kendi içinin huzurunun önemi için vereceksin. Yoksa bir insanı affedemedin diye kendini affedemezsin. ilk kendini affet sonra ona 2 değil birçok şans ver. Şansı hakkeden o ise kendi hatasını düzeltme ve farkında olmasını sağlamalısın. Her insan hayatımızıa bir amaç veya farkındalığına varıp birşeyler öğrenmen için girer.
hak eder. neden derseniz, boğaz köprüsüne sorun. o anlatır.
bu hayatta kimse kimseye şans veremez, herkes kendi değerini yaratır, o kıymet minvalinde neye layıksa öyle yaşar.

örn: her fırsatta kendini aldatan bir kocayı sürekli affeden bir kadın var, eğer kendi ayakları üzerinde durabilen, maddi anlamda kimseye muhtaç olmayan bi kadınsa bu vatandaş, o o adamı hak ediyordur. daha iyisi ona birkaç gömlek büyük gelecektir...

tanım: kendi hataları yüzünden elindekileri kaybetmiş insanlara tekrar onları vermenin doğruluğunu tartışmaktır.
ne konuda olduğuna bağlı yani. ama ne konuda olursa olsun ikinci şansa inanmıyorum ben, hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır çünkü.
Anı yaşayan biriysenizi bu soruya evet demeniz kolay olacaktır. Geçmişi düşünerek yaşayan biriyseniz, evet deseniz bile o tadı alamazsınız. O hatanın tekrarlanmasından endişe duyup paranoyaklaşabilirsiniz de.
Her insan değil.
Hak eder. Belki de benim, hayatımda ikinci şansı hak ettiğim dönemde bu şans bana verilmediğinden ben insanlara daha toleranslı yaklaşmış olabilirim. iki değil birkaç şans verdim hatta ama sonuç pek değişmedi. Olsun, pişman mıyım? Hayır. Ben insanlığımı yaptım sadece...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar