bugün

Ay onar onar çocukmuş, pardon ama genel seçimlerde de, (cb seçimlerinde de) gördük verileri inceledik hep milyonlarca afedersiniz kemalist yazlıktan denizden tavladan götünü kaldırıp oy bile kullanmamışken kürt seçmenin sayısından utanmadan dem vurmasın bence.

Alıştı tabi yüz yıldır bunlar bir avuç azınlık çoğunlukların efendisi sahibi gibi halkı beşinci sınıf makbul olmayan vatandaş gibi aşağılayarak yönetmeye, o ara oy bilinci de gelişemedi tabi,

Muhalefet yatsın daha. Uyku tatlıdır. Rahatsız etmeden toprağı üzerinize atarız nobalım.

Okuduğunu anlamaktan aciz olduğu halde, nikaltıma koşanlar için zorunlu beginner seviye edit;
Haşiye;
ben burada kemalistler oy kullanmadı diye hdp barajı geçti mi demişim, nerede tam olarak? (Küfrünü de iade edeyim; amk cahili.)
Demedim, yani kürt seçmenin nüfusuna çoluğuna çocuğuna laf ederken önce kendi seçmeninizin oy bilincini geliştirin dedim, sair siyasal konulara da dokunmadan geçtim.

Merak edenler ve soranlar için de kürt değil balkan göçmeniyim, pis kürt demem lazımdı doğru. Manyaklar.
alakası yok güzel kardeşim.

bugüne kadar maksimum %5-6 bandında oy alan parti ve türevleri bir seçimde aniden %13'e çıkıyorsa bunu onar yirmişer çocuk doğurmaya bağlamak kusura bakma ama körlüktür.

ille de bir sebep arıyorsan söylemlere bak.

oralarda bir şeyler bulabilirsin belki.
- Bilboardlara asılan "barajı geçemezsek ortalık kan gölüne döner" mesajları.
- dinci diye geçinip zerdüştlere oy veren cemaat.
- cihangir solcuları. Sözde türkiye'nin aydın kesimi.
- erdoğan'ın başkanlık sistemini getirme isteği.
insanların bilinçlenmesidir.
ak partililerin hdp ye oy vermesidir efendim. oraya buraya suraya bok atmayiniz.
Bana göre üç sebebi var:
1-hdp barajı geçebilsin diye akp'ye oy verecek kesimin durumu fazlasıyla abartıp hdp'nin oylarını şişirmesi
2-muhalefet partileri + paralel yapının akp tek başına iktidar olmasın diye hdp'ye oy vermeleri (mhp'den bile hdp'ye oy gitmiştir)
3-hdp'nin illegal yollardan oy devşirmesi
tek bir sebebi var oda akepe.
(bkz: Tayyip erdoğan ın başkanlık hayali)
Nişantaşı lı sosyetik yavsaklar
Ruhunu pensilvanya dakine satmış ablalar abiler
Doğan medyası
Pek tabi rte....

Ha bide şu var
(bkz: Hdp ye oy veren chp genel başkan yardımcısı)
Akpden kayan oylardır.
esas incelenmesi gereken akp'nin %41 oyu nasıl aldığıdır.

17-25 aralık hırsızlıkları gün gibi ortadayken,

gemicikleri artarken,

reza'nın önüne bakanlar yatarken,

bakanlar trilyonluk saatler takarken,

fakirin evinden şehit, bakan çocuklarının evinden para sayma makinesi çıkarken,

ergenekon ve şikede en büyük savcılar, 17-25 te hain ilan edilirken,

belediye seçimlerinde ankara'da göz göre göre oy çalınırken. (kalaba lisesindeydim o sabah)

beşşar esad dün kardeş, bugün düşmanken,

açılım açılım diyorken, oylar düşünce bombalamalar başlarken,

şaron'a çocuk katilisiniz deyip, 5 dkk sonra tepkim moderatöreydi derken,

mavi marmara olayında kedi gibi pısarken,

dünyanın en pahalı benzinini, doğal gazını kullanırken,

vergi ile halkının başını ezerken,

bankalara borcu olmayan halkı oluştururken,

kaç"ak" saraylar yaparken,

soma da mağdurları tekmelerken,

gezi de ismail'i tekmelerle, berkin'i biber gazı ile öldürürken,

2. köprüye itiraz edip, 3. köprüyü yaparken,

simit hesabı ile asgari ücreti açıklayıp, o günlere muhtaç ederken,

roboski'de, suruç'da kendi halkını bombalarken,

bütün pisliklerini paralel diye örterken,

şimdi be size soruyorum akp %41 oyu nasıl alıyor?

ama haklarını yemeyeyim, adamlar 3. hava alanını yapıyorlar, kıskan ey küçük almanya. senin ağır sanayin dünyanın en iyisi

olabilir, avrupa birliğinin reisi de sen olabilirsin. dünyanın en güçlü 5 ülkesinden birisi de olabilirsin ama bizim hava alanımız

sizinkinden büyük...
CHP seçmenlerinin demokrasi Uğruna, hdp'ye oy vermesi.
Zazalar'ın tamamının yine hdp'ye vermesi.
Kürtlerin sevişmeyi iyi bilmesidir.
uzun uzun tahlillere giremiyiciim kısaca akepenin fırıldaklığı.
"Vuri wallah" deyiminin mucitlerininde büyük katkısı vardır.
Kemalist'lerin AKP hükümetini düşürmek için kendilerini, ülkelerini satıp pkk yı seçmeleridir.
Abartılan hadise.
Demirtaş cb seçiminde iddiasız olmasına rağmen %9,5 almıştı. Parti olarak ve baraj geçme amaçlı bir secimde 3-4 puan artış gayet normaldir.
Emanet dediği oylar da siksen 1,5 puandan fazla değildir.
gerçekten vatan düşmanı olan. pkk mlk vs vs. örgüt grublarinin bir çatı altinda toplanmasi ve bunlarin oyununa gelen ve hala gelmeye devam eden. aslinda vatanini seven ama şuan bunu görmeyen kişilerinde desteği ile.