bugün

(bkz: kemalistlerin referandum sonrası yaşadığı travma)
öldüklerinde onları kabul edecek tek yer olan topraklarına sahip çıkamamanın verdiği acıdan kaynaklı ağıttır.

peki şimdi ben nereye gömüleceğim diye ağlayanı anlayamayana da ağlanır.
replik şu şekildedir.

"yok lan. 12 de barlar sokağına gidip bir iki yabancı hatun arakalıyacağım. hadi sen git fethullah videosu izle . olmadı elizabete devam" .
acımama sebep olan durumdur. lan ağlamayın lan vallaha üzülüyorum.
atalarının kanlarını akıttıkları topraklara şimdilik gözyaşlarını döken hayırlı insanlardır. Güzel günler göreceğiz yine, eskilerin dediği gibi bakalım kanlı mı olacak kansız mı olacak..
(bkz: kendi düşen ağlamaz)
(bkz: müslümanların sevinç çığlıkları atması)
yoktur öyle bir şey.
fethullah gülen hayır'cılar arasında değil, evet'çiler arasındadır.
asiller ağlamaz. ama herşeye boyun bükenler evet der.
sevdikleri ülkenin düşeceği duruma üzülmelerinden kaynaklanan duygu yoğunluğudur.
zamanında kanını dökenler de kemalistlerdi. şimdi gözyaşını vatan için dökerse kemalistler dökecektir.

kanını döken gözyaşını da döker.
sanki tuttukları takım yenilmiş de onun için ağlıyorlarmış gibi yansıtılan olaydır. hüngür hüngür ağlayan hayırcı alnından öpülesidir. geleceğini her şeyden çok düşünüyordur. keşke ben de ağlayabilseydim bunun için. ben biraz üzülüp maçımı izleyeceğim. apolitik ben, kafama sıçayım.
(#9363459)
(bkz: cemaat beleşçileri)
ağlasınlar rahatlarlar yeter ki demokrasi kabızlarına katılmasınlar.
Halen devam eden durum. * *
bu tespiti evetçilikle yada hayırcılıkla bağdaştırmayın, fakat eksi oy verirsiniz yada beğenirsiniz orası sizin vicdanınıza kalmış.

64 ilde önde olan akp, referandum sonucunda evet oylarını bir hayli artıran partiydi.
chp ve mhpnin akp ye karşı gerçekten direnmesi gerekiyordu. bunu yaptılar mı?
görünürde hayır.
ama akp nin gözlerden kaçırdığı bir gerçek var ki, artık o 64 ilde olan üstünlükleri 62 ile düştü.
her ne kadar referandumda evet oyu ezici olmasa da gerçek bir üstünlükle kabul edilse de, akp nin gerçekten 2 il kaybetmesi aslında düşüşe geçtiklerinin göstergesidir. (alabileceklri en yüksek oy puanlarıyla)
bu sadece bir tespittir. objektif yaklaşımdır.
hayırcılar hüngür hüngür ağlamıyor, gümbür gümbür geliyor.
haberiniz ola.
ne yaptınız biliyor musunuz?
size sabredenlerin sabrını taşırdınız.
akıllı olduğunuzu sanıyorsunuz ama aklınızla uyandırdığınız gerçek akıl karşısında şaşkınlığa uğrayacaksınız.
siz iman etmişseniz, biz hakkın yanından imanın aslından geliyoruz.
haberiniz ola.
(bkz: şarap içip kutlama yapan şakirt)
hep beraber yiyeceğimiz borunun hattı hesabının olmamasından dolayı ağlamalarıdır.

farkında oldukları için borunun acısına daha dirayetli olacaklardır. yobazlar ise zaten alıştıkları için" bakü - ceyhan hattına bir yenisi eklenmiş ne olmuş ki" mantığyla eğlenmektedirler.
http://img45.imageshack.us/i/post21143012809nv1.jpg/
keep on crying baby.
buna devrim gözüyle bakanların unuttuğu; her devrimin önce kendi çocuklarını yemesidir.
bu bağlamda;
(bkz: 1 2 3 tıp)
Hayırcılar kadar beyni olmayan evetçilerin zihninde yer eden sapkın düşüncelerdir efendim..

(bkz: ananı da al git)
sandıktan evet çıkacağını bildiklerinden gerçekleşmeyen durumdur.

üstelik bu halk yıllardır ağlıyor, bugünün hayırcısı da, evetçisi de. referandum değil ama sebebi. hadi sen düşün şimdi bunu.