bugün

yargılanılacak dediğin adamın yargılanması için öncelikle 600 milletvekilinin 400'ü tarafından onay gerekiyor. varsayalım bu onay verildi, atandığı yüksek mahkemede sevgili başkanı yargılayacak 15 divan kurulu üyesinin 12'sini yine sevgili başkan atıyor. bu sadece bir çakallık, senin "lan aslında mantıklı aq" dediğin her maddenin altında bu çakallıklar yatıyor. iyi oku, iyi öğren.
görsel

görsel

görsel

http://gazeteport.com/hab...ges/n/140479495073530.jpg

görsel

sadece bunlar bile başlı başına yeterli nedenlerdir..
çok fazla olan nedenlerdir. meclisten o maddeler geçip referandum kararı alındığından beri yazıyoruz buraya ancak hala soruluyor..

en sıcak olay olduğundan şunu söylemek isterim ; tarafsız olacağına dair namus ve şeref yemini etmiş cumhurbaşkanı a.k p nin genel başkanı olan ve taraf olan başbakan ile mitingler düzenliyor. birlikte muhalefet partisi liderine saldırıyorlar hakaretlere varan söylemlerde bulunuyorlar. yetmiyor medyaya emir verip "15 temmuzda hava alanından kaçtı" temalı haberler yaptırtıyor. her gün miting yapıyor her gün chp ye saldırıyor kılıçdaroğluna hakaretvari söylemlerde bulunuyor..

buradaki mesele kılıçdaroğlu veya chp meselesi değil namusu ve şerefi üzerine yemin etmiş bir insan hayattaki en değerli şeyi olan namusu ve şerefini hiçe sayarak yeminini çiğneyebiliyorsa ben bu insana neden güveneyim ki evet verip tüm yetkileri önüne süreyim. bu şahsın yarın bir gün ülkeyi federasyona çevirmeyeceğini veya meclisi devre dışı bırakmayacağını veya "dış mihraklar" ile iş birliği yapmayacağını nereden bileceğim ? elinde her türlü yetki var meclise sormadan ohal kararı verip meclisi devre dışı bırakabilir. harward standartlarındaki "ekonomi uzmanı" oğluşunu başkan yardımcısı yapabilir ? enerji sektöründeki en büyük isim olan firmanın ceo su olan damadını enerji bakanı yapmadı mı ? hayal değil bu bir sabah uyanırız emine hanımı yaver koltuğunda görürüz. ben neden bunlara evet diyeyim ki hayır deyip hiç risk almamak varken..
akp' nin yürüttüğü insanları bölen, ayrıştırıcı, ötekileştiren, yaftalayan propoganda tarzı bile yeterli. siyaset halkı birbirine kırdırmak için yapılmaz. bugün iki tarafa ayrılmış, birbirinden nefret eden insanlar olduysak akp ve politikaları yüzünden.

bunun için hayır.
görsel

görsel

görsel

Böyle yavşaklar bile yeterli bir nedendir. Hayır.
Zihniyetine tüküreyim diyeceğim de zihniyet bile yok.
Bir seçimle ülkede yaşanan kaosu bitirme güvencesi veriyorlar ama bunu gecmiste yapmadilar. Bu zaman diliminde yapamıyorlar daha dogrusu yapmak istemiyorlar. Ne kadar ironik.
Bağımsız bir milletiz diyorlar ama halka bu hakki tanımıyorlar.
Sen apartman görevlisi işini iyi yapiyor veya öyle gerekiyor diye ona evinin tapusunu verir misin? Hayir. Ben de oyle dusunmustum.
Senin gibi böyle başlık açanları görünce hiçbir şey bilmesem bile hayir kullanasim geliyor.
yine bir aktroll zırvasıdır.

yargı diye bir şey sadece tabelada kalacak olduğundan hayır demektir.

17-25 aralık yolsuzluk haftasında hakim karşısına bile çıkmadan mecliste kendi kendinizi nasıl akladığınızı, milletin meclisine kara leke sürdüğünüzü unutmadık.

şimdi bu vatandaşın eline yargıyı komple emanet edip, bunlardan adalet mi bekleyeceğiz? ya bi silktirip gidin, şu sözlüklerin 10 yaş altı çocuk versiyonu falan varsa oralarda yazın. belki onlar kanar zırvalarınıza.
Resmi Gazete’de 22 Mart 2008’de yayınlanan “ Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”un 10. maddesinde yurt dışında propaganda yapılması şu ifadelerle yasaklanmıştı:
Yurt dışında ve yurt dışı temsilciliklerde seçim propagandası yapılamaz.

bu maddeye daha başbakan uymazken yapılacak yeni maddelere uyulucağını düşünmediğim için hayır.
http://www.uludagsozluk.com/e/36063299/
evetçiler sıralı liste:
ensar vakfı tecavüzcüleri , madımak katilleri, tekmeci yusuf yerkel, hüda-par, nihat doğan, izzet yıldızhan, barzani,46'lık kadir mısıroğlu, leyla zana, eski fetocular, akit gazetesi , silahçı gökhan töre, eski pkklı hilal kaplan, ali ismail'in katilleri, reza zarrab, eski karısını döven ibrahim tatlıses, mafya sedat peker,mehmet metiner,karısını aldatan acun ılıcalı,hakan akkaya,deniz feneri vakfı, özenti sinan akçıl, din tüccarları.
ben şahsen bu kullandığım oyun, gelecekte de kullanacağım son oy olmaması için hayır diyerek şansımı deneyeceğim. ama biliyorum ki çoğunluk ruhunu, iradesini, evini, çoluk çocuğunun rızkını babasının oğlu olmayan bir kişiye teslim etmeye hazır. yani koyunlar yenilince biz de yenik sayılacağız gibi bir his var içimde ama haydi hayır'lısı.
teklif edilen anayasa değişikliği ile kuvvetler ayrılığının tamamen son bulacak olması.
defalarca kandırılmış birine ülkeyi emanet etmemek için tabii ki de. Ondan sonra geleceği de bilmediğimizden pek güvenemiyoruz hani. bizde güven sorunu var kuzum. kandırılmaya pek alışkın değiliz... Anlatabildim mi ?
Bu adamlar seçim öncesi "bizi seçerseniz rejimi değiştireceğiz, başkanlık sistemi getireceğiz" dediler mi? demediler halkın devleti yönetin diye verdiği oyu kafalarına göre rejim tartışmasına sonrasında da seçime götürmek neresinden bakarsan bak doğru değildir,

görüyorsunuz ki evet çıksın diye yapılmadık maymunluk kalmadı, hollanda, almanya örneklerine çok güldük bilesiniz,

tek bir adama ve çevresindeki (kızı,damadı,oğlu vs.) insanlara ülkenin kaderini,geleceğini teslim etmemek için (HAYIR).