bugün

Sevmemek, benimsememek, sıkılmak, daha iyi bir alternatifi olmak.
çünkü ak parti seçmenleri evet diyor .

benim oyum bunların kiyle aynı olamaz dan mütevellit .

doğru söylemiştir hiç olmayacak zaten yarından sonra .
başkan olacak olan tayyip erdoğan olduğu için. zira kemal bey olsa g.tünü bile yalarlardı. evet.
aklı olduğuna inanan kişin nasıl hayır dediğini izleyelim arkadaşlar .

https://www.youtube.com/watch?v=G9Y5uq5MrxI

ibretlik değil mi kardeşim .
"Biz Çanakkale’yi gecmek isteyenlere HAYIR dedik. Sevr’de ulkemizi isgal etmek isteyenlere HAYIR dedik. 15 Temmuz’da darbe yapmak isteyenlere HAYIR dedik. Simdi de rejimimizi degistirmeye ve bir kisilik devlet modeli yaratmaya calisanlara HAYIR diyoruz.
Bu bir seçim değil, TÜRKiYE’nin tapusu isteniyor verecek misiniz? Kurtulus savasıyla alinan özgurlugunu bir oyla geri verme HAYIR
Bombayla yıkılmayan meclisi, yasayla yıktırmayalım. Sen cemaatin kadrolaşmasına sevindin, Ben sevindim mi ? HAYIR
Sen ilker Başbuğ’un terörist olduğuna inandın, Ben inandım mı ? hayır. Sen Arınç suikastına inandın kozmik evrakların aranmasına sevindin onca komutanın hain olduğuna inandın, Ben inandım mı ? #HAYIR
Sen çözüm sürecine, akil insanlara inandın, Ben inandım mı ? #HAYIR
Yüzlerce komutanın yazarın ergenekondan balyozdan tutuklanmasına sevindin, Ben sevindim mi ? #HAYIR
Sen hep yandaş gazeteler okudun, önce Zaman şimdi diğerleri, bunlara paralar verdin, Ben okudum mu ? #HAYIR
Habur kapısı karşılamasına sevindin, Ben sevindim mi ? #HAYIR
Kabataş görüntüsünü haftalarca bekledin, Ben bekledim mi ? #HAYIR
Işidi öfkeli Müslümanlar olarak gördün, Ben öyle mi gördüm ? #HAYIR
30 Haziran 2016 dan itibaren tüm Avrupa’da vizesiz gezeceğine inandın, Ben inandım mı ? #HAYIR
Yeni anayasa önerisini okudum, Sen okudun mu ? #HAYIR
Senin evet demek için sebebin var mı peşine takıldığın, sürekli kandırılmış birinden başka? #HAYIR
Köprüden önce ki son çıkış Hayır
Sen Türkiye sin Hayırlı düşün !!
Dünyayı hep HAYIR diyenler değiştirdi, biat edenler değil..
Bu memlekete bir HAYIR’ ınız dokunsun
Hayır evet den hayırlıdır.
Hayır yap sevap kazan
BABAM DA OLSA HAYIR !!!"

belli nedenlerdir. aklı olan hayır der.
kendilerinden dinleyelim .

https://www.youtube.com/watch?v=G9Y5uq5MrxI
görsel

görsel

görsel

http://gazeteport.com/hab...ges/n/140479495073530.jpg

görsel

sadece bunlar bile başlı başına yeterli nedenlerdir..
görsel
aktif sistemden memnun olmaları ya da yeni sistemin aktif sistemden daha kötü olacağını düşünmeleri.

bunun dışında bir gerekçe varsa evetçiler de hayırcılar da kişisel ya da siyasi grup kaynaklı öfkeleriyle hareket ediyorlar demektir.
görsel

görsel

görsel

Böyle yavşaklar bile yeterli bir nedendir. Hayır.
Turkiye Cumhuriyeti devleti milleti ile bolunmez bir bütündür. Yonetim sekli cumhuriyettir.

Anayasasindaki sadece bu cumleden dolayi bile hayir diyorum.
18 yaşında genç kardeşimi millete vekil yapan ama her ne hikmetse vatana asker yapmayan,

haktan ve hak' tan dem vurup, 18 yaşında genç kardeşimi vekil olunca 2 yılda emekli yapan,

ancak 25- 30 yıl çalışıp, vergi ödeyip, devlete, millete hizmet etmiş, askerlik yapmış, çocuk doğurmuş,

nesiller yetiştirmiş, tam bir milyon 700 bin yurttaşın emekliliğini öteleyenlere oy vermem ders veririm.

18 yaşında kardeşimi sınava 1 dakika gecikti diye 1 yılına çöken,

ancak, suriyeliye sınavsız üniversite, 1200 tl. burs veren, zihniyete oy vemem ders veririm.

örümcek ağından peygamberlik taslayan çakma bedevilere karnımız tok. başka kapıya.

hayır.
damatlar bakan oluyor, vatandaş kpss den 98 almış hala atanamıyor, hayırdır?
adamın kendi atadığı hakim ler adamı yargılayacakmış, hayırdır?
Korku imparatorluğuyla yönetilmekten bıktığım için hayır diyorum. Şu an insanlar fikirlerini özgürce beyan edemezken evet çıkarsa allah korusun herkes tek bir fikre sahip olacak.
çok fazla olan nedenlerdir. meclisten o maddeler geçip referandum kararı alındığından beri yazıyoruz buraya ancak hala soruluyor..

en sıcak olay olduğundan şunu söylemek isterim ; tarafsız olacağına dair namus ve şeref yemini etmiş cumhurbaşkanı a.k p nin genel başkanı olan ve taraf olan başbakan ile mitingler düzenliyor. birlikte muhalefet partisi liderine saldırıyorlar hakaretlere varan söylemlerde bulunuyorlar. yetmiyor medyaya emir verip "15 temmuzda hava alanından kaçtı" temalı haberler yaptırtıyor. her gün miting yapıyor her gün chp ye saldırıyor kılıçdaroğluna hakaretvari söylemlerde bulunuyor..

buradaki mesele kılıçdaroğlu veya chp meselesi değil namusu ve şerefi üzerine yemin etmiş bir insan hayattaki en değerli şeyi olan namusu ve şerefini hiçe sayarak yeminini çiğneyebiliyorsa ben bu insana neden güveneyim ki evet verip tüm yetkileri önüne süreyim. bu şahsın yarın bir gün ülkeyi federasyona çevirmeyeceğini veya meclisi devre dışı bırakmayacağını veya "dış mihraklar" ile iş birliği yapmayacağını nereden bileceğim ? elinde her türlü yetki var meclise sormadan ohal kararı verip meclisi devre dışı bırakabilir. harward standartlarındaki "ekonomi uzmanı" oğluşunu başkan yardımcısı yapabilir ? enerji sektöründeki en büyük isim olan firmanın ceo su olan damadını enerji bakanı yapmadı mı ? hayal değil bu bir sabah uyanırız emine hanımı yaver koltuğunda görürüz. ben neden bunlara evet diyeyim ki hayır deyip hiç risk almamak varken..
Disk broşürünün başında yazan cümle:

'16 Nisan'daki Anayasa değişikliği referandumunda tercihimiz bir parti veya lider olmayacak'

evet diyenler bunu anlayamıyor malesef, parti seçimi sananlar, erdoganın baslarından gidecegini düsünenler var, insallah seçime kadar akıllanıp, bu seçimin ak parti chp seçimi olmadığını anlarsınız.

bir de zaten erdogan her istediğini şimdi de yapıyor ne değişecek diyorsunuzya, madem öyleydi de ne diye tek adam olma yönünde, çünkü herkesle kavga ediyor, hep haklı ama heeep, bir insan hep haklı ve her dediğini kabul ediyoruz, biz buna peygamber diyoruz erdogan değil!!!

dipnot: bir düşünün bakalım, yakınlarınızdan birinin sizi yönettigini düsünün (anneniz, babanız, kardeşiniz, akrabanız, kankanız vs) ve canı ne isterse onu yapabilecek, çıkar ilişkilerine göre bir dediğini yarın inkar edebilir (örnekleri var) tam bir insana tapma noktasına kadar her dediğini kabul edebilecek misiniz? düşünün sadece, sadece bir düşünün.
çomar kafasının eseridir.

üzerine parti logosu basmaya utanıyorlarmış mış.. adamlar bu parti meselesi değil memleket meselesi desinler bu koduğumun çomarları halen parti derdinde.

yarın tam tersi iktidar gelip gene sikecek bunları o zaman akılları başlarına gelecek...
Senin gibi böyle başlık açanları görünce hiçbir şey bilmesem bile hayir kullanasim geliyor.
teklif edilen anayasa değişikliği ile kuvvetler ayrılığının tamamen son bulacak olması.
Tayyip ve muridleri yeterli bir neden.

Bunlar allah bir dedikçe bana bir ürperti geliyor.
Başkan olarak istemediğim kişiyi seçmemek. Şu an başkanlık sistemi gelince istemediğim kişi başkan olacaktır muhtemelen.
Oldukça basit bir atasözü var: (bkz: akıl akıldan üstündür)

80 milyonluk bir ülkede tüm kararları bir tek kişinin vermesine hayır. Kişilerden bağımsız olarak, tayyip erdoğan, kılıçdaroğlu, hatta atatürk bile olsa tüm yetkileri bir kişide toplamak yanlış (bkz: babam başkan olsa bile hayır)

dahası, esed tarafından kandırılan, feto tarafından kandırılan, avrupa tarafından kandırılan (bkz: avrupa paramızı vermiyor) amerika tarafından kandırılan bir şahsın tüm yetkileri kendisinde toplamasına kocaman bir hayır.

Akp diyor ki daha çok hizmet, örnek olarak da 15 senede yapılan yolları köprüleri gösteriyor. Kardeşim sen 15 sene parlamenter sistemde bunları yaptıysan demekki bunun için yeni bir sisteme ihtiyaç yok. Mevcut sistemde hangi hizmeti yapamadın da sistem değişince yapacaksın?

Kısaca, bir kişi hata yapabilir, iki kişinin çalışması hata oranını azaltır üç kişi daha çok azaltır, 550 kişi daha da çok azaltır, üstelik bunları denetleyen kurumların varlığı hata oranını çok daha azaltır. Getirilmek istenen sistem ise tüm bunların kaldırılıp tüm kararların dünyanın kandırdığı bir kişi tarafından alınmasını sağlıyor. Ben buna hayır diyorum kardeşim. Dünya beşten büyüktür lafını çok beğendiğim şahsiyete diyorum ki hayır, türkiye birden büyüktür! Hayır!
Çok övündüğü vakfında tecavüzler oluyorken , sırf tuttuğu futbol takımını kurtarmak için insanların hakkını hiçe sayarken ben bu çakma müslümana neden oy vereyim . Hayır!!!!!!
ben başkanıma yüksek sesle sövmek istiyorum.
güncel Önemli Başlıklar