bugün

Çevremdeki gereksiz insanlardan kurtulasım gelir bazen. Ama çare değil ben değişmedikten sonra. Sporamı başlamalı dil mi öğrenmeli bilemedim.
hayatında yapacağın değişiklikleri sağlıklı bir biçimde düşünüp, alınan kararları ciddi bir istikrar ve kararlılık ile uygulamak olabilir.
çevrendeki kişileri değiştirmek, bence hayatını değiştirmek için atılacak en önemli adımlardan biridir.
hayatınızı değiştirmek için, önce kendinizi değiştirmelisiniz.
birazcık kendinden emin ve kendine güvenerek atılacak her makul ilk adımlardır. ve bir de "daha önce hiç sahip olmadığın bir şeye sahip olmak istiyorsan, daha önce hiç yapmadığın bir şey yapmalısın." sözünü kulak ardı etmeyerek.
(bkz: yataktan çıkmak)

valla bence en önemli adım bu.
hayatın aynen devam halinde ödenecek faturaların dökümünü yapmaktır.
Mastürbasyonu bırak.
inanın bana ilk adım diye bir şey yok. Ya istersiniz "dikerler" diye başlarsınız, ya da hayatınız boyunca eliniz bacak arasında fantezisiyle uyumaya çalışırsınız.
tlf. rehberini sıfırlamak.
chp sempatizanıysanız acilen partinizi değiştirin hayatınız 10 yıl uzasın. evet..
Kendini sevmeye başlamak. Bir çok insan kendini sevdiğini zanneder ama öyle değildir. Kendinizi sevin başkaları ne der diye yaşamak yerine bu beni mutlu eder mi ya da zararı dokunur mu diye düşünün.
Motivasyon değil, disiplin sağlamak. Her zaman motive olamayabilirsin ama disiplin sürecin devam etmesini sağlar. Değişim hemen başlar ama hemen gerçekleşmez. Süreklilik esastır. Ayrıca kötü alışkanlıklar, hayata bakış açısı, düzenli egzersiz, sosyal davranışlarını belirleyip pratik hayatta bunları olumlu yönde değiştirmeye çalışmak şeklinde gerçekleşir. Zordur, herkes yapamaz.
istifa etmek.
Yeni kararlar almak ve ivedi bir şekilde uygulamak. Disiplinli olmak.
Üsengeçlikten kurtulup harekete gecmektir.

Tüm kötülüklerin anası üşengeçliktr.
Ucurumdan aşağı doğru olmalıdır.
adım atmana engeller varsa deli cesareti bulsan da kendinde uygulamaya geçemiyorsun bir türlü.
hayatında yapacağın değişiklikleri sağlıklı bir biçimde düşünüp, alınan kararları ciddi bir istikrar ve kararlılık ile uygulamak olabilir.
1- barı açıyorum,
2- ayla’yla aramı düzeltiyorum,
3- babamı da yanıma alıyorum.

olay bitmiştir.
Otuzbir çekmemekle basladigim eylem. Güzel gidiyor.
Zengin olmak. Bir parayı kırsam hayatım Nirvana’yı görür.
gereksiz insanlardan kendini bir güzel sıyırmak, dost ve arkadaş dediğin insanlara fazla değer biçmemekle beraber önceliği aileye vermek, kendini kültürel açıdan geliştirmek diye devam eder gider
Bu fikri kafamdan atmak olurdu. Yaşadığınız şeyleri kabul etmeden bir adım bile atamazsınız. Ancak öyle sanırsınız. Kendinizi, hayatınıza aldığınız insanları, hatalarınızı kabul edin. Değiştiremeyeceğiniz şeylerde kendinizi kurban etmeyin.
Hayatindaki her seyi kirip dokup elindeki her seyi kaybetmek. Kaybedecek hicbir seyin ve hic kimsenin olmamasi lazim. O zaman ozgur olursun ve adimini atarsin.