bugün

insanı ayakta tutan tek şeydir.
Yaş ile ters orantılı olarak azalan şeylerdir.

Birçoğunu şimdiye kadar gerçekleştirdim. Her şey seyrinde gidiyor tam hayal ettiğim noktadayım şu anda. Ama yaşım arttıkça, birazcık orta yaşa doğru geldikçe hedeften sapma gösterme eğilimine doğru girdiğim bir gerçektir. insan yoruluyor gerçekten. Yaşlandığını hissetmek yıldırıyor insanı. Hani senin için geçmiş derler ya ben de o diyenlerdendim. Ama fark ediyor insan yavaş yavaş içinin geçtiğini. Tam gaz giderken artık rölantiye almak geliyor içinizden. Aklıma bile gelmezdi bir gün pes etmeyi aklımdan geçireceğim. Pes etmeyin siz sakın.
pencerenin kenarına uzanırsın. açarsın kulaklıkta güzel bir müzik başlarsın hayal kurmaya uçarsın,kaçarsın.sevişirsin,ferrari,yat,füze binersin gezersin tozarsın kendini milyonlara hitap ederken bulursun buluşlar yaparsın. Uyanırsın bozuk eski bi telefon sıcaktan bunalmış bedenin saç sakal birbirine karışmış kafan ve dersinki: noluyoz lan başlarsın sövmeye.
Umutlar olduğu sürece güzeller ..
Yikilirlar. Gercek olmazlar genelde. O yuzden yorulur insan kurmaya.
gerçekleşmeleri çok zordur.
öldüler mi diriltmesi insandan zordur bazen.
hayal kuramıyorum ben . ** *
Bazilari hayallerinizi calar bazi insanlarla onlari yeniden kazanirsiniz.
Hayal kurmak o kadarda sahane bir sey degilmis ama insani uyutuyor.
birisine söylersek veya anlatırsak gerçekleşmez diye duymuştum.

gerçekleştirmek sabır azim ve inanç ister kan ve ter ister. o yüzden çoğu korkak insan hayallerini gerçekleştiremez.
Hayaller gerçek olmaya yakın düşünceler ama ya bunu ailen bozar yada sevgilin. Hayaller Paris gerçekte ankara gibi.
Hayallerle yasar insan.
Yanıbaşımda şömine, elimde sıcak bir fincan bergamot çayı, kucağımda Camus'un romanı, sağ yanımda mır mır iran kedim, tam karşımda camlı kapıların ardında karlar altında kış bahçesi ama ortalık yine kuş cıvıltısı dolu, her taraf sessiz, sıcacık, şirketi sattım satalı para derdime de son vermi...

neyse, 500T'den herkese selamlar.
Resimler hayaler param parça *
görsel
Ellerimi dolduran gerçekler. gece gündüz düşlediğim tek gerçek bu. huzurlu bir gülüşe dönüşen Yaptığınla gurur duymak.
Hayallerimizi göğe koyup yansımasını bekleriz, halbuki hayallerimiz yakamozdur ayağımızın altında bulunur.
yakamoz ayın denize yansıması değil, denizde yaşayan tek hücreli bir canlıdır.
Gidip bir cafede oturup kahve içerken kitap okumak dışarıda yağmur yağıyor, ortalık sessiz.

Gerçekte olan dışarıyı sel basmış millet sağa sola kaçışıyor, cafede son ses müzik, oturduğun yer bok gibi. Hiç hayallerle gerçekler bir olmuyor amk.
Bu dünyadan siktirolup cennete gitmek.
Ulan gerçek olsun artık sunlar 21 yaşına geldim ve hala asla gerçekleşmeyecek hayallerle yaşıyorum be, acı olan su gerçekleşmeyeceğini yeni anliyorum.
ayın sonunu düşünmeden yaşamak.

eskiden hayallerim farklıydı be,
şimdi bütün hayallerim ay sonu derdinden geçiyor.
mutlu bir ailemin olması.

ama gerçekleşmeyecek biliyorum. kurduğum hiçbir hayal gerçekleşmez benim.
Her zaman gerçeğinden güzeldirler.
vazgeçildiği an en acı ya da en tatlı an'dır. hayaller insanı yoruyor. bende yoruldum patron, beni de yaz o yorgunlar listesine.
bir insanın ruhunu görmek istiyorsanız, hayallerini sorun.