bugün

Kisaca yalanin daniskasidir. Sen git universitedeki genclerin evine karis, alkole karis sigaraya karis, kurtaja karis, sonra gel bunu soyle. Neyse ki sana oy verenler senin bu tutarsizliklarindan habersiz kalacak cunku sadece iyi yanlarini onlarin okudugu gazetelere kitaplara bastiracaksin. Sonra da muslumanim diye dolas dur, aferin.
(bkz: allah razı olsun sayın başbakanım)
Hayatım boyunca binlerce film izledim. Ucuz filmlerde (hele ki ucuz türk filmlerinde) kötü öyle bir kötüdür ki, yav oğlum hiç mi insani kırıntı yok bunun içinde derdik...

Birileri ölürken kahkahalar atarak zevk alan kötülerdir bunlar.. Anneleri babaları nasıl yetişmiştirmişse artık. sosyopattırlar...

Hep izlerken derdim ulan ne abartıyorlar böyle adam mı olur lan derdim...

Yanılmışım. O kötülerde bile bir insanı değer varmış.... Ağbi ben bu kadar yalancı bu kadar şerefsiz bir adamı filmlerde bile görmedim...
ne anlama geliyor bu; "...hatta hatta..." biraz fikir yürütelim bakalım.

- "aslına bakarsan, ciğeri peş para etmez meczuplar bunlar da bakma işte! vicdan sahibiyiz"

olabilir mi mesela?

yoksa,

- "bakma sen! elimden gelse topunun köküne kibrit suyu dökerim de kopçalar koyvermiyor"

daha mı uygun?

atalar ne güzel söylemişler; "imamın fikri neyse zikri de odur" diye.
turan dursunuda zamanında koruyordu bu devletin o zamanki iktidarı diye düşündüren durumdur.
Ayrıştırma politikasının bir başka ürünü olan söz... Hukuk dediğin belli bir zümre için yoktur. Hukuk dediğin insan için vardır, kanunlar belli bir zümrenin çıkarları adına yaratılmaz. Boşuna demiyoruz, artık bu ülkede hukuk birilerinin hukukudur. Başkanın Türkiye'de yargıyı ele geçirdiğine itiraflarından biri olmaktan öteye geçmeyen söz olmuştur.
Zaten yapılması gerek. Sen git Osmanlı'yı her fırsatta an, sonra da hatta ve hatta onun bile hakkını koruyacagım. Koruyacaksın tabi. Napalım tebrik mi edelim.
hukuk, insanın hukukudur, dinin hukuku değildir. sistem değişir, şeriat gelirse olay değişebilir fakat içinde bulunduğumuz sistemde tanım olarak zaten kişinin dininin ya da bir şeye inanıp inanmamasının herhangi bir önemi yoktur.
bu topraklarda her türden insanlar vardır. kimsenin dışlanmaması gerekir. sonuçta ateist de olsa oda insandır. oda kardeşimizdir. hukuk kuralları, global dünyanın kurallar bütünüdür. insan hakları evrensel hukuk kurallarının temasıdır. ve herkes hukuk kurallarından faydalanmalıdır. bu ateist de olur, alevi de olur, sünni de olur kim olduğu önemli değil, insan olması yeterlidir.
"siktiğimin ateistin bile hakkını koruyacağız, görüyor musunuz ne kadar adaletliyiz. oysa kulaklarından tutar siker atardık onları da neyse. neymiş tanrı yokmuş, hassiktir lan ordan. asıcan aslında bunları. iki tanesini yakalayıp meydanda sallandırcan bak o zaman konuşabiliyorlar mı? yemişim adaletini."

demeye getiren, ateistlere düşmanlığını ince bir şekilde belli eden cümledir. altındaki anlam derindir.
ateist olması yada deist yada diğer inançlara sahip olması bu kişi yada kişilerin vatandaşlıktan ihracına yada yok sayılmasına neden değildir. hukuk her insan için vardır burada boş ve asılsızca cümlelerle geri kafalılık yaptığınızın farkına varmalısınız. herkesi insan olarak ele almak gerekir fakat sizin kültürünüzde müslüman olmayana saygı bulunmadığından bu dışlamalarda bulunmanız gayet normaldir.
Tayyip'in korumasına kaldıysak zaten silki yedik, hem ateist diyerek özellikle etiketlemenin anlamı yok.
korumana gerek yok, her vatandaşın zaten hukuki hakları var. sen sadece hukukun üstünlüğünü koru yeter.

diye cevaplanması gereken söz.
(bkz: yav he he) diye geçiştirilebilecek, artık iyice klişe hale gelen sıradan bir rte beyanatıdır.
buna rağmen ateist bilim adamları (ilim adamlarının bir s*ke yaramadığını açıklama gereği duymuyorum) ilaç yapıyor alet yapıyor, makina yapıyor da bu gevşeklerin kullanımına sunuyor ya, en acı tarafı da odur, böyle hayvan evlatları attan düştüklerinde imamın gulfallah'ına değil de doktora koşuyor ya, en çok koyan da budur adama.

"hatta hatta ateistler silksin sülaleni"
''bile'' ne dmk aq.
daha ne yapalım yani demek gibi bir söz. ateistin hakkını korumak pahalıya mal olur. dertleri hiç bitmiyor!
yeri gelmişken bi bitmediniz aku!
bunlar ateistleri korurda ateistleri bunlardan kim korur orası meçhul. ayrıca rte' nin hiçbir sözüne prensip olarak inanmıyorum destekli salıyor olduğu kanacağım anlamına gelmez.