bugün

galatasaray onun sayesinde bize vefa'nın sadece bir semt adı olduğunu hatırlatmıştır. diğerleri için
(bkz: hakan ünsal)
(bkz: hakan şükür)
(bkz: ergün penbe)
aşırı hırsını ve çirkefliğini sevmesem de arif erdem gibi daha alt liglerdeki takımlarda oynamayı kendine yediremediği için futbolu bıraktığını düşündüğüm futbolcu.

edit: kendisine sadece acıdım 2002'de galatasaray'dan avrupa'ya gitmediği için. galatasaray'ın eski futbolcularına vefasız bir takım olduğunu neden öğrenememiş ? geçenlerde rahmetli olan sedat balkanlı, arif erdem, hayrettin demirbaş, hakan şükür, vedat inceefe, ergün penbe, gheorghe popescu, george hagi, ümit davala ve babamın zamanından tuncay temeller galatasaray'ın jübile yapmadığı futbolculardan bazılarıdır.
henüz 32 yaşında kariyerini sonlandırmış futbolcu. şampiyonlar ligi'nde oynayacak olan sivasspor ve katar'dan birkaç takım kendisini istemesine rağmen bu kararı neden vermiş anlamak mümkün değl.
gittiğim bir çok ülkede karşıma çıkan kişidir...

bambaşka coğrafyalarda gram ortak noktanız olmayan insanlarla şöyle ya da böyle bir diyaloğa girdiğinizde -ki eliniz mahkum biri ihtiyaçtan yardım talebinden ya da laf olsun diye...- ve iletişimin daha başında nereli olduğunuzu söylediğinizde "ooo tukriyaaa,hakan şükür, hasan sas -şaş diyebilen kimse çıkmadı daha-...diye adamların yüzlerinde güller açıyor. seviyorlar besbelli...
kendilerinden görüyorlar.derin bir muhabbet okunuyor seslerindeki tınıda, hani ülkemizin aldığı galibiyetlerde tüm ezilmiş halkların sokaklara dökülmesi ve takımımızn galibiyetini kendi ülkelerinin galibiyeti gibi kutlarcasına benimsemişler hasan şaş'ı.

türkiye'den idarak edilmese de dışarıda dehşet tanınan ve ülkemizle adının eş zamanlı çağrışım yaptığı kişidir.

futbolu bırakmış. üzüldüm gerçekten, ümit ederim ki marka haline gelmiş ismine yakışır bir devam hazırlar kendine...yolu açık olsun
filistin bombalanıyordu yine.

bi kare hatırlıyorum, herkes kaçışıyor zulümden; o sıra küçük bi çocuğun sırtında galatasaray forması. sırtında "hasan şaş" yazıyordu.

herşey için teşekkür ediyorum bu adama. kendi kendine attığı çalımlarıyla, hırsıyla ama herşeyden öte galatasaraylılığıyla aklımda kalıcak. eyvallah, teşekkür ederiz!
hakettiğini kazandıktan sonra futbolu bırakmış kişi. ne kadar antipatik olsa da severdim ancak galatasaray ın vefasızlığı değildir bu gidiş. 32 yaşındaki bir futbolcuya jubile teklif edecek kadar küçülmedi bizim takımımız!
kör ölür badem gözlü olur misali, futbolu bırakınca altın kramponlara layık görülmüştür yazarlarca. bildiğin yeteneksiz, tembelin tekidir kendisi. öyle olmasaydı large formayı rahatça giyerdi.
sabri sarıoğlu gitseydi de keşke hasan şaş sağ bekte de olsa oynamaya devam etseydi.*
carousel'de piyano çaldığım zamanlarda izinli olduğu günler arkadaşları ile beni dinlemeye gelen güzel bir adamdır. en çok sevdiği şarkı için (bkz: hasretinle yandi gonlum)
futbolu bırakma kararından vazgeçen ve sivasspor'a transfer olan kişi. o artık bir yiğido.
KONUŞURSAM iNSANLAR GALATASARAYLIlığından soğur demiş eski gs li futbolcu. "şaş"tım mı bu sözlere? valla ben şaşırmadım. *
adnan polatın "kendisi için gereken güzellik neyse onu yapacağız" demesiyle, galatasarayla arasındaki buzların erimesine neden olan emektar futbolcu.
son 7 senedir 2 maç üst üste oynamamasına rağmen gs klübü kendisine uefa kupası yüzüsuyu hürmetine bakmıştır,8. sezonda yan gelip yatarak para kazanmak istemiş ancak red edilince çirkefleşmeye başlamıştır. papaz her zaman pilav yemez hasan efendiii!!
dedikodulara göre, ribery'nin galatasaray'dan ayrılma sebeplerinden. florya'da bir antreman sonrası, soyunma odalarına giderken ribery'e saldırmış, bu olayda ribery'nin galatasaray'dan ayrılmasından başlıca etkenlerden olmuş.

peşin edit; üçüncü şahıslar tarafından anlatılan dedikodulardır, ispatı yoktur.
hakan şükür'le beraber takımdan ayrılmasına en cok sevindigim ikinci oyuncu.

(bkz: calsın davullar)

yetti gari "biz bu kulübe yıllarca emek verdik, bize bunları mı reva gördü yöneticilerimiz?" sözleri. bu kulüp sayesinde trilyonları cebe indirirken iyiydi ama karsı karsıya kaldıgın pozisyonlarda gol atamaz hale geldiğin için kulüple yolların ayrıldıgı için kötü, he mi?

(bkz: ybsg)
asagida avrupa tarafindan hakkinda iy ibir tespit yapilmis galatasarayli eski futbolcudur.

--spoiler--
BiR arkadaşımla konuştum; geçmiş yıllarda bir gün Milan'ın o zamanki teknik direktörü Carlo Ancelotti ile sohbet etmişler. Ancelotti'nin söyledikleri bana çok enteresan geldi. Ancelotti, Hasan Şaş'ın çok iyi futbolcu olduğunu söyleyince, ona, "Eğer istersen getirebiliriz" demişler ve maç kasetlerini vermişler. Ancelotti bu sefer demiş ki:
"Ben bu kasetleri istemiyorum. Bana Hasan Şaş'ın oynadığı değişik haftalardaki maçların kasetlerini getirin. Mesela 3. haftanın, 8. haftanın, 17. haftanın ve 25. haftanın..."
Kasetleri vermişler... Ancelotti izlemiş ve aynen şunları söylemiş:
"Hasan Şaş çok iyi futbolcu. Ama takımın içinde yürüyen, koşan bir mayın. Her an atılabilir. Hangi dakikada takımını 10 kişi bırakıp maçı perişan edeceği belli değil. Benim için çok önemli olan bu özelliklerinden dolayı Hasan Şaş'ı istemiyorum."
Eloğlu nelere bakıyor. Bizim yöneticilerimiz ve antrenörlerimiz de futbolcu atıldığı zaman onlara sahip çıkıyorlar, hakemleri karalıyorlar, takımını eksik bırakanları ödüllendiriyorlar
--spoiler--
erman torogludan
yorumcuların arasına karışmıştır.

(bkz: futbol her şeydir)
yeni transferlere ithafen "bizden sonra acaba florya'da petrol mü buldular da bu kadar pahalı transferler yapıyorlar?" diyerek terbiyesizliğin dik alasını etmiş eski gs'li futbolcu. biz senin ankaragücü'ndeyken galatasaray'a gelmek için kıcını yırttıgın günleri de biliriz hasan, merak etme.
yaptığı terbiyesizliklerle galatasaray lılığından şüphe duymama neden olan kelimiz.
ayrıldıktan sonra takımına sallayan futbolcular kervanına katılmıştır.
yorumculuğunda hakan ünsal ekolüyle devam ediyor yoluna, ilk 2 programda görünen o.. umarım, futbol oynamaya devam eder, zira kamera karşısındaki performansı pek iç açıcı değil kendisinin..
hakan şükür ve ümit karan sayısız goller attırmış bir zamanların hızlı kanat oyuncusu.
Bitmiş futbol hayatına, yorumcu olarak devam eden insan. her şeyden önce formasını çıkarıp, takım elbisesini giydiği gün yıllarca ekmek verdiği, emek verdiği camiaya sallamaya başlıyorsa, yaptığı emeklerin, aldığı kupaların, kazandığı başarıların zerre kadar önemi yoktur gözümde. isyanında haklı olup olmaması bir erdemdir, ben konuşursam galatasaray sallanır diyemezsiniz. galatasaray türkiye'nin en köklü camiasıdır, iki üç kişinin sallamasıyla devrilecek bir kurum değildir. siz 11 yıldır bunu anlayamadıysan, boşuna emeklerim diye isyan etme zaten. allah'tan kaptan falan olmadın hasan. bu satırları bir galatasaray kaptanına yazmak zorunda kalacaktık hasan. ha bir de yıllar boyu emek verdik demeleri yok mu beni çileden çıkartıyor, sanki asgari ücretle çalıştırdık arkadaşları, bana ve bir çok kişiye kalsa 3 sene önceden kovardık seni ve senin gibileri, vefa vefa diye diye fazladan götürdün cebine milyon dolarları, şimdi gelmişsin galatasaray'a sallıyorsun. hadi bunları da bir kenara bırakalım. hakan ünsal ve zatının galatasaray nefreti ne hasan? sen hizmet etmişsen yöneticiye değil, kulübe etmişsindir, sizin yöneticilere kızıp galatasaray!a sallamanız nedir onu söyle hasan?
the last haşhaşin
futbol yorumcusu olan eski futbolcudur.