bugün

açılımı ya bi siktir git olan, kullanımı kolay, git başımdan bilader içerikli cümlelerin vazgeçilmezi kısaltma
yeri zamanı mekanı denk getirildiğinde soylenen üzerinde öldürücü nitelikle etki yapabilen cümelenin kısa hali..ha uzun halinden daha sexi o ayrı..
yavrum bana su getir'dir acilimi
"ya*ağımın başı sana girsin" cümlesindeki kelimelerin baş harflerinden oluşan kısaltmadır.
sinema topluluğunun bu yılki filmlerinden birinin adı. fakat açılımı yaptığımız birşeyi severek gösteriyoruz olarak yapılmış. ayrıca bir stop-motion denemesi sayılabilir.
uü sinema topluluğunun 6.kısa film festivalindeki eğlenceli filminin adı.festivale katıldığımda filmin adını gördüğümde pek bi şaşırdım,isme fikir babalığı yapan arkadaş sözlükten biri sanırım.
gecenin ilerleyen vakitlerinde açılan başlıklardan sonra sarf edilen hede..
6 kisa film festivali kapsamında gosterılmıs ve ayrıca fılmde bazı sahnelerde ana karakter olarak gecen gazetenın* adı.

ek not: fılmden sonra gazete cogaltılarak fılmı seyreden ızleyıcılere ucretsız olarak dagıtılmıs olup kısa fılm analyısına farklı bır boyut kazandırmıstır.
-abi ybsg diye bi kısaltma buldum.
+neyin kısaltması?
-ya bi s.ktir gitin
+ybsg!
-o ne demek abi?!?!
ilk duyduğumda 'ya bi sessiz gonuşun' (çünkü o ara biz evde * gürültülü şekilde konuşurken yan odada uyumaya çalışan arkadaşımızın salona çektiği mesaj) zannettiğim hatta nasılda anladım ama diye övünç duyup hava atmaya çalıştığım, sonra gerçek açılımını öğrendiğimde şoke* ve rezil olduğum, artık sık sık duyduğum bi akronim
-meraba ben ssg. o ssg.
+ybsg!!
ohannes dediğim yönlendirme. bsg'nin diğer bir versiyonudur.
her ortamda kullanılabilecek bir kısaltmadır. ancak son zamanlarda herkesin bilmesi nedeni ile kullanımı açılımı ile aynı yüz ifadelerine neden olmakta ne yazık ki.
Bazı yazarların utanmasa yarrakhasan başlıkların alayının altına vermek istedikleri bakınızdır.
Örneğin ben.
(bkz: bsgçk)
(bkz: ybsg)