bugün

en kısa sürede aramıza tekrar dönmesini dilediğim 1.nesil yazar.
o bir değerdir, mahrum edilemeyiz... geri dönmeli...
geçenlerde morali hayli bozuk olan yazar. ne yazık ki çaylak. inşallah daha fazla üzülmez. çünkü o, morali bozukken bile, sevgi dolu mesajlarıyla gülümseten insan. sabırsızlıkla bekliyoruz.
gördüğüme sevindiğim, gelir gelmez "rakı yok mu?" diyerek altın tesbihini sallayan ve ellerinden öpülen sözlük annesi, gerçek bir hanım ağa.
bildigin ağa ulan. mekanımıza teşrif etti lost control ve ismini vermek istemediğim trixx, mülayim gibi birkaç sevimsiz yazar yavşak yavşak konuşurken bunu gördüler. hemen bi el pençe divan olayına girdiler. ama hanımağa bu yer mi!! "rakı getirin lan dağıtırım mekanı!!" dedi. lost controle baktım titriyodu.

şakası bi yana her zirveye gitmedigini bildigim abla ölümü öp gelcem de nidalarıyla 1 aydır kulagını sağır ettigim ve görünce hemen yanımda bulunan tüm bayan yazarları satıp kollarına koştugum canım yazar. peynirini ben bitirdim itiraf eder, "daha var mı?" demeyi bir borç bilirim.

sağol varol ağam. inşallah gönlünü hoş tutmuşuzdur. * *
cok iyi tanimiyorum ama sanki bir gun basim dertte olsa, kapisini calsam, ben geldim, yardim et desem, derdimi alip, yere calarmis gibi geliyor. adindaki agadan midir, nedir boyle insana sirtini dayayabilecegi saglam bir dayanakmis hissi veriyor. dur bir dayanayim bakayim, yanilmis miyim? *
(bkz: yasli kadinlarin kedileri olur)
tetikçisi olarak sonuna kadar desteklediğim hanımağadır.
kardan buralarda * mahsur kalcam diye dertlenirken beni şişliye bırakma teklifi yapan abla. * belki buraya kadar normal olabilir ama daha sonra nasılsın eve gidebildin mi diye sorması gerçekten şaşırtmış ve sevindirmiştir. insanın derdi olduğunda sırtını yaslayabileceği biri olduğunu düşünüyorum. arkadaşları çok şanslı insanlar olmalı.

kısa zamanda çaylaklıktan kurtulması gereken, iyi kalpli yazar.
Spagetti Bolonez sosun içine alışılmışın dışında, havuç rendelememi şahsıma tavsiye edip, o harika tat ile tanışmamı sağlayan abla yazar. *
sonunda elini öpmenin nasip olduğu güzel insan.
çaylaklığına da ayriyetten üzülmekteyim.
üzülme ablam, takma sen. yapıyor bunlar böyle muzırlıklar. sen büyüksün.
5...
- hanımağa nerede yaa gelecekti zirveye dimi?
+ sabredin gelecektir.
4...
- yaa o daha önce hiç zirveye katıldı mı?
+ evet katılmış sanırım.
3...
- puan baksana ablayı aradım ama ulaşamadım nerede kaldı acaba?
+ dur bi de ben arayım.
2...
- puan yaa n'oldu ulaşabildin mi?
+ eveeet yoldaymış geliyor.
1...
hanımağa: puan caminin önündeyim gel beni al it herif koş!
puandorg: hemen ablacım derhal ablacım, koşuyorum ablacım(telefonda ceketimin önünü iliklemek, hazırola geçmek suretiyle bir telaş içerisinde * * *)
(puandorgla what if koşar ablayı caminin önünden alır gelir ve...)

0...

- "AAA ABLA GELDiii!!!" "ABLAMMM..." "ABLACIĞIM..." "YAA BANA DA BIRAKIN..." gibi çığlıklar eşliğinde hanımağa mekana teşrif eder ve o anda zaman durur, bir insan bu kadar mı sevilir dedirtir, sevgisi kıskanılır.

can-ı gönülden sevdiğim, anne yarısı ablam zirvenin de onur konuğu yazar * * *
kendisine gösterilen yoğun ilgiye rağmen, aralardan geçerek birkaç kişiyi ezerek kendisine ulaşabilmiş ve kendisiyle sohbet etme şerefine ulaşmış bulunmaktayım. zira insana, eli değdiğinde bile bütün sıkıntılarını unutturan farklı, herşeye rağmen hayat dolu ve hayata dair öğrenilmesi gereken ne varsa bünyesinde barındıran insan. zirvede de bunu bana hissettirmiş ve bir kez daha kendisinden öğrenmem gereken çok şey olduğunu bana göstermiştir. herşey için teşekkür ettiğim, her zaman yanımda olmasını istediğim ve her zaman yanında olacağım ablam, herşeyim...

(bkz: hayatımın kadını)*
kıskanılmayacak gibi değil... herkesin annesi ablasıyken, nevi şahsına münhasır bünyenin hiç bişeyidir... aslında belki de herkes bu kadar severken tanışamadığı, 2 kelam edemediği için iç burkanıdır. evet evet, artık onun da birşeyidir... çaylaklıktan çıktığı an, benim de ablam olur musunuz? sorusu ile karşılamayı düşünüyorum. zira çatlamadan bunu yapmalıyım.
(bkz: size abla diyebilir miyim)
şu sözlükte yediden yetmişe herkes tarafından sevilen sayılan yazar. hatta bir çokları için bir uludağ sözlük yazarından fazlası; bir abla, bir anne...

özetle uludağ sözlük ailesinin aile ağacının en tepesinde yer alan öz hakiki birince nesil.*
gerçek anlamda, derdimin ilacı yazar. bir şey var bu tatlı kadında, bir mesajıyla kendimi iyi hissettirdiğine göre. hayat veriyor, moral veriyor ve sevdiklerini gerçekten seviyor. *
kadıköy'de fastfood tarzı seyler satan bir mekan.
fiyatları gayet uygundur, ögrencilerin vazgecilmez mekanlarından biridir.
yeni tanıdığım ama çok sevdiğim seviyeli ve çok iyi bir yazardır.. sözlüğün ablası gibidir, dost gibidir. sevilir.
telefonuna ulaşılamayan, emekçi, güzel, mert insan!

oysa yüzüne karşı kutlamak istemiştim bu günü, kısmet yine böyleymiş... emekçi kadınlar günü, emekçi kadın!

kutlu olsun.
sıcak karşılamasıyla insan üzerinde iyi bir izlenim bırakan kuyrig. * *
"böyle devam et ablası" diyerek şaşırmayla sevindirik olma arasına beni hapsetmiş yazardır. sıcak kanlılık fışkırmaktadır efenim kendisinden.
kardesin kanser oldugunu ogrenmek basligi ile beni cok uzmus yazar.
Ablam ya da annem olmasını isteyeceğim ender insanlardan. kendisi hakkında bu kadar da iddialı konuşuyorum. Kendisini pek kimse tanımadan tanıma şerefine nail olmuştum. Ben sanal arkadaşlıklara çok paye vermem. Yüzünü görmediğim adam benim için çok da mühim değildir. Güleriz eğleniriz ama, gözünün içerisine bakmam lazım. Gözüne baktığım adam hakkında da yanılmam. Hayat dolu ve enerjili bu enerjiyi diğerlerine geçirebilen ender insanlardan.

Bir fake edepsiz, kendine sanal zırh edinmiş ciğeri beşpara etmez kişi yüzünden kendisini sözlükten sildirmiş olan ablam için, durum düzeltilene kadar ben de sözlüğü bırakıyorum.

ilk defa sözlüğü bırakmak sözünü kullandım. Ciddiyetimi anlatır umarım.

Sayın sözlük yöneticileri fakelere izin vermiyordunuz hani?

Ne oldu sizden mi destek aldı?

Bu şerefsizliktir amaç değerleri uzaklaştırmaksa, benden de pes. Ben de bırakıyorum.

Tanıyan bana ulaşacağı yeri biliyor zaten. Siktir git diyenlere de eyvallah...

hatta dur edit: herkesi kendi gibi gören zavallılar. Hiç birinize küfür etmiyorum. Layığınızı bulun yeter.
büyük bir zevkle takip etigim ve silik yazisini görünce cok üzldügüm yazar.
hangi şerefsiz sana ne dedi demeye kalmadan kendini sildiren ablam.

(bkz: biri neler olduğunu anlatsa)