bugün

bir güven ve tanıtım cümlesidir. yakin, kuzen, dayı, amca dan daha önemli bir akrabadır.
kartvizitlerin arkasına yazılan klişe.
anlamı: kartın sahibi yakınımdır, hısmımdır*... gereken kolaylığı gösteriniz.*
aslında kartı getiren kişi demekle çokta yakınım olmadığı izlenimi yaratmaktadır. gerçekten böyle düşüncesi olan insan bu kartı getiren karga siyahtüy benim yakınımdır.bir dediği iki edilmesin şeklinde yazar
devletin ekonomiden yavaş yavaş cekilmesi ile kullanımı gittikçe azalacak torpil tarzı.
akp nin grup toplantılarında kameraların çok kolayca tespit ettikleri, torpilin belgesi olan kartlardır. adalet bakanı ekrana çıkıp, ben bunları işleme koymam dese de, buna kendisi bile inanmamaktadır.
--spoiler--
hamili kart yakınları
yakınlarının yakınları
satın alıyor yarınları
--spoiler--
*
milliyetin bizlerle gurur duyduğu reklamında cezanın rasyonel sözlerinin içinde geçen, hatta ağza dolanan "hamili kart yakınları, yakınlarının yakınları.." diye devam eden cümleler dizisidir. (bkz: cagrisim)
Günümüzün popüler iş bulma, yer ayırtma, adam kayırma şeklidir.
yaşar ne yaşar ne yaşamaz filminde yaşar'ın bir milletvekilinden zar zor aldığı ama daha sonra çamura(ya da benzer bir yere) düşürerek kirlettiği karttır.
torpildir, hak yemektir, kul hakkıdır, ayıptır, günahtır.
önemli italyan beyfendisi benim kadim dostumdur veciz sözünün aklımıza getirdiğidir.
görsel