bugün

Yıllanmış şarap gibidir hiç şüphesiz.. Yükleyip oynayasım geldi şimdi ancak biliyorum ki yükleyip bir yirmi dakika oynadıktan sonra sıkılır yarıda bırakırım.. Yaş ilerledikçe Oyunlar o eski zevki bana vermiyor..
2050 yılında bile yüklenip oynanabilecek güzel oyun.
Çağının çok ötesinde bir oyundu.

Yani şuan yapay zekaya nasıl heyecanlandıysak o derece düşünün.
Eskiden izlerdim güzel oyundu.
combine askerlerini öldürerek içimi rahatlattığım 2004 çıkışlı oyundur.

bu arada city 17 ümraniye'ye benziyor sadece uzaylılar, combine ırkı bir de elektronik ekranlar eksik.
30 sene geçse bile oynanacak oyundur.
an itibariyle fiyatı 10 tl steam'de.
bu oyunda nasıl bir grafik kalitesi varsa bugün çıkan oyunlara karşı bile sırıtmıyor.
oynayınca yine valve yapmış diyeceksin. *
yarım saat oynadıktan sonra acayip bir şekilde baş dönmesi, mide bulantısı, kusma gibi hisler yaşatan oyun. hiçbir oyunda bu durumla karşılaşmamıştım bu oyunu bu yüzden yarıda bırakmıştım. internette de bir çok kişi aynı durumdan muzdarip..
sniperla önde yürüyen alyx vence'in götüne odaklanmak.
2004 te çıkan en şahane oyundu. O kadar iyiydi ki gelmiş geçmiş en iyi ve en çok satan oyun olan half life 1 den bile iyiydi. Beklentiler yükseldi half life 3... Evet 16 yıldır bekledigim oyun, yazarı şirketten ayrılıp eften puften bir mektupla oyunun devamını yazdı. Ben dahil hiç bir half life hayranı tatmin olmadı ve hayranlar yeni teknolojilerle half life versiyonları yapmaya devam ediyorlar.
Halen kendini oynatabilen oyunlardan biri oyunun kullandığı motor bile çoğu harika oyunun yapımında kullanıldı.

(bkz: portal)

(bkz: cs source)

(bkz: left 4 dead)
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
- bomba kurmak yasak. ile başlardı her oyunun başı .
görsel
beşinci kez bitirmiş bulunmaktayım, vatana millete hayırlı olsun.
çıktığı yıla rağmen oyun motoru ve grafikleri harika olan oyun şuan çıkan çoğu yapımlardan daha güzel gözükmekte.
O benim mekanlar...
serinin 3.'sü çıkmasa da, demake sürümü geliyor. bildiğin half life'ın ilk oyununda takılıyor gibi hissedeceğiz yani. adına da, half-life 2: classic demişler. eyv, ne diyek? aha altta da ss'ler ve video neyin var, takılın.

https://www.youtube.com/watch?v=wH-Wj4b8aJ8

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
konsollarda oynanmasi igrenc olan oyun.
Magnumla kafadan almak efsane olan oyun.
Kızgın inşaat demiri fırtlatan tataryayla adamı duvara çivilemekte güzel.
Insanın içindeki sadizmi boşaltmasının önünü açıyor bu nadide eser.
Sanırım çoluk çocuk sahibi olana kadar 3. Sü çıkmayacak Allahtan evliyim de çocuk işi fazla uzamaz.
bu kadınla o kadar tenha yerlere girdik çıktık, bizim karakterde tık yok valla.
bu oyundaki çevre ile etkileşim ve alan büyüklüğü ile özgürlük havası vermektedir.

open world bir half life oyunu olsa muhteşem olurmuş demekki.
Bana en başka duyguları yaşatan, sanki içindeymiş gibi hissettiren, benim için oyunun çok ötesinde olan sanat eseri. En sevdiğim oyun olmaktan çıkacağını hiç zannetmiyorum.
tıpkı abisi half-life gibi zamanın çok ötesinde bir oyundur.