bugün

savcı iddianameyi hazırlar.Neyin ne olduğunu belirler.Hakim sadece karar verir.
savcı herkese herşeye heryerde karışır .
hakim sadece adliyede kraldır .
savcı bir abimiz vardı kurstan tanıdığım.

bu alanda parayı alan avukatlar, karizmayı savcılardır. hakimlerse ceremesini çekendir, derdi. karısı hakimdi.
Bence avukat.
Hep avukat olmak isterdim.
mubaşir.
Bence camcı.
Hakim denen adam gece yarısı emniyet amirini resmi üniforma ile ayağına çağırabilir. Gerisini siz düşünün.
muhtemelen yorum yapanlar arasında bir hukukçu yok . Çünkü hiçbir hukukçu hakim mi ? Savcı mı daha havalı sorusuna direk cevap vermez . Hakim ama ne hakimi mesala vergi mahkemesinde üye bir hakim de olabilir bu kişi ağır ceza reisi de . ticaret mahkemesi başkanı da olabilir . çalıştıkları bölgeye göre de bu değişebilir ancak aynı adliyede görev yapan bir hakim ile cumhuriyet savcısını kıyaslarsak genelde adliye içinde ki personeller olsun , polis olsun , dışarıda vatandaş olsun cumhuriyet savcılarına daha çok itibar gösterir . Ancak ağır ceza mahkemelerinin bulunduğu bölgelerde bir ağır ceza reisi en az başsavcı kadar itibar da görebilmektedir . bana göre aslında bu meslekler arasında böyle kıyaslamaya gitmekte pek doğru bir davranış değildir . Her iki meslekte içindekilerden bağımsız olarak saygındır ve işini dürüst yapan bütün yargı mensupları aynı saygıyı hak etmektedir .
Zeplin daha havalı bence.
Adaletli olandan havalısı yoktur.
Tabiî ki de savcı. Lan hakim ne?
mübaşirin havası hiçbirinde yoktur.
bence pilot.
savcı, polislere toplanın lan pijler diyebilir. bu da size koyabilir. yani savcıdır.
Hakim ağır abi, savci cool.
gereksiz karşılaştırma. ikisi de çok havalı bu kadar.*
ikisi de jüri başkanının ağzının içine bakarlar.

bizde değil tabii.
tercihimi, savcıdan yana kullanıyorum.
ikisi de oldukça daşşaklıdır. sidik yarıştırmaya gerek yok.
Savcı iddia, hakim karar makamıdır. ikisi de havalıdır ama neticede devlet memurudur. işini iyi yapan avukat hepsinden daha havalıdır.
Muhendis.
Bir ülkede adliye nin içine elini kolunu sallayıp savcının odasına kadar giriliyorsa savcı rehin alınıyorsa ve daha sonra infaz ediliyorsa ve bir Ülkede hakim ve savcı öldürülüyorsa, kusura bakmayın 2 si de havalı değil benim için.
yüzde yüz savcı. tüm izinler ondan çıkıyor.
akape geldiğinden beri , ikiside bi lego parçası gibi diledikler gibi değiştirebiliyorlar , kaldırıp atabiliyorlar.*
Şimdiki hükümet her ikisinin de havasını almış, kendisine kul yapmıştır.