bugün

başarılar dilediğim, bu başarı içinse çokca emeğe ihtiyaç duyacağını sandığım sözlük.

http://hacettepe.sozlukspot.com/
(bkz: her önüne gelenin sözlük açması)
sayfaya giriyorsunuz , size uyarı mahiyetinde ve onay bekleyen başka bir ibare geliyor. ilk başta anlamıyorsunuz. 'ne olabilir ki?' diyorsunuz... diyip giriş yapıyorsunuz. ana sayfayı görüyorsunuz ve sağda yer alan ibare ile ilk uyarının nedenini açıkça anlıyorsunuz...

orada;

tombala çekelim yazıyor lan!!!
ohaa... aile var hacettepe aile...

http://img128.imageshack.us/img128/6312/adszqx7.jpg
tıbbi terimler sözlüğüne dönüşme ihtimali yüksek olan sözlük..
sözlük olayının feçesinin çıkma anlarından biri.
google reklamlarında adı çıkan sözlük. bu durumda sözlüğümüze reklam vermiş oluyor. garip *
google adsense denen şey nedeniyle bir siyasi partinin* reklamını yapan ve buna* tepki gösteren yazarlarını uçurmuş oluşum. sözlüğün sözlüğe benzemesini sağlayan bilmem kaç bin entry'si bulunan emektar bir yazarını sırf bu yüzden uçurduğunu gördüğümde yöneticilik nedir, moderasyon nasıl yapılır ekşi'den uzun zamanca bir zaman özel ders alması gereken bir oluşum olduğunu düşündüm. adam binlerce entry girip sana hit yaptırırken iyiydi de sözlük az buz popüler olmaya başlayınca burası beni mekanım demen mi gerekliydi? umarım bu yanlıştan tez zamanda dönerler ve sözlük olmanın gereğini yerine getirirler.
"hem belki bir gün iyi bir yazar olabilirseniz bill gates i bile görebilirsiniz" diyerek beni gaza boğan bir sözlük. (bkz: uludağdan başkasına yan gözle bakmamak)
haceteppe üniversitesinin yeni açılacak olan bölümüdür. Fen edebiyat fakültesine bağlı olarak açılacak bölümde çok şahane şeyler olacaktır. Ama kısmet olmadı gibi.
görüntü var ses yok... henüz sadece adı "sözlük" olan sözlük.
geç kalınmış sözlük. *

acil edit: moderasyonu sıfır, performansı aşırı düşük ve daha çok uğraşması gereken sözlük. sadece isminden yırtıyor o kadar.
kınadığım ve sözlük nedir sorusuna doğru düzgün cevap veremeyecek olan, moderatörlere sahip eleştiri dahi kabul etmeyen antidemokratik sözlük.
"babanin oglunun annesinin kizinin kizinin dedesinin oglunun babasinin karisi" gibi ilkokul bilmecelerinden kalma başlıkları barındıran sözlük yada at çiftliği...
bugün itibariyle kendini fesh eden sözlüktür. yönetimin faşizanlığına karşın sağlam yazarları da vardı(r). (bkz: bir zamanlar sözlüğümsümdü)
dün itibariyle yayın hayatı sona ermiş sözlük.
--spoiler--
değerli hacettepe sözlükçüler,

yüksek sunucu masrafları, düşük reklam gelirleri, düşük yazar/ileti sayısı ile birlikte sözlük konseptine yoğun çabalara rağmen teknik veya içerik olarak her hangi bir dişe dokunur bir farklılık katamayacağı kanaatim üzerine, hacettepe sözlük 13.09.2007'de başladığı yayın hayatını 13.06.2009 itibariyle noktalamıştır.

her ne kadar bu iki sene içerisinde hiç bir sözlük yazarıyla bir samimiyet, yakınlık kurma çabam olmadıysa da bu biraz benim ihmalkarlığımdan kaynaklandı ama çoğu zaman yazılanların samimiyetini ve sıcaklığını hissederek okudum, iyi ki var bu sözlük dedim çoğu zaman. eminim ki benimle beraber pek çok insan özleyecektir.

katkıda bulunan, oturup okumaya vakit ayıran herkese çok teşekkürler. tadında bırakmak lazımdı, anlayışınız için de ayrıca sağ olun.

- parvus
--spoiler--

şeklinde yayın hayatına veda etmiş sözlük.
ok. als . pls. kib. byes. sözlüğü.

şaka ayrıda ne denirki sağlıcakla hocam.
hiç hacet olmayan sözlük.
Şu sıra herkesi yazar yapmaya çalışan, sonunu iyi görmediğim ne yazıkki üniversitemin sözlüğü.
gidişatı hiç de iyi olmayan sözlüktür.
yazarlarından fizzybee, naesse, algebra, melike, pillikedi, bicakdarbesiyleyirtilmispalto ve cipher'ı asla unutmayacağım sözlük.
(bkz: burdan almanya daki teyzeme dayıma kayınçoma)
(bkz: yine mi bamya)*
"bir siz eksiktiniz." cümlesini hakeden sözlüktür.
hayatimda bir kez dahi ugramadigim halde bana soyle bir mail yollamis sozluk:

sözlüğümüze göndermiş olduğunuz ileti ve/veya iletilerin hacettepe sözlük kullanıcı
sözleşmesine ve sözlük etiğine aykırılığı nedeniyle. sözlüğümüze ileti gönderme hakkınız
hacettepe sözlük kullanıcı sözleşmesindeki yaptırımlar dahilinde geçici olarak elinizden
alınmıştır. yetkililerimizce gerçekleştirilen bu işlemi anlayışla karşılayacağınızı umar,
aynı durumun tekrarı halinde hacettepe sözlük kullanıcı sözleşmesindeki diğer yaptırımların
uygulanabileceğini hatırlatırız.

hayir siteye ne uyeligim var nede daha once ziyaret etmisligim garip yani.