bugün

kürtlerin değil suriyeli göçmenlerin işidir.
benim işte vardı arkadaşım. gdoğu gezisinden bahsedip duruyordu. diyarbakırda kaleiçinde kürt çocuklarının bunları taşladığını anlatıyordu. orda otostop yapmışlar. tecavüz edilmeden geldiğinize şükredin dedim, ırkçılıkla suçlanmıştım.
önce kurşunlanmış sonra başları taşla ezilmiş.
tamamen bir vahşettir. bunu yapan kişiler en adi şerefsiz insanlardır. Nasıl insanlar var aramızda öldürüyorsun birde tanınmasın diye taşla eziyorsun. Bulun failleri bulduğunuz günde emniyet binasından intihar ettiler diye haber yapılır inşaallah.
yalan haberdir.

kürtler hoşgörü sahibidir. kendilerine yapılanları başkalarına yapmazlar. ben türk olduğum halde 3 kere güneydoğu turu yaptım. şiveleri ne kadar olursa olsun içlerinde bir insan yatıyor. insanları ötekileştirmeyin. istanbul da çok ibne var herkes mi ibne ?

edit: gelen mesajları istinaden yazıklar olsun. insanlık bitmiş. hadi filistin için kola dökelim.
yunanistan'a da izinsiz giriş yapılırsa bir benzeri görülebilir. adamların kendi yeri yapacak bir şey yok girişte izin alacaktın.
Birkaç kişinin yaptığı bir şeyi yine tüm bir halka mal etmeye çalışan faşist orospu çocuklarının yüzünü güldürmüştür. Ulan mantıksızlar güneydoğu'da siz hiçbir türkün yaşamadığını falan mı sanıyorsunuz? Sizce o insanların gerçekten türk oldukları için öldürülme ihtimalleri nedir? Siz sokakta gördüğünüz kürtleri veya suriyeleri öldürüyor musunuz da aynı davranışı onlar yapmış olsun?
ırkla, milletle alakası olmayan durumdur. kürtler sırf türk diye birini öldürmez zaten.
engin öksüz ve abdullah türk adlı iki motorcunun halfeti'de ölü bulunması haberi. cinayetin işleniş biçimi akla uzun süreli işkence, kabus gibi uzun bir gecenin acı sonucu gibi geliyor.
bana şiirlerimde küfür etme diyorlar usulsüz, lan bu kadar orospu çocuğunu nasıl anlatayım küfürsüz.
- can yücel
ülkede artarak devam eden kürt terörünün son örneğidir. yine iki kişinin yaptığını tüm kürtlere Mâl etmeyin diyenler gelmiş. ulan böyle diye diye inimize girdiler inimize. pkk kundaktaki bebeği öldürür bunu kürtlere Mâl etmeyin derler , sokaktaki her türlü kötülük , pislik kürt çetelerindedir bunu kürtlere Mâl etmeyin derler , kürdün teki gelir ay yıldızlı bayrağı indirir bunu kürtlere Mâl etmeyin derler , giderler kaçak elektrik kullanırlar bunu kürtlere Mâl etmeyin derler.
şerefsizliktir.

aynı olay 2 kürdün başına gelse eylem yapar yol keserdi şerefsizler.
Yalandır yalan.
ırkçılık tüten başlık nasıl olura örnek bir başlık.

güneydoğu tümüyle türk düşmanı dolu gibi bir algı yaratılmak isteniyor, öldürülen kişiler oraya kürtlere ölüm propagandasıyla gitmediler, sadece özgür ruhlarını tatmin etmek, huzura kavuşmak, dünyanın güzelliklerini görmek, yeni insanlar tanımak gibi amaçlarla gittiler. maalesef toplumun çoğunda bulunan aşağılık kompleksi, insanı vasıflara haiz olamama, yenilik kavramını kabul edememe, başka yaşam tarzlarına saygısızlık, eğitimsizlik ,kültürsüzlük hoşgörü adabının olmaması sonucu iki motor sevdalısının katledilmesi şaşırılan bir sonuç degildir.

barış gelini avrupa yı dolaşır kılına zarar gelmez, ülkemiz girdiğinde ancak düzce ya kadar hayatta kalır. alman turist antalya ya gelir tecavüze uğrar öldürülür. ingiliz turist kuşadası na gelir dolandırılır, japon turist kapadokya ya gelir tecavüz edilemeyince katledilir, amerikalı istanbul a gelir tabutta geri gider. yine de yakınları bu olaydan tüm türkler sorumludur diye demeç vermezler. ama ülkemizde kendi vatandaşlarımıza bir fenalık yapıldığı zaman hemen ırkçı damarlarımız şahlanır.

bu tür işlerin tamamen ortadan kalkması imkansızdır, hatta biz bu kafayla gidersek artar da, ancak azaltmak için tek çare eğitim, eğitim, e-ğ-i-t-i-m.
tüm kürtlere mal edilmemesi gereken cinayetlerdir.

evet.
zaten pkk'nın yaptıklarını da tüm kürtlere mal etmemek gerekir,

tecavüz vakalarını da tüm kürtlere mal etmemek gerekir,

kaçak elektrik olayınız da tüm kürtlere mal etmemek gerekir,

uyuşturucu kaçakçılığını falan da tüm kürtlere mal etmemek gerekir,

tefeciliği, mafya işlerini de tüm kürtlere mal etmemek gerekir,

kısacası hiçbir şeyi tüm kürtlere mal etmemek gerekir.

başka bir arzunuz?
silahin peynir ekmek gibi satıldığı Güneydoğu Anadolu Bölgesinde cinayetin taşla işlenmesi ilginç. çok sevgili (!) mülteci kardeşlerimizin işi olabilir.
sarai sierra öldürüldüğü zaman acaba sierra nın annesi ve halkı türkiye de yaşayanlara o.ç demişler midir düşünüyorum ama dememişlerdir çünkü onların orda bu kadar o.ç faşistler yoktur. ulan ilk önce bi gidin güneydoğu'ya orayı basının veya faşist oruspu çocuklarının ağzından değil kendiniz tanıyın.
araştırılması gerekiyor.