bugün

Bağımlısıyım gözlerinin, tehditvari bakışlarının.
sağ gözde gerileme var, harika. göz tembelliği- kuruluğu yok, artık damla yazmayalım.
oo bataktasın yine.

şair burada gözlerimin uyuşturucu bağımlısı gibi göründüğünü vurgulamak istiyordu.

uykusuzluktandı o evladım.

uykusuzluk...
Gozlerim ısıga gore renk degistiren cinsten.
Bununla ilgili cok iltifat alıyorum fakat gecen gun yegenimin gozume gunes vurdugunda ' teyze leopara benziyorsun ' demesini unutamıyorum.
Hem en guzel hem de en enteresan iltifattı sanırım.
Senin gözlerin orman, benim içim kdjdjdjjs
çok korkutucu, sen gdo’lu musun, şeytan gibi, tipini s... vb...
Ben yine gözlerinin hapsindeyim demişti çok kesmişim çocuğu rahatsız olmuş heralde.
Gözaltı torbalarımı tuttu ve dedi ki "Rakun görse ömrü uzar..."
Tarafımca edilmiş iltifattır.

Attila ilhan şiirinden alıntı ile;

"sabahtır saat beş buçuktur
Sen kollarımın arasındasın
Onlar gibi değilsin, sen başkasın
Senin bu gözlerin gibisi yoktur
Adamın rüyasına rüyasına sokulur
Aklının içinde siyah bir vapur
Kıvranır insaf nedir bilmez"
En güzeli sanırım gözümün kenarından öpülmesidir. şakak ile göz arasındaki kemik duvardan.
Bir diğeri de şahsıma eski sevgilim tarafından söylenen "gözünün kenarındaki şu ben olayım; dönüp dönüp bakayım, baktıkça daha da aşık olayım." cümlesidir.

Göz kenarı beni seven qızlar eqlesin.
Gözlerim küçük ve Koreliler’e benzer yüz şeklim be gözlerim var.
Duyduğum en komiklerden biri lisede biri ; gülünce gözlerin küçük çocukların çizdiği m şeklindeki martılara benziyor demişti.
En anlamlısı da ; işaret parmağını ortadan bük, işte öyle oluyor, çok tatlı denmişti. Bu da çok güzel bir iltifat değil ama en tatlı ve anlamlısı. Galiba söyleyen kişiyle alakalı oluyor.
"Gözlerinle mi bağlantılı şu kalbin?"
Hem gözlere hem kalbe... *
"Yasadigin bunca acilara ragmen hala nasil umutla bakabiliyorsun" demisti benimle ayni hastaliga sahip bir dostum. Mekani cennet olsun...
Işık altında ne güzel rengi var lan vay be.
Kendime aynaya bakarken demiştim.
“Sen dünyayı yeşil mi görüyorsun?”

Yaklaşık 3 yaşlarında bir çocuktan duyulan cümle.
"aşık oldum gözlerine."
senin gözlerinde beni olmak istediğim gibi tarif eden bir şey var...
gözlerin çok guzel kokuyor.
ortaokulda bizim sınıftan bir kız, o esnada tahtayı deftere geçiriyorum yanındaki erkeğe.
" ın gözleri çok güzel. oğlan da bana :
gözüne bir bakayım. *
lisede bir kız, "anneme senin fotoğrafını gösterdim, ne güzel gözleri varmış dedi."
yine başka bir kız "senin göz şeklin ideal. elips badem gözlüsün."

bunu söyleyen de ingilizce hocası. "yüzün gözlerin çok güzel, 5 kg da versen tam mükemmel olursun."

özetle gözlerim için aldığım iltifatlar bunlar. halbuki gözlerimin sıradışı abartılacak bir tarafı yok, orta büyüklükte kahverengi çok bulunan sıradan bir göz işte, tabi en iyi özelliği sağlıklı olması. öyle herkesten farklı güzel kaş kirpiğim de yok.
Manalı bakıyorsun demişti birisi.
Gözlerin çekik ve çok güzel demişti. Gerçi hafif çekik oluşu herkesin ilk bakışta dikkat ettiği bir özelliğim. ister istemez göz göze gelip etkilemek için allah vergisi.
"Sanırım gözlerini unutamayacağım" .
Bir gözün toprağa bakı...
Bir dakika ya, bu iltifat değil, hakikat.
Gözlerin ne kadar büyük?

Gözüne bir şey mi yaptırdın? ( gözlükten lens geçince tabii )
ta lise 1 deyken sınava giriyorduk 2. sınıflardan kızın biri kirpiklerin ne kadar güzel dediydi o sayılır mı.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar