bugün

sagopa kajmer'in yapmış olduğu , ilahi aşkı anlatan eserlerinden biri.
sagopa kajmer'in aştığının kanıtıdır. her bir cümlesi ve kelimesi çok zekice yazılmıştır bence. hele yavuz sultan selim'in şiirini öyle bir yerde kullanmıştırki, dinlerken mest olmamak mümkün değildir. şarkı böyle yapılır uleyn dedirtmiştir.

Sanma şahım herkesi sen sadıkhane yar olur.
Herkesi sen dost mu sandın belki ol ağyar olur.
Sadıkhane belki ol alemde serdar olur,
yar olur ağyar olur serdar olur didar olur

(bkz: heyt be)
rap degil sagopa'yı dinliyorum dedirten parça.
ilk dinlediğim anda beni vurmuş ve hayatımın geri kalanında asla hayatımdan çıkaramayacağıma inandığım muhteşem ötesi sagopa imzalı rap parçasıdır.
sagopa kajmerin yine süper ötesi şarkılarından biri. eh adam fars dili ve edebiyatı mezunu, olsun o kadar dedirtir ama her mezun böyle kelimeler kullanırmı o bilinmez. arka müzik desen bitirir adamı. scratchler zaten son noktayı koyar.
sansar salvo'nun sokağa döner de selam yolladığı bireyler.
genelde çok sevilir bu parça.
edit: Neden eksiliyorsun be adam? Kötü anlamda mı söyledik. Ben de bir sagocuyum ve bu parçaya bayılırım. Sevmiyorsan sevme, eksilemene gerek yok.
gerçek üstü bir eser.
ama yavuz sultan selim han da ne dörtlük yazmış öyle! bu değerli eser bize bu edebiyat şaheserini de öğretmiş oldu.
"hepsi aynı yolda yolcu onca bedenin kellesi,meydan önüne dizilecek ve alınacak ifadesi" dizeleriyle alıp alıp götürür
sago'nun dinledikçe dinlenilesi gelen şarkılarından.
--spoiler--
sadıkane belki ol al alemde serdar olur,yar olur ağyar olur serdar olur didar olur.
--spoiler--
sanma şâhım / herkesi sen / sâdıkâne / yâr olur

herkesi sen / dost mu sandın / belki ol / ağyâr olur

sâdıkâne / belki ol / bu âlemde / dildâr olur

yâr olur / ağyâr olur / dildâr olur / serdâr olur.

yavuz sultan selim in mükemmel dörtlüğünü de içinde bulunduran enfes sago şarkısı.
sansar salvo'nun sokağa döner şarkısında tiye aldığı şarkı.

--spoiler--
gölge haramilerine çok selamlar
--spoiler--

http://fizy.com/#s/1o2onk
Akar sular dönmez geri tıpkı gençliğim gibi,bebekti ceninin ergeni,bir erdi büyümüş meyvesi. sözlerini içinde barındıran sago şarkısı.
içinde, yavuz sultan selim'in şah ismail'e yazdığı şiirin de bulunduğu; sagopa kajmer'in seslendirdiği rap parçası.
sago sus! insanoğlu unutkandır.
rap mi yoksa ilahi mi belirsiz ama yine de güzel sagopa kajmer şarkısı.
sagopa kajmer'in en sağlam şarkılarından biridir. sözleri can alıcıdır. yavuz sultan selim'in dizelerini de eklediği parçasıdır. Adamı alıp götürür.
Sagopa kajmer'in 2008 yılında yaptığı şarkı.

Genel olarak sözleri,altyapısı gayet güzel bir parça.

Gölge haramilerine çok selamlar!""""
akarsular dönmez geri tıpkı gençliğim gibi, diye başlayan sagopa kajmer şarkısıdır.
Abile patladı demlenir simam
Nûşinrevandan handan ummam ben

Ahu-yi felek mum ben şamdan
Düşmez kalkmaz bir Allah'tır uyan.
başa sara sara dinlenen, eskimeyen, unutulmaz ve dahi vazgecilmez sagopa kajmer sarkisi.
- golge haramilerine bir selam çaaak!
Yavuz sultan selim'in şiiirinin çalındığı parça.

Sanma şahım herkesi sen sadıkane yar olur - yavuz sultan selim.
kulakiçi kulaklik ile dinlenildiginde muziginin ne kadar akıcı oldugu ortaya cikan sarki.
çok sevdiğim anlamlı parçalardan biridir , sar 3 kere tekrar dinle.
(bkz: ninja)