bugün

giriş müziği king krimson'ın starless şarkısından arakmış.
https://www.youtube.com/watch?v=OfR6_V91fG8
Arapca sozlerle dolu sacmasapan bir sago parcasi. Sozleri anlayabilmek icin arapca farsca okuyup yuksek falan yapmak lazim siz bakmayin burdaki guzel diyenlere.
Selaam selaaam.
selam.

sagocular beğendi bile.
Baya güzel...
Varabildiğin yere kadar var, var, var,
Var!
Sagopa Kajmer'in bana göre zirve yaptığı şarkı budur. Ve su efsane sözleri ile hayatı surgulatir;

tersi döndü güvenin ansızın belirdi dostun hilesi,fincan kahve içtim kursağımda kaldı telvesi.
kırıştır yalan kahpesi,baştan akıl alır ya cilvesi.yıkar,geçer bir dostun düşmancasına hamlesi.
iki boy aşmış ihanetin ki kat`i yok bahanesi,hayrından umutsuzum getirme bari şerrini.
ve hepsi aynı yolda yolcu onca bedenin kellesi,meydan önüne dizilecek ve alınacak ifadesi.
dualar olmasaydı kim kovardı kalleş iblisi? kalbim ak da pak da desen yüzünden yansır pisliğin.
Düşmez kalkmaz bie allah tır uyan.!
Rap dinlemeye bile dinletecek kadar güzel parça. Evet.
(bkz: ninja)
çok sevdiğim anlamlı parçalardan biridir , sar 3 kere tekrar dinle.
kulakiçi kulaklik ile dinlenildiginde muziginin ne kadar akıcı oldugu ortaya cikan sarki.
Yavuz sultan selim'in şiiirinin çalındığı parça.

Sanma şahım herkesi sen sadıkane yar olur - yavuz sultan selim.
başa sara sara dinlenen, eskimeyen, unutulmaz ve dahi vazgecilmez sagopa kajmer sarkisi.
- golge haramilerine bir selam çaaak!
Abile patladı demlenir simam
Nûşinrevandan handan ummam ben

Ahu-yi felek mum ben şamdan
Düşmez kalkmaz bir Allah'tır uyan.
akarsular dönmez geri tıpkı gençliğim gibi, diye başlayan sagopa kajmer şarkısıdır.
Sagopa kajmer'in 2008 yılında yaptığı şarkı.

Genel olarak sözleri,altyapısı gayet güzel bir parça.

Gölge haramilerine çok selamlar!""""
sagopa kajmer'in en sağlam şarkılarından biridir. sözleri can alıcıdır. yavuz sultan selim'in dizelerini de eklediği parçasıdır. Adamı alıp götürür.
rap mi yoksa ilahi mi belirsiz ama yine de güzel sagopa kajmer şarkısı.
sago sus! insanoğlu unutkandır.
içinde, yavuz sultan selim'in şah ismail'e yazdığı şiirin de bulunduğu; sagopa kajmer'in seslendirdiği rap parçası.
Akar sular dönmez geri tıpkı gençliğim gibi,bebekti ceninin ergeni,bir erdi büyümüş meyvesi. sözlerini içinde barındıran sago şarkısı.
sansar salvo'nun sokağa döner şarkısında tiye aldığı şarkı.

--spoiler--
gölge haramilerine çok selamlar
--spoiler--

http://fizy.com/#s/1o2onk
sanma şâhım / herkesi sen / sâdıkâne / yâr olur

herkesi sen / dost mu sandın / belki ol / ağyâr olur

sâdıkâne / belki ol / bu âlemde / dildâr olur

yâr olur / ağyâr olur / dildâr olur / serdâr olur.

yavuz sultan selim in mükemmel dörtlüğünü de içinde bulunduran enfes sago şarkısı.
sago'nun dinledikçe dinlenilesi gelen şarkılarından.
--spoiler--
sadıkane belki ol al alemde serdar olur,yar olur ağyar olur serdar olur didar olur.
--spoiler--