bugün

1972 amerika doğumlu olan oscar ödüllü oyuncu. şu anda coldplay'in solisti Chris Martin'le evli olup, apple adında bir kızları mevcut ve ikinci bebesine hamile.
bu gwyneth yok muuu..brad pitt yalvardıydı da ondan yapmadıydı çocuk. gül gibi adamı bıraktı.
(aristokrat kökenden mi geliyor bilmiyorum ama) o kibirli ve soğuk duruşun kendisine çok yakıştığı aktristir.
Dickens'in Büyük umutlar romanının çağdaş uyarlamasında estella'yı oynayan güzellik abidesidir. ilgisiz bakışlarıyla gönüllerimizde taht kurmuştur. Yani şimdi başka kim oynayabilir diye düşünmek bile zaman kaybı olur.
makyajsız hali pekte melek değildir maalesef .

http://img130.imageshack....35031819940f6ee52002o.jpg
masum bir guzelligi var bu amerikan aktrisinin. cok hos bakiyor, bir ara asik olmustum ama yuz vermedi, ben de eeaaah dedim, biraktim. duru bir guzelligi var, soylemistik bunu sanirim.
10 yasindayken babasindan guzel ve tatli bir hediye almis aktrist. soyle ki

when i was ten years old, my father and i took a trip to paris, leaving my younger brother and mother in london where she was filming a movie. my dad believed in one-on-one time with us, and sometimes that extended to a weekend away. we stayed at a great hotel and he said i could order whatever i wanted for breakfast (french fries). we went to the pompidou museum, the eiffel tower and the louvre - the usual spots. it was pretty great. on the plane back to london he asked me if i knew why we had gone, just he and i, to paris for the weekend. i said no, but i felt so lucky for the trip. he said, “i wanted you to see paris for the first time with a man who would always love you, no matter what.” from that time on, paris was and continues to be very special to me. i lived there for five months in 1994 and i have made many trips back. these are the places in paris i stay and eat and toast my dad.
(bkz: http://goop.com/newsletter/23/)

insan kiskaniyor canim
her an ağlamaya hazır sanki..
ismi enzor yazılan oyunculardan birisi olan, ortalama güzelliği, vasatın üstündeki oyunculuk yapısıyla, kendisini izletebilen 1972 california doğumlu olan, shakespeare in love filmindeki performansıyla ''oscar'' almış aktris..
son günlerde eşi chris martinden ayrılması ile gündeme gelmiş oyuncudur.
Ayrıca merak ediyorum benden başka kimse Cate Blanchette benzetiyor mu kendisini?
Çevre sorununa duyarlı ünlülerin başında gelmesine ve enerji tasarrufu için çalışmalar yürüten Act Green Kampanyası'na destek veren biri olmasına rağmen arkadaşı Stella McCartney'in düzenlediği partiden çıkıp sadece 100 metre uzaklıktaki restorana limuzinle gitmesi ikiyüzlülük olarak karşılanmış ve çevrecilerin tepkisini çekmiş 39 yaşındaki bayan oyuncu. Duruşuna, asaletine hastayım ama yalan mı gerçekten... Kendi insanımı da kötülemek istemiyorum ama adamlar yıldızlarının giydiği donu takip etmiyorlar sadece.
süper markete böyle girmiş;

görsel

http://www.posta.com.tr/g...le-girdi-galerisi-1233976
jane austen şaheserlerinden olan emma nın film versiyonunda * güzel, zeki, çöpçatan emma woodhouse ı canlandırmıştır. ayrıca jude law ile sky captain and the world of tomorrow filminde oynamıştır. son olarak da karşımıza iron man in yardımcısıyken sevgilisi olan pepper potts olarak çıkmıştır.
Herkes yaslanmis bu kadin hep ayni.
donuk ve itici olmasına rağmen formda vücudu ile kurtarmaktadır.
Gwin-neth Pal-troe olarak okunan oyuncudur.