bugün

ingilizdir kendileri.
parmağından renkli yara bandı eksilmeyen sıradışı insan.
justin timberlake yakın arkadaşıdır.
aslinda kendine guveni cok az olan, yasaya yasaya bunlari sallamamasi gerektigini ogrenen, muhabbeti iyi, rol yetengi olan ve tabi ki ingiltere'nin nadide varliklarindan biri olan coldplay solistidir.
kucuklukten beri gay olmaktan korktugundan yatili okulda okudugu yillarda rahat uyuyamamis ve bu nedenle uykusuzluk hastaligina yelken acmistir. gozlerinin alti torba torbadir.
piyasadaki onca zibidi muzisyene kiyasla cok efendidir. "rolls royce, 50 tane kiz, elmaslarla felan klip ceksem ertesi gun sokaga cikamam" diyerek gonlumuzu kazanmistir. hatta yeri geldiginde ryanair ile yolculuk etmistir!
saç dökülmesi problemini saç ektirerek çözmüş yakışıklı ve yetenekli coldplay vokali.
nadir bulunan güzel giyinme yeteneği*bu insanda mevcuttur. hayret etmekteyiz.
bir dönem sunum konum. *
3 yaşında apple adında kızı ve 19 aylık moses adında bir oğlu var... geçenlerde çok sevdiği amcasını kanserden kaybetti...
nelly furtado'nun all good things adlı şarkısına hem sözleri hem de gitarıyla katkı sağlamıştır.
dünyanın en güzel ses tonlarından birine sahip olan müzisyen.
homecomingde piyanosu ve sesiyle kanye west'e eşlik etmiş müzisyen.
yamalı ceketleri, her daim bir yazı bulunan elleri, bileklerine doladığı değişik renk ve şekildeki şa-ha-ne kumaşları - ipleri, her çocuğa nasip olmayacak kadar güzel adıyla kızı * kendisini sevmek için yeterli sebeplerdir nazarımda.

şarkılar, ses ve sempatiklik de cabası.

daha daha daha.. iyisi için; (bkz: fran healy)
eğer ki benden önce ölürse cenazesine hiç üşenmeyip gideceğim insan evladı. bu kadar müthiş bir ses, böyle şahane bir yorum, şöyle harikulade sözler... bu adam insansa ben hayvanım. hem vallahi hem billahi.
dünyanın en karizmatik solistlerinden biridir. her kızın evlenmek isteyeceği bir duruşa sahiptir, yazdığı şarkılarla romantikliğini kanıtlamıştır kişidir aynı zamanda. kesinlikle grupta sivrilmeyi sevmediğini söylemiş bir röportajında, aynı zamanda grup elemanlarından birisi eksilirse grubun da dağılacağını belirtmiştir. kısacası hem yakışıklı, hem karizmatik, hem vefalı, hem harika sese sahip,hem de yaratıcıdır.

(bkz: daha ne olsun)

görsel
karısı Gwyneth Paltrow'un daha önce Brad Pitt ile nişanlı olmasını dert ediyor musun gibilerinden bir soruya ;
"If your wife went out with Brad Pitt, you'd want to prove yourself, you know what I mean?" gibi bir yanıt vererek yarmış adam.

yani haksızda değil. buyrun pitt-paltrow
görsel

neyse şimdi mutlu mesut yaşıyorlar. *
görsel
paparazzicilerin korkulu rüyası,makinalarını kıracak kadar kızan ingiliz şarkıcı.
bir garip yalaka. bir gün en iyi şarkıcı liam * olur, bir diğer gün richard ashcroft der, sonra birden dünyanın en iyi şarkıcısı johnny cash olur ona göre. tony blair, elton john, oasis üyeleri ve bu arkadaşı yemeğe çağırdığında; " orada olmayı köpekler gibi istiyorum ama beni seven, dinleyen kitle tony'yi sevmiyor ise bana kötü bakarlar diye gitmicem" diyebilecek kadar karaktersiz, pazarlamacı bir adam olduğunu da göstermiştir. biraz kişilik olur be insanda.
şarkıları da bir boka benzemez. dön baba dön. ne diyim.
bugün doğum günü olan koca ağızlı, koca dişli, sevimli, sevilesi ve dinlenilesi adam. müzik deyince aklıma ilk gelen isimlerden.

yaşgünü dolayısıyla mtv türkiye'de, coldplay'in top 10 klipleri dönmektedir. 32. yaşgünün kutlu olsun. kib. öptm. bye.
sidney'deki konserde fix you çalarken binlerce seyircinin ortasına atlayan çıldırmış adam. hatta sonra sahneye dönüp şarkıyı bitirdi!!

3. dakikadan itibaren çılgınlığı görebilirsiniz.

http://www.youtube.com/wa...p;feature=haxa_popt00us07
coldplay grubunun ingiliz solistidir. 32 yaşındadır. vay bana vaylar bana bu da insan mı, dedirtebilir.
coldplay i coldplay yapan adam.on parmağında on marifet.gitar çalar,mandolin çalar ve de öyle bir piyano çalar ki zevkten dört köşe olursunuz (bkz: clocks)
oldukça basit piyano partisyonlarını kendinden geçerek çaldığı için über gösteren adam. Kafa sesi nedense itici. Ama coldplay iyidir candır yine.
tipi, duruşu ve tarzıyla ingilizin önde gideni...
kendisi kelimenin tam anlamıyla bir ay parçasıdır.
ellerindeki renkli bantlarına kurban olunası bir adam o.