bugün

avustralyalı, kaliteli müzik yapan grup. herkese sevdirilmeli. tabi belli yöntemlerle, terbiyesizleşmeden.

-gotye. sever misin?
+hayvan.

tarzında dialoglara sebep olunmamalıdır.
tesadüfen karşılaştığımda; ilk önce isminden ötürü ilgimi çeken, hearts a mess şarkısını dinleyince aşık olduğum grup. ilginç bir klibi de var şarkının.
aynı zamanda konser kayıtları albümdekinden bile güzel olan gruptur.
farklı bir müzikaliteye sahip grup. sözleri ve yüzeyden bakıldığında taşıdığı ifade çok ilgi çekici olmayabilir ama enstrüman kullanımı, düzenlemeleri, konsepti filan süper kendilerinin. özellikle de "boardface" adlı albümü 8.9 şiddetinde tavsiye edilir.
http://www.youtube.com/wa...p;feature=player_embedded

klip şahane. kaçıncı kere dinliyorum bilmiyorum. öyle de güzel.
(bkz: gotye ı grup sanmak) kendisi 1980 doğumlu yarı belçikalı yarı avustralyalı bir müzisyendir. somebody i used to know isimli eseri şiddetle ve hiddetle tavsiye edilir..
boardface, like drawing bloods, making mirrors isimli albümlerin sahibi kadife ses. sabah kahvaltınızı tamamladıktan birkaç dakika sonra smoke and mirrors isimli şarkısını ve ardından somebody that I used to know isimli şarkılarını aralarda 3 milisaniyelik boşluklarla dinlerseniz gününüze üzgün olarak başlayabilirsiniz. hali hazırda üzgün başladıysanız daha da üzülebilirsiniz. zira kendisinin de dediği gibi 'you can be addicted to certain kind of sadness'.
ingilizceyi flaman aksanıyla değil flamancayı avustralya aksanıyla berbat konuşan bir müzisyen abimiz. ayrıca walk off the earth grubu, gotye' nin en baba şarkısına yaptığı coverda eline vermiştir:

http://www.youtube.com/watch?v=d9NF2edxy-M

gene de severiz kendisini. orijinaldir falan.
bugün dream tv sayesinde keşfettiğim, güzel müzik yapan ve surreal klipleri ile etkileyici, avustralyalı müzisyen. coming back, eyes wide open gibi dikkat çeken şarkılarının yanında hearts a mess parçasının kesinlikle klibi ile tüketilmesi tavsiye edilir. bunun yanında kimbra ile seslendirdikleri somebody that i used to know şarkısı ve klibi oldukça hoştur.
çok geç farkettiğim müzisyen. özellikle kimbra ile olan düetleri... Somebody That I Used To Know ayrıca dinlenesidir.

http://www.youtube.com/us...otyemusic?feature=g-music
somebody that i used to know şarkısı ile popülariteyi yakalayan belçike asıllı avustralyalı çok enstrümanlı müzikler yapan müzisyen.

bu arada büyük sorun gibi görünen isminin telaffuzu go-ti-yay şeklindedir.
somebody that i used to know şarkısı gerçekten hayran kalınmayacak gibi değildir. Şarkının sözlerinin anlamı kendisinden daha güzeldir fikrimce.
heart a mess şarkısını bir arkadaşım sayesinde keşfettiğim, dinledikçe sahiplendiğim bir şarkıya sahip güzel sesli adam. somebody that i used to know'u da diğer şarkılarını araştırırken keşfettim. şarkı canım kankam kimbra ile daha bir hoş olmuş kanımca. ancak giderek popüler olmasından korkuyorum.
Somebody that i used to know gibi çok güzel bir şarkı yapmış ve de youtube'da an itibari ile 80 milyon kez izlenmiş olan gruptur.
somebody that i used to know ile tanıdığım ve ilginç tarzını sevdiğim kişidir. grup değildir.
somebody that i used to know parçası facebook, twitter vb. yerlerde yüzlerce kez paylaşıla paylaşıla tarafımca yalama olarak görülen özünde güzel ama abartılıcak birşeyi olmayan parçanın sahibi grup.
Somebody That I Used To Know şarkısının klibini ilk izlediğimden beri '' oha lan klip yapılabiliyormuş '' dediğim şarkı.
(bkz: walk off the earth)
http://www.youtube.com/watch?v=d9NF2edxy-M
somebody that i used to know' la tanıdık. bu cover' ın ardından dinlemeye ihtiyacım olmadığını fark ettiğim insan.
kimbranın, somebody that i used to know parçasına düet yapmasıyla afitap birşey çıkmıştır ortaya.
adıyla çeşitli şakalara maruz kalınsa da tarzıyla, sesiyle, şarkılarıyla, klipleriyle ayrı bir sanatçıdır.
sexi bir şarkıcı.
somebody that i used to know adında bağımlılık yapan şarkının yorumcusudur.

(bkz: bi dinledim bi daha bırakamadım)
Tanım: hearts a mess şarkısıyla insanı öldüren.

Yeni bir isim olmamasına rağmen abd'de yeni keşfedilmiş, abd'de sürpriz bir şekilde 1 numara olmayı başarmış avustralyalı müzisyen. Youtube'da somebody that i used to know şarkısı izlenme sayısı 200 milyona yaklaşıyor. Abd'de sürekli clubber şarkıların liste başı olmasından harbi fenalık gelmişken abd'li pop dinleyicisi de artık daha anlamlı daha kaliteli müziklere yönelebildiğini arada gösterebiliyor, şükür.

Gotye'nin kendisine gelirsek şarkıları muhteşem, tam bir müzisyen. Büyük, başarılı müzisyenlerin çoğunda olduğu gibi mütevazi, güler yüzlü. Ego manyağı değil. Güzel ve etkileyici müziği bana dünya müziği yeni bir sting kazandı hissi yaratıyor.
kimbra ile hayat verdikleri somebody that ı used to know parçası çok iyidir. What do you want isimli parçaları gelip geçici olmadıklarını ispatlar. Özellikle şarkı sözleri akılda kalıcı ve insanın diline takılmaya yetiyor.
somebody that i used to know şarkısıyla kendilerini keşfettiğim çok naif, huzurlu ve bir okadarda sevimli müzik grubudur.Kimbra düeti de benden on numara beş yıldızı almıştır efenim
Ingilizce'de 'anladim', 'tamamdir', 'merak etme, soz' gibi anlamlara gelebilen argo kullanimdir.