bugün

http://www.google.com.tr/adsense adresinden ulaşılıp kayıt olunabilen gelir kaynağı.
yaklaşık bir senedir beni geçindiren yüce google hizmeti.
googledan gelen çeklerin bozdurulması sırasında ilginç diyaloglar yaşanması muhtemeldir.

mekan : bursa setbaşı ykb şubesi, 4 nolu gişe

alen : merhaba, bu çeki bozdurcaktım
görevli : tabi efendim (yüzünde tüm boktan işler de beni buluyo bakışı)

çeke bakar, bakar, anlam veremez, sağa sola sorar..
akabinde;

görevli : nerden geliyor bu çek
alen : amcam gönderdi
görevli : ne iş yapıyosunuz ki
alen : öğrenciyim, bozcak mısınız?
görevli : hmm, şuraya ad soyad, adres, telefon yazıp imzalayın

(bkz: google amca)
(bkz: ingilizce bilmeyen banka görevlisi)
kisisel site sahiplerini zengin etmeyecek fakat en azindan harclik veya hosting masraflarini karsilamaya yardimci olabilecek google hizmeti. gunluk 3$ ortalamayla ilerlemekteyim ki hic fena sayilmayacak bir rakam. ozellikle turkce icerikli sitelerde goruntulenen reklamlarin genellikle turk sirketlere ait olmasi ve sirketlerin dusuk reklam odemeleri nedeniyle turkce icerikli sitelerin kazanacagi miktarda buna bagli olarak dusuk oluyor. fakat yabanci reklamlardan elde edilen gelir yuksektir bu sebeple kisisel sitelerde ingilizce olarak bir metin bulunmasi goruntulenen reklamlarin yabanci sirketlere ait olma olasiligini yukseltiyor. internet uzerinde google adsense hizmetini daha verimli kullanabilmek icin yayinlanmis bircok makale bulmak mumkun.
70 dolara gelen bakiyenizi sebepsiz dondurup sizi manasız manasız monitöre baktırabilen garip bir google servisidir. Almak için aynı site ile 3 kez başvurdum ilk ikisi sitenin içeriği uygun olmadığı için reddedildi ancak üçüncüsü kabul edildi. Fakat üç başvuruda da sitede bir değişiklik yoktu. Ayrıca kendileri yazılan maile 2 gün içerisinde döneceğiz dedikten sonra 2-3 hafta arası dönmektedirler. Bu yönleriyle de harikadırlar. Eğer işlerinizi hızlandırmak istiyorsanız Adsense in türkiye servisi ile değil amerika servisiyle çalışın. Oraya sizle ilgilenilmediği ile ilgili bir mail atın. 2-3 haftada gelen cevap şikayet mailinden saatler sonra geliyor. *

Ayrıca mynet tarafından sağlanan türk bir rakibide vardır bu servisin

(bkz: adpartner)
amatör anlamda web site tasarımıyla uğraşanların hayallerini abd'den gelecek 100 dolarlık çeklere bağlamasına yol açan sistem.. lakin sitenize giren çokca ve reklamlara da tıklanıyorsa paranın gelmemesi için hiç bir sebep yok... bu özelliğiyle yahoo'nun yayınlattığı reklamlara karşı uyguladığı para politikasına fark atan bi zihniyet.. zira yahoo reklamdaki ürün satın alınırsa eğer web site sahibine para ödemekte ancak google adsense'de reklamların tıklanması yeterli olmaktadır... kraldır.... yok artık lapseki-bursa olayıdır...
özellikle bilgisayar donanim ve yazilim bilgilerinin yer aldigi sitede Akücü Mustafa, hemoroid tedavisi gibi reklamlar yayinlayarak yaran ve reklamlarin tiklanabilirligini dolasiyla site sahibinin kazancini dusuren bir sistem. var boyle malliklari napalim.
http://www.google.com.tr/adsense adresinden ulaşılan, kayıt olduktan sonra yaklaşık 1 ay kayıt onayı beklemenize sebep olan ve kayıt olunduktan sonra sitenize verdikleri reklam karşılığı tıklatılan her reklam başı para veren oluşum.
sozlukte sağ tarafa bakınca görebileceğimiz " (bkz: google reklamları)" başlıklı yama.
benim de siteme eklemiş olduğum zımbırtı. yarım saatte 2 dolar birikti. hadi hayırlısı diyoruz.
Bol tıklanması gereken ama site yapanın tıklayın demesi yasak olan, Bir ton kuralı olması nedeniyle en ufak hileyi affetmeyip direk webmaster'ları banlayan bir reklam aracısı.
ingilizce yaptığınız basit bir siteden ayda 100$ rahatlıkla kazanabilceğiniz kazanç sistemi. tabi biraz da akıllı olmak lazım.
ilk defa geçen sene haziranda 180 dolarlık çeklerini aldığım google hizmeti.(o zamanlar Türkiye için eft seçeneği yoktu).Para kazanmak sabır gerektirir çoğu zaman ve hile yapanlar er(bir gün) geç(bir yıl) banlanır.görüldüğü gibi sistemin en azından bu konuda bir tutarlılığı yoktur,adsense kullanan tüm webmaster'lar google adsense algoritmasını çözmeye çalışır.
şu an için ingilizce reklamlar için türkiye de tıklama başına 11 cent veren hede.
iki gündür büyük sıçışlar yaşayan kutsal servis.
dunyada cevirimici reklam sektorunun hakimi durumundaki google servisidir. farki sitenizde manali reklamlar gostermesidir. misal siz basketbolla ilgili site yapmissaniz google penis buyutucu reklami gostermek yerine basketbol topu satan firmanin reklamini gosterir. sitenize giren adam hali hazirda basketbol fanatigi oldugundan reklama tiklama olasiligi yuksektir. servisin basarisi buradan gelir.

lakin turkce siteler bu konuda sikayetcidirler. 100 dolara ulasamayan bakiyeler google kasasinda bekletilmektedir. eger sitenizin kayda deger tekil kullanicisi yoksa bu sistemden para kazanmaniz mumkun degildir. iyi bir kullanici sayisina sahipseniz de ancak odediginiz hostun parasi birazda cep harcligi cikar. para kazanabilmek icin ingilizce site yapmak sarttir.

ayrica tum basvurulari 1 ay bekletiyorlar soylemlerine karsin oglen saatlerinde basvurdugum sisteme aksam dahil oldum. hadi hayirlisi...
özgün içerik ile oluşturulan sitelerin kazanma şansı daha bir yüksektir.Çünkü google aramalarında üst sıralarda çıkmanız muktedirdir
http://www.uludagsozluk.com
içeriği kullanıcılar tarafından oluşturulan siteler kazanmaya mahkumdu *
Google'nin en hayal kırıcı, adaletsiz, çıkarcı hizmetidir. Google tıklama başına size verdiği paranın neredeyse iki katını kendine saklamaktadır... Ve güya Adwords kullancıcılarının haklarını koruma bahanesiyle önüne geleni banlarlar. Nasıl oluyor da Google Adsense gibi her şeyi anlayan bir sistem yaratan Google, ard arda olan tıklamaları saymayacak, tınlamayacak, böylece saldırılara karşı rekam yayıncılarını koruyamayacak bir sistem yaratamaz? Geçen gün sitemde yayınlamakta olduğum reklamlarım, hıyarın birisi tarafından tekrar tekrar tıklanılınca ban yedim. Peki benim suçum ne google efendi? 80 'ım güme gitti... Ha sen bu 80$'ın 2 katını sayemde cebine indirdin zaten!
eğer hile hurda ve proxy ile tıklarsanız anlaşılan hede. ama 99 dolar olana kadar banlamıyolar. ertesi gün bakıyorsunuz 100 dolar olduysa parayı alalım diye. aa adamlar siz henüz 10 dolardayken çakmış olayı bozuntuya vermemiş. 100 dolar olunca banlamış.
yaklaşık iki buçuk yıldır gayet sorunsuz kullandığım, bu süre zarfında toplam 3856 dolar kazanılabilen,* yabancı ziyaretçi çekebilen siteler yapabilirseniz çok daha iyi paralar kazanabileceğiniz google hizmeti.örneğin uludağ sözlüğe giriş yapan kişilerin günde sadece bir kez herhangi bir adsense reklamına tıklamaları durumunda reklam hesabı sahibi ki kendisi zall ya da zull diye birisi sanırım, hatırı sayılır bir gelir elde etmiş olacaktır toplamda.
bundan önceki denemelerim başarısız olsa da bu defa 10 gün gibi bir sürede 100 doları tamamladığım abd den gelen pin'i beklediğim google'ın reklam ortaklığı. şimdilik severek kullanıyoruz.
turk tiklamalarina fazla para vermesede, özgün makalelerle iyi paralar kazanabilen; odemelerini takip eden ayin son haftasi icerisinde eft veya cek ile yapan en güvenilir reklam verendir.
tam 100dolara ulaştığın vakit para gelcek diye sevindiğin anda şu şekil bir eposta ile ağlatcak duruma düşürür. (bkz: bu da mı gol değil)
Merhaba **** ****,

Son zamanlarda kayıtlarımızı gözden geçirirken AdSense hesabınızın
AdWords reklamverenleri için önemli bir risk oluşturduğunu fark ettik.
Hesabınızın yayıncı ağında tutulması reklamverenlerimiz açısından
gelecekte mali açıdan zararlı olacağından, hesabınızı devre dışı
bırakmaya karar verdik.

Bunu, reklamverenlerimizin ve diğer AdSense yayıncılarımızın
çıkarlarını korumak üzere alınmış gerekli bir önlem olarak uygulama
düşüncemizi anlayışla karşılamanızı rica ediyoruz. Bunun sizin
açınızdan sıkıntılara yol açabileceğinin farkındayız ve anlayışınız ve
işbirliğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

Hesabınız veya yaptığımız işlemler hakkında sorularınız varsa, lütfen
bu e-postayı yanıtlamayın.
https://www.google.com/ad...py?answer=57153&hl=tr
adresini ziyaret ederek daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Saygılar,

Google AdSense Ekibi
az da olsa cebimize para indiren reklam şirketi. sağolsun.
kişisel sitem üzerinden kural hatası yapmadan 1 ayda kazandığım 235 $ ı sebepsiz yere banlayan Google servisi.Atılma ihtimaliniz yüksektir.bundan dolayı fazla kasmanıza gerek yoktur.ingilice özgün içeriğe yüksek miktar verir.Türkiye'de daha yeni yeni gelişmeye başlamıştır.ayrıca atıldığınız vakit öküzün trene baktığı gibi monitöre bakarsınız,1 dakika sonra küfür etmeye başlarsınız.
kesinlikle hilesiz hurdasız kazandığım 90 $'ımı banlayan sonrada şikayet etmek için form doldurtan, fakat şikayetime 1 haftadan fazla bir süredir cevap vermeyen saçmalık.hayır ben zaten paramın üzerine soğuk suyumu içtim de neden parama el koydunuz onu bilmek istiyorum.