bugün

Suda su tadı var.

Aa gerçekten mi.
kız küfürü . *
Dershanede felsefe hocası formel bir sayı olan ikiyi somutlaştıracak örnek vermemizi istemişti, ben de "iki gerizekalı" örneğini vermiştim çok beğenmişti.
Bu da böyle bir anımdır.
en çok kullandığım sinir belirtisi sözcük.
bence bir hakaret değil zeka seviyesi belirtme.
Niye bukadar battı olm bu sana.
görsel
zeka oranı geri olan manasına gelen hakaret. ve argo kelime.
Bir hakaret cümlesi.

Bu cümlenin hala "gerizekalı" şeklinde yazıldığını sanan aptal geri zekalılar da mevcuttur.
sözlüğümüzde görülme oranı %110 olan biyolojik canlı türüdür..

tipinizi, kıvrımsız beyninizi sikeyim be bilader..

dangalak her yerde lan.. nasıl bir çiledir bu..
gerizekalı Kelimesinin doğru yazılmış halidir.

Salak, aptal anlamındadır ve genellikle anlayışı kıt insanlar için kullanılır.
Benim de "gerizekalı" şeklinde yazdığım kelime, benim hatam gerizekalılıktan dolayı değil kesinlikle imla bilgisi eksikliği dolayı, eved.
Herkese kanan haklısın diyen aynı zamanda insanların konuşmalarına dahil olamayan fikir yurutemeyen kişilerdir. Engelliyse saygı duyulması lazım. Net.
uludağ sözlük yazarı ile tanımdaş olan tamlama.
Tam bir kız küfürüdür.
Hak ettiğini düşündüklerime böyle bir ağız dolusu söylerken degişik bir mutluluk kaplar içimi, midemde kelebekler pır pır uçar..
geri ile zeka arasında boşluk olsa bile bu sıfatın beni anlattığı gerçeği aynıdır. evet benim.
http://tumblr.forgifs.com...44/webcam-cig-smoke-break
Tam benim işte.bazen söylediklerimin ne anlama geleceğini düşünmüyorum.ama ben şimdiye kadar bu kadar düşmemiştim çok yanlış konuştum.aklımda düşüncemde olmayan birşeyi söyledim üzgünüm gerçekten üzgünüm.
dönüp de kendine bakmayandır gerizekalı.
Bir türlü bitmeyendir.
Bu tür kişiler bu tamlamayı bitişik yazarlar. Bir tür hakarettir.
başbakanın gezi zekalı diye espiri yapmaya çalıştığı bir kelime.
Aslında o kadar da kötü bir kelime değildir.
Bir şeyin geri veya ileri olup olmadığının ölçülebilmesi için o şeyin olması gerekir.
Birisi size gerizekalı diyorsa kıymetini bilin...
zekası gelişmemiş ve zekasında geriye doğru ok olan kişi.
(bkz: malmısın gerizekalı)
(bkz: argo)
(bkz: aşağlamak)
--spoiler--
siyasetle yakından ilgiliyim. ak partisi, chpc-e, mhkp-c, hepsini biliyorum. terör örgütü kktc'den nefret ediyorum. ülkemizi bölmek isteyenler defolup gidebilirler mi lütfen?... teşekkürleeeer.
--spoiler--