bugün

http://m.mynet.com/karne-...a-istendi-guncel-2515496/

Yeni Türkiye dedikleri bu olsa gerek. Ama bilsinler ki gençlik mücadeleye devam ediyor. Bunu kendi imam hatiplerinde ki bağnazlara uygulasınlar.
gençler gençliğe hitabeyi anladıktan sonra okumanın suç olması kimseyi zor durumda bırakmaz. kendileri kendi çaplarında yasaklarlar yalnızca.
Du bakalım bi gün çıldırıcaz ama ne zaman.
bir iktidar yanlısı olarak söylüyorum ki; bu özgürlüğe darbedir. Öğrenci arkadaş gençliğe hitabe okumuşlar ve disipline sevk edilmişler. Olayın aslı hakkında bir bilgim yok fakat olay gerçekten böyleyse yazıklar olsun o okul yönetimine. Amaaa öğrenciler sırf dikkat çekmek - ki bu dönemlerde çok yapılır - için öğretmene karşı gelmek amaçlı yaptılar ise bu disiplin suçu onlar için iyi olmuştur.

Şunu da savunuyorum arkadaşlar; benim kürt kardeşim tabiki her sabah Türk'ü öven bir metni ezbere okumak zorunda değil. Bunu yapmak bizim kültürümüzde de dinimizde de yoktur.
Cumhuriyet düşmanlarının işidir.

Türk gençiğinin ülkesine sahip çıkmasını öğütleyen ülkenin kurucusu atatürk'ün sözlerinden rahatsız olan vatan hainlerinden hesap sorulmalıdır.
--spoiler--
Karne töreninde Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi’ni okuyan kız öğrencilerden yazılı savunma istendi
--spoiler--

Buna sessiz kalırsak ortada türkiye cumhuriyeti kalmamış demektir.
ileri demokrasidir.

Gençlik hitabesinden ve andımızdan korkan dünya lideri. Göt kıllarının dünya lideri.
ciddi ciddi suçmuş bu.
yeni öğrendik, disiplin suçuymuş...

lakin meb yönetmeliğinde böyle birşey bulamadım.
ilgili bir madde var mı?
"gençliğe hitabenin okunması yasak" diye bir madde var mı? ben bulamadım.

acaba malum olayda "gençliğe hitabe'nin usule uygun bir şekilde okunmadığına" dair bir tutanak mı tutuldu, bundan dolayı mı disipline sevk edildi öğrenciler.

bilgisi olan varsa aydınlatsın.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar