bugün

Filmi bir bütün olarak ele aldığımızda, oyuncularıydı, oyuncuların performanslarıydı, efendim senaryosu, ne biliyim yönetmen faktörü, görsel efektler, müzikler falan filanı, cartı curtu bence budur; Interstellar.
kişiseldir. çok film izledim ancak beni düttürü dünya kadar etkileyeni olmadı.

80'lerin o soğuk ve kömür kokan ankara'sını, yoksulluğu, açlığı, sefaleti ama yine de umudu iliklerinize kadar hissetiren bir film.
inception net. müthiş bir bilim kurgu ve psikoloji.
ayyy tabiikii de şovşenk. esaretin bedeli yani.
(bkz: the pianist)
star wars değildir.
izledigim filmler arasinda en iyi olarak yesil yol u soyleyebilirim ama korku turunde de testere filmi tabiki 1 numarali filmdir.
(bkz: küçük adam)
Léon..............................
ucuz roman olabilir her yönüyle mükemmel bir film.
rain men. tek geçerim.
Legolas elf gözlerin neler görüyor....
Ağlamak istediğin zaman
(bkz: hayat güzeldir)
harry potter. evet
Schindler'in Listesi.
Chappie.
Kıll Bill.
Esaretin bedeli, yeşil yol ve forest gumt tır.
bunları değişmem.
(bkz: pulp fiction)
(bkz: yeşil yol)
(bkz: forrest gump)
(bkz: one flew over the cuckoo s nest)
(bkz: the truman show)
Gelmiş geçmiş en iyi film diye bir sey yoktur.zaten imdb gore film izleyenler benim gozumde asalaktan başka bir şey değiller.
Gelmis geçmiş ortaya karışık en iyi filmler vardir.siralama ölçütü dahi yanlıştır.
tek bir film yazmayacağım. fakat şu 3 ü felsefesi olan filmlerdir. anlam taşırlar. hissettirirler kendilerini. etki altına alırlar.
(bkz: the last samurai)
(bkz: the curious case of benjamin button)
(bkz: kingdom of heaven)
(bkz: cumali ceber)
Objektif olursam La Vita è Bella (Life is Beautiful).
(bkz: inception)

Birçok filmde birçok hayran kalınası nokta olabilir ki nolan'ın filmlerinin tamamı büyüleyici fakat bana kalırsa en iyi film inception.

Rüya katmanları, mimari oyunları, oyuncu seçimleri, muazzam hikaye...

Leonardo dicaprio da el attığı her yapımı müthiş kılan bir oyuncu fakat inception bence çok özel bir yapım.

Özellikle son sahnenin belirsizliği, film soundtrack'i, hala üzerine türetilen teoriler...

Ha bu arada eleştirmenlerce yirmi birinci yüzyılın en iyi filmi olarak adlandırılan film 'Mulholland dr'.
tartışmaya gerek yok, matrix.
Se7en unutulmaz..