bugün

bi nevi kahinlik.ama tabi kolpa yalan.kimse geleceği göremez bazı allah dostları dışında.
her ne kadar yok olmaz öyle şey desek de bazı insanların yapabildiği şeydir.rüyalarında ya da durup duruken bir hayal şeklinde görürler bazı şeyleri...
tabi burda kastedilen cinci hoca takımı değildir aman dikkat!!!
geleceği görmek değil de, geleceğe dair varsayımlarda bulunmak kavramı daha mantıklı ve tutarlıdır.
müneccimin bir tarafını yedikten sonra ortaya çıkan belirti...**
hayatı anlamsız hale getireceği için oömaması daha iyi olan şey.
geleceği kimse göremez allah dostlarıda dahil. görülebilecek olsa peygamber görürdü
-ALLAH ALLAH kızım sende büyü vağaaaar
-ay hocam çok yaşa nerden bildin
-böyle giderse kocan senden ayrılacağğağğakkk
-yaaaa hocam yardım et üğüüüüü
-ağlama kızığğğğııımmm cinlerim bana söylediiğiğiğiği
-yardım et hocağğağğammmmmm
-sen gel hele şöyle bir soyun
-ama
-soyun çabuk geleceği gördüm ayrılacak yoksa senden
-tamam hocam soyunuyorum
-heh şöyle şimdi seni iyi ederim ben
-??????
Gaybı Allah'tan başkası bilmez(ayet-i kerime)
(bkz: ileri görüşlü olmak)
bazı seylerin olacagını rüyalarında veya başka bi şekilde hisseden gören bircok allah dostu vardır.eyüp sultan, aziz mahmud hüdai gibi.hatta osmanlı devletinin 400 çadırlık bir boyken büyüyerek dünyaya hükmedeceğini rüyasında görüp osman gaziye anlatan ona nasihatlar veren de şeyh edebali hazretleri idi.tamam herşey bi şekilde bilinmez ama bazı şeyler görülüp yaşanmıştır allah dostları tarafından.
(bkz: sen kahin misin)
önüne her cam küre koyan büyücünün yaptığı eylem. fix kelime için; "görüyoruuuum, görüyorummmmm"
(bkz: nostradamus kehanetleri)
ille kehanet anlamının yüklenmeyeceği aynı zamanda yaptığınız herhangi bi hareketin, yatırımın yada ağzınızdan çıkan bir sözün size ileride nasıl dönebileceğini düşünerek hareket etmek anlamı da vardır, ki akıllı insanların özelliğidir bu *
olasılıkların birleserek teorileri olusturması ve bunun sonucunda sizofrene baglayan bünyeler olusturan eylem.
(#2133277)

gerçekten acı.
olabilitesi imkansız olandır.
(bkz: ermek)
- ne gördün?
+ aha böyle bir delik var.
- içinde ne var?
+ poh var.
benim yaptığım iştir. bakınız bu başlıkla geleceği çok önceden görmüşümdür.
(bkz: aynı anda bütün çinliler zıplasa)

not: kesinlikle daha sonradan editlenmemiştir entryim.
biraz önce izlediğim tv kanalında, her sene ramazan ayında yayınlanmaktan perişan olmuş bir dizi başladı. kanal değiştirecektim. show tv'yi açmadan önce dedim ki, "doktorlar" çıkarsa böyle bir entry yazayım.

yazdığıma göre !

bu nedir arkadaş ya?
-birazdan zall gelecek ve sözlüğü yok etmek istediğini tüm yazarlara açıklayacak. yemek yediği tasa pislicek anlayacağınız.

zoraki tanım: gerektiğinde işe yarayabilecek bi özelliktir. şöyle kıyamet gününü görüp ona göre imana gelsek hiç de fena olmazdı.
iyi bi analizle geleceği görebilirsiniz..

ben bunu nerden öğrendin utanç verici olsa da yazıcam..

bi çocuk var tam böyle 3-5 ay önce.. uzmanlığını yeni bitiriyo.. cerrahi kliniğinin o ağaçlı yoluna bakan kafede önlüğüyle oturup sigara içmesi bile olay.. hemen fısıldaşmalar , camdan bunu izleyenler.. çocuk , trnin en iyi kolejlerinden birinden mezun edebiyatı kültürü mültürü aşmış derece , konu seks meks olunca yavaşça sigarasını sarıp "ya almanlar herşeyi yapıyolar ama sıkıyo yunanlıların götleri güzel iskandvinavlar oralda vs vs." diye başlıyo anlatmaya..

neyse tam anlamıyla çakal yani.. o kadar ki , kız tavlama mefhumu yok adamda..bununla baya baya atıştık başlarda.. partilerde selam vermedik.. ben kızlara hep bu çocukla yatmamalarını filan tembihledim.. ama noldu ? romanyalı oda arkadaşımın küpesini "bu sırtımdan çıktı al " diye verdi çocuk.. sonra çocuk hırs yapmış olacak ki , bana da müthiş pastadan bi dilim verirmişcesine "istersen senle de ilgilenirim" moduna geçti.. hafif flörtleşmeyle biten tartışmalar , dondurmacıda görünce baş eğmelerin gülümsemeye dönüşmesi , arabayla okuldan çıkarken seni de yurda bırakıyım mı demeler filan..

bigün çocuk döndü bana , sen allah bilir yaz kış yorganla uyuyosundur pike filan gelmez sana dedi.. lan çocuğu toplasam 10 kere görmüşüm.. bi kere birebir buluşmamışım.. vay anasını.. hemen beynimin saf kız bölgesi oharaa çocuk da çok tatlı bak tıbbıyeyi de bitirmiş uzman da olmuş filan diye başladı hayallere .. bunu itiraf ediyim yani..

sonraları bu tespitler çocukla karşlışatığımız sürelerde devam etti.. artık gözlerimdeki "melaba belki sana verebilirim hihih" parıltısını mı gördü nese , işin ucunu bırakmadı.. paso bi kahinsel tahminler..

"sen hırkaseversin doğru mu , hep hırka giyiyosundur sen"
"sigara ? aaa yok yok içmezsin sen"
"kimdi o çocuk sevgilin mi ? yok ya sevgilin filan yoktur senin"
"aaa littmann mı aldın iyidir o ya.. pembe kesin dimi eheh "

vay anasını dedim.. bu çocuk benim kaderim.. cerrahinin önünden geçip durağa yürürken , aklından çocuk için bahaneler filan buluyorum.. " ya şimdi alman kızları da malum çocuk napsın yani ibne de değil ki" "yok yok aslında o hiç böyle biri diil " filan gibi..

sonra bu çocuk ben yurttan taşınırken , bunun haberini alıyo geliyo arabasıyla annem de bende olmasına rağmen , bütün herşeyi taşıyo arabaya indiriyo.. biz kiraladğımız kamyonu iptal ediyoruz.. 5 -6 kere gitti geldi kitapları taşıdı etti..

ben artık mayısa doğru hihihi durumuna geçtim.. amma da iyi çocukmuş lan.. gözleri ne renkti acaba hihihi gibi klasik kızlar tripler.. sonra bi gün telefon çaldı..

naber nerdesin bana gel , sarılıp tv izleyelim..

hommm ya uygun olmaz şimdi

ne uygunu ya gel işte mum filan da getir..

ya senin kız arkadaşın filan var mı ?

var ama frankfurtta nolucak ki ?!

ammmanınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn ammanınn.. sonra telefonu kapattım bi daha da görüşmedim..

aradn aylar aylar geçti.. stajda asistanım oldu.. o 2 hafta nası geçti ne siz sorun ne ben söliyim.. ultrasonda her demonstration niyeyse benim üstümde yapıldı.. o ultrason kafasını dalağımı bulma ayağına öyle bi bastırdı ki sağ belimde resmen morluk oluştu.. sora tabii gece telefonlar başladı.. naber napıosun ben sevgilimden ayrıldım vs vs..

artık temkinliyim ya.. siktirleri futursuzca çekiyorum.. fakat obsesyon böyle bişi.. her olmazım adamı tahrik ediyo.. bi gün geldi yurdun önüne.. bağırmalar çağırmalar.. hastane görevlileri öhöm öhöm yapıyo filan.. açtım kapıyı ortak mutfağa çıktık.. yalnız kalmamla bileğimi kavraması bir oldu.. allahtan kaçtım ettim.. sonra anladı ki bu gece sikiş yok.. bari dedi bi başlıyım içimdekileri boşaltmaya..

"ben seni taa ilk gördüğümden beri istiyodum , denedim olmadı.. biliyorum sen de istiyosun.. yani yapma şimdi.. bence sen de istiyosun.. ben o kadar hoşuna gitsin diye seninle ilgili şeyler düşündüm.. hep montuna sarınıyosun diye yorganınla uyuduğunu bile tahlil ettim.. kim kimle yatmak için uğraşır ki böyle ? benden başka kimle yatıcaksın hem türk yok başka ? taşınmada mumlarını yerleştirirken sen belinden sarılıp dudaklarını yapışıcaktım annen vardı yapmadım.. sevgilin de yokmuş işte carmen söledi.. yapma yani şunu bi söle , sen de benle yatmak istemiyo musun ?

şimdi kelimesi kelimesine olmadı.. kelimeleri de zaten çok net hatırlamıyorum.. ama bu yazdıklarımın mealinde laflar hepsi.. ya işte benim tesadüf sandıklarım neymiş ? sikiş taktikleri..

sornra noldu ? bu çocukla gürültülü patırtılı o gece ayrıldık bastı evine gitti.. sonra bi dolu mailler " neler kaybettiğini anladığında geç olucak " "artık kapıma gelsen bile evden içeri alınmıcaksın" "beni reddetmek kolay değil" "görüşürüz bakalım"

ehehe yani.. uygun bi analizle her adamı baştan ayağı öğrenebilirsiniz.. biraz data mining biraz freud biraz içgüdü al sana gelecek..
saçmalardan seçmeler hatta seçmecelerin daniskası.
* *
görmek değilde hissetmek diyelim biz buna. ya da sembollerle rüyalarında olacakların işaretlerini görmek. tabi yorumlamasını bilirsen. misal ben genellikle dedikodumu yapan , art niyetli kişilikleri ve beni kandırmaya çalışan kişileri rüyalarımda çok net şekilde görüyorum. biraz daha ileri gidersek yorumladığım rüyalarımla 1-2 yıl sonrasını kestirebiliyorum. zaten allah geleceği hiçbir kul göremez diyor. o levh-i mahfuz da yazılıdır, ama ben kuluma hissini veririm diyor.
ne kahinim ne de bir falcı. zaten onların hepsi üçkağıtçı. ne güzel olmuş lan şiir gibi. *