bugün

entry'ler (355)

gıcık olunan şarkıcılar

serdar ortaç
yusuf güney
rafet el roman
demek akalın
yılmaz morgül
ferhat göçer
aklıma bir çırpıda gelenler....

ateiste allah ın belası diyen insan

kavram kargaşası yaşayan salak insanın söylemeyebileceği bişey.
ek: bitmedi mi lan sözlükde bu ateist - din - allah permuda üçgeni başlıkları.

sözlüğe uzun süre girmeyince formatı unutmak

(bkz: vay başıma gelenler)

40 yaşına kadar dinsiz olmak sünnettir

mantıksal olarak doğru olan önermedir.
şimdi sen daha çocukluğundan itibaren onun peygamberlik için biçilmiş kaftan olduğunu ileri süreceksin, yok efendim çok akıllıydı, içkili yerde bulunmazdı, ahlakı süperdi ( nerden biliyorsanız artık, hani nerde belgen yeğen? kendisi, kendisi hakkında hukum vermiş adam) --biliyonuz mu, ben küçükken çok usluydum, dağa gittim peygamber oldum olum--
hemen buna da atlarlar şimdi.
--onu büyütenler onun ahlakını övüyor, kendi söylemesi gerekmez. ya mına koyim, islam yerleştikden sonra, peygamber hakkında
- olum bu varya küçükken çok afacancı, küçük kızlarıda taciz eder mi diyecekler? bi gidin çay koyin mına koyim falan işte. ama sünnetini 40 yaşından sonra saymaya başlayacaksın.

yani bu kılıf uydurmadır, başka bişey değildir.

keza madem o kadar saf ve temiz bir insan idiyse ne diye müslümanlık yaygınlaştıktan sonra oğulluğunun karısını nikahına aldı? (oğulluk= evlatlık)
kaldı ki islamiyet öncesi de arap kültüründe oğulluğunun karısıyla nikah düşmezken (!) hani nerde kaldı sizin o göklere sığdıramadığınız ahlak.

kaldıki herzaman hangi sorunla karşılaşsa hemen vahiy gelmektedir. acaba neden . tabi bu bir soru değil totoşlar.

ayşe ninde şöyle bir sözü vardır ona bu konularla genel olarak ( tabi yukarda bahsettiğim olayla ilgili dememiş, şimdi hangi olaydan sonra dediğini söylemiyim): bakıyorum da tanrı senin şeyinin (!) keyfi için çok çaba harcıyor !

yada öle bir cümleydi işte.

sözlüğün ygs gecesi çok kaliteli olması

sözlük yazarlarının ygs gibi 3 saatlik sınavla insan başarı ve zekasını ölçebileceğine inanan ösym ye hayır duaları okuduğu gecedir. gecenin sonunda yazarlar uludağ sözlükte online olarak bilgisayarlarının etrafında 8 kez turlayarak sözlüğü tavaf etmeleri öngörülmektedir.

ayıboğan

(bkz: esenboğa)

ygs öncesi okunmuş pirinç satan işportacı

ekşi sözlükteki ergen yazarların okunmuş nutella ile sınava gireceği öngörülmektedir. o değilde sudan başka bişey almıyorlar içeri.

feleknas uca

avrupa parlementosu parlementeri (yesi) ,aslen türkiyeli olan ve yezidi olan kişi.

yezidi

(bkz: feleknaz uca)

laleş

(bkz: ragbet görmeyen başlıklar)

absinthe

esas orjinali ki orjinalini bulmak imkansız gibi bişeydir, pelin otu özü içeren yüksek alkol oranlı içki. halüsilasyon gördürüyormuş amk.

marlboro vs parliament

en iyisi (bkz: winston light) tabi tercih meselesi.

kürtlerin haklı talepleri

(bkz: ülke hıyar değildir bölünemez)
(bkz: üniter devlet)
(bkz: ulus devlet)
(bkz: ne mutlu türküm diyene)
(bkz: ne mutlu insanım diyene)

ulan biri beni takip edip hep eksi veriyor

an itibariyle yaşadığım hezeyana işaret eden cümledir.
olum bak moderasyonda tanıdıklarım var yakarım geleceğini*
(bkz: seni bir bulursam)
edit: yemin ederim salak, gerizekalı bu çocuk ya. bunada eksi vermiş. topsun olum sen.

parliament vs davidoff

davidoff un sadece kutu tasarımı güzeldir. yani sadece içi boş bir markadır. tad yoktur. ayrıca biraz serttir bence.
parliament alır abicim.

wladimir bartol

fedailerin kalesi alamut kitabının yazarı.( kisaca alamut da diyenler oluyor.)

şivan perwer

bildiğim kadarıyla aslen şanlıurfa doğumlu kürtçe müzik yapan, büyük bir ses sanatçısı. ingiltere kraliçesine konser vermişti yanılmıyorsam.

marlboro vs parliament

parliament gerek içimi, gerek özel filtresi sayesinde rahatlıkla alır. marlboro içimi güzel değildir. belki marlboro light . ama parliament'in eline su dökemez.

ciwan haco

(bkz: gulasor)
(bkz: hey dilbere)

burnundan kıl aldırmayan çirkin kız

üniversite ortamında şıkça karşınıza çıkacak olan tipik kızdır.
içimi dökecem valla. açılın bakim !*
abi bir kız var birinci sınıfta, tamam belki o kadar çirkin değil ama güzelde denilemez benim kriterlerime göre. başta; zayıf, ne öle kemik torbası gibi demi? kız dediğin şöyle hafif etli olcak abicim. yanılıyor muyum? neyse abi kızın adı pınar ve böle okulda falan görünce beynime kan gidiyor böyle, sinirden elim ayağım titriyor.

ilk olaya gelelim.
voleybol oynuyorduk, neyse buda geldi bizim takıma geçti. gerizekalı kız oynamayı bilmiyor, sözüm ona pasor bide. oynamayı bilmiyor bide gelmiş bana laf atıyor, nasıl atıyon sen pası falan? ya sabır ! öküzbaşlıantilop işte abi. cevap veriyorum kıza ama kızdaki jest ve mimiklere bakıyorsun, cevaba bakıyorsun, sanki ona asılıyorlarda o yüz vermiyormuş gibi. malak işte! yani bana o saatleri ve o oyunu zehir etmişti.

ikinci olay:
kafede arkadaşla amerikan bilardosu oynuyoruz, bu da orda nete giriyor. başka bir arkadaş geldi. adı süleyman.
süleyman: s
kerim:k (oynadığım eleman)
pentagram35: p35
pınar: p (öküzbaşlıantilop)

s: bizde oynayalım mı?
p35+k: nasıl olcak o? biz zaten oynuyoruz olum?
s: eşli oynuyacak olum. siz ikiniz, biz pınarla ikimiz.**
k: tamam olur.
p: ( sırıtıyor) beyinsiz kendince 3 erkeğinde ona karşı koyamadığını düşünüyor galiba.

neyse başladı. bende diyorum ki belki o gün yanlış tanıdım kızı. kötü günündeydi. dur bakalım. valla asılmak gibi bir düşüncem yok !
p35: pınar topa öle vuramazsın, stakayı şöyle tut.
p: bıdıdı bıdıdı ne çok biliyorsun sen !
p35: pınar kendi toplarınıza vururken bizim topun yerini elinle değiştiremezsin !
p: sen susar mısın !
p35:iç ses (senin beynini ben emi !!)
ya iyide kural böle.
p: ben kendi kurallarımla oynarım ! sen bana karışamazsın!

p35: kes sesini oyna be! gerizekalıııı....
sonra oyun dağıldı...