bugün

günü uyuyarak, geceyi ayakta geçirerek yaşamaktır.

çok ters bir yaşamdır, fakat yapacak işiniz yoksa ve boş vaktiniz çoksa * bu hayat tarzı daha çok işinizi görür. ben şahsen yeni kalktım *.

gece daha verimliyseniz, saksı gece daha etkili çalışıyorsa, sabah ezanını duymadan uyuyamıyorsanız siz-
-söyle!
w: hönk?
-vampir değil mi!?
w: bella nerden çıktı lan? alın lan şunu...

neyse. benim gibi sabah ezanından önce uyuyamıyor ve saat 2 yi geçmeden kalkamıyorsanız, siz bir gece insanısınız ve biyolojik saatiniz ile yerel saat arasında baya bir fark var. düzelmemiz lazım arkadaşlar hayat böyle geçmez. *
(bkz: ahmet haşim)
gecenin sessizliğini ve renklerin daha bir anlamlı olduğunu anlamış ve bunu seven bünyelerin yaptığı iştir.

gündüz boyunca meydana gelen her türlü olaydan uzak kalınır hep. 3-4 gibi gözler açılır yeni güne. ve saat 7-8 olup akşam bastırmaya başladığında insanlarda gündüzün uyandırdığı o tazelik yeni gelmektedir. yavaş yavaş herşeyin çaktırmadan kapanışına ve uykusuna şahit olunur. misal vermek gerekirse, entry akışı yavaşlar. televizyonda bir halt kalmamaya başlar. facebook anasayfasındaki hareketlilik durur ve ertesi güne kadar kestirmeye başlar. trafik yoktur yollar bomboştur. ve bu boş yolun ortasına yatıp sigara içmek bu bünyenin yapmayı sevdiği işlerden biri olabilir.

fakat tabii ki de güzel birşey değildir. kurtulmamızı, kurtulmanızı dilerim.
üniversite yıllarında olduğum, iş hayatına atılınca olmak isteyip olamadığım ancak tatillerde olabildiğimdir.
öğlen saatinde nadasa yatırılan başlığın sözlüğü parçalamasına şahit olmaktır..
güneşe hasret kalmaktır.

(bkz: ikinci öğretim)
gece kafasının daha iyi çalıştığını farkeden insanın eylemidir ayrıca sokakları da sever bu.
ne gecemiz var ne gündüzümüz. ikisi birbirine karıştı.
(bkz: Ahmet Haşim)
Bende öyleyimdir.
iyidir ama sabahleyin geçiyor.
sabah + isen gece - olmaktır.

tam manasıyla dengesizliktir yani.

iyidir ama gülerken ağlatır..

öyle bir gece yani.
Gece insanlarının daha dürüst olduğumu düşünüyorum.
Gereksiz bir derinlik ve melankoliye sürüklenmenize sebebiyet verebilir. Hayır gece insanı olduk da ne oldu her gece rakı sofrasında dolunay mı izledik altı üstü sinekten yatamadık kendimizi şarkıya, filme verdik yani hepsi bu.

Dipbok: Gece salgılanan melatonin hormonu vücutta fazla bulunduğunda melankoliye sebebiyet verebiliyormuş. Hormonal canııım deyip çok da takmamak gerekiyor. Şunun şurası üç günlük dünya dimi ama.
daha zeki olmaktır. kızların neden saat 9'da uykusu geliyor sanıyorsun?
Etrafta ses yok, insan yok.Heryer karanlık.Açıyorum kitap okuyorum, oyun oynuyorum,müzik dinliyorum, birşeyler okuyorum.Çok daha güzel gece insanı olmak.
Gece kuluçkaya yatan hisler daha fazla hissedilir ondan gece insanıdır.
uyumamayı gerektirir. *
Kesinlikle benim bu. Sabah erken kalkamıyorum diye değil yalnızca. Gecenin o sessizliği, dinginliği, herkesin uyumuş olması, kendinle kalmak çok güzel geliyor bana her zaman. Şu an mesela kar yağıyor ve odanın ışığını kapatıp perdeyi sonuna kadar açıp izleyebiliyorum. Hayattan zevk alamıyoruz bari andan zevk alalım. O beyazlık sanki ruhumu temizliyor. En sevdiğim doğa olayı kardır buna emin oldum artık.
olduğumdur.
daha güzel.
yıldızlar, ben ve sigaram.

her şeye yeteriz biz üçümüz.
bu zamana kadar hep yetti.
d vitamini için biraz güneş ışığı faydalı, sanki.