bugün

yıllardır bu bankanın maaş müşterisiyim. biri normal diğeri gs bonus olmak üzere iki adet kredi kartım var ve düzenli ödeniyor.
biraz önce cep şubesinden kredi kartı ekstremi incelerken "aidat bedeli" adı altında 90 tl kesildiğini gördüm.
aradım müşteri hizmetlerini.
maaş müşterisi olduğumu, hesabım olmayan bankaların bile bu parayı kredi kartımdan almadığını belirttim.
kullandığım kartların aidat ödemesi olan kartlar olduğunu ve bunun iade ya da iptalinin mümkün olmadığını bana defalarca anlattı. ancak 25 tl bonus verebileceğini belirtti.
haspama bak lan. 90 liramı alıp bonus diye 25 lira kakalayacak bana.
istemiyorum ve kartlarımı kapatmak istiyorum o zaman dedim. siklemez bir tavırla kapatalım dedi. blöf yaptığımı filan zannetti galiba.
kapatma talebi oluşturmak isteyip istemediğimi sordu. kapatalım dedim ki net olarak kapatmak istiyordum zaten. talep oluşturduk.
kartlarınız kullanıma kapandı dedi. ve hemen ama hemen ekledi ;
bankanızın size özel teklifi var, kartınızı bir yıl düzenli kullanmanız karşılığında aidat bedelinizi iade ediyoruz filan dedi.
peki az evvel neden bunu yapmadınız dedim.
aldığım cevap bir yıldır düzenli kullanıyorsunuz oldu.
kısaca, bu lanet banka önce 90 liranızı alıyor.
siz farkedip isteyince 25 lira bonus teklif ediyor.
kabul etmeyip kapatmak istediğinizi söyleyince umursamıyor gibi davranıp kapatalım diyor.
kapatıyorsunuz ve anında geri vites yapıp iade edelim paranızı kartınızı da açalım ama bir yıl daha kullanmaya söz verin diyor.
kodumun uyanıkları.
bizim muhasebe ile görüşüp, maaş hesaplarını da bu bankadan aldırmak için ne gerekiyorsa yapmak farz oldu.
bunlar da değişik bir çiftlik soyguncusu.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar